iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Dovolená 2010 - Mostek
Dovolená 2010 - Mostek
Napsal Plazík st.   
Pátek, 08 říjen 2010
    Třetí chybějící článek, naštěstí mám kopii textu.
Tak trochu jsem se vnutil na dovolenou mýho syna a jeho kamarádů. Zamluvili chalupu v Mostku u Dvora Králové a bylo volné místo. Tak jsem poslední červencovou sobotu s nimi vyjel.

    Přes Mšené a Roudnici (spořitelna měla zavřeno) na Mělník, Boleslav  Novou Paku a po poledni jsme byli v Mostku. Směr jsme našli, ale byl ještě čas a za viaduktem hospoda Za Mostem. Dobrý oběd, výběr piva (já vybral Krakonoše) a hlavně příjemná obsluha. Sem budem chodit celý týden. Za chvíli již máme přebírat chalupu, opět jsme ji našli bez problémů a přijela i majitelka. Chalupa osamocená, až u lesa, pěkně zařízená. Po chvíli jsme ji zabydleli, rozdělili si postele a dovolená začínala. Nebyli jsme však ještě všichni. Mirek, Hanka, Pavel, Jana a já, to bylo prvé auto. Další měli přijet autobusem, ale Petr naložil Páju do svého vozítka a trefili také. Možná přijede ještě někdo (pár kamarádů se ohlásilo). Neděle ve znamení odpočinku, koupaliště, F1 a vpondělí prvý výlet.
 popis   Jeli jsme jen kousek do Dvora Králové, někdo jen na prohlídku města, já šel snad po 30 letech s druhou partou do ZOO. Pěkná procházka mezi zvířaty. Jen na přehradu Les Království jsme to nestihli. V úterý přijiždí další z ohlášených (Plechovka nás minul), přijeli kamarádi ze Žatce, Ruda, Milča a mladej Kryštof a hlavně dva velcí psi Zaky a Vinnie. Jsou to spíč čundráci, tak budou spát venku pod širákem. Přivítali jsme se a vyrazili na prvou pěší tůru na Zvičinu. Malá osada s kopcem vzdálená asi 7 km. Vydali jsme se malebnou krajinou Podkrkonoší, obdivovali krásné roubenky, kterých je ve zdejších vesničkách mnoho. Ve tři jsme dorazili k Raisově chatě na vrcholu a těšili se na oběd. Ale ouvej, v úterý zavřeno. Malý odpočinek, obhlídka a cesta zpět na druhou stranu. Krásným vlhkým lesem, prvé houby a dole Hotel Pod Zvičinou. Jsem sem před léty (snad 25) vezl Mirka do školy v přírodě. Dnes z části zchátralý, ale tu lepší část mají v pronájmu holanďané a ti nás pohostili. Trochu i sprchlo, přístřeší přišlo vhod. Rozdělili jsme se opět na dvě party, my šli pod úbočím lesem, přes louky, pole, po silničkách, kolem obřího vesnického kostela v ....., kde se připravoval koncert Petry Janů, a před sedmou byli na chalupě. Druhým to trvalo déle, ale byli trochu veselejší.
    Středa byla vyhlášena sportovním dnem, konala se olympiáda. Losováním byla určeny dvoučelné týmy a šlo se na, no s těma koulema, však vy víte jak se to jmenuje. Doházeno bez zranění a můžeme začít druhou disciplinu - pingpong. Ale hodně malý, jen na stolečku, nízká síť, minipálky. Bylo hodně pohybu, hráčkého nasazení i srandy. I druhá disciplina skončena a nás opouští Pájinka. Má koncerty (vždyť ji znáte, bubenice a zpěvačka mnoha známých kapel). Velké loučení a Petr ji veze na autobus. Třetí disciplina byla stolní, tzv. prasátka. Něco jako kostky ale skutečně s malými vepříky. Ani už nevím, kdo olympiádu vyhrál, ale byl to další vydařený den s kamarády. Již nám zbývají jen dva celé dny naší dovolené.

 FOTO Mostek 1

 popis   Čtvrtek a další pěší výlet, tentokráte na hrad Pecka. Lesem, kolem mravenčího Manhattanu a tábory indiánů, dolů opět krásnou českou krajinou a někteří dost ušlí jsme dorazili na náměstí v Pecce. Následoval dobrý oběd a Staropramen. Posilněni vystupujeme vzhůru na hrad, kde nám právě utekla prohlídka. Ale nevadí, za hodinu je další a my si můžeme důkladně prohlédnout romantické trosky tří křídel hradu. Opravené je pouze jedno, do kterého vede trasa naší prohlídky. Setkáváme se zde s Kryštofem Harantem, renezančním bouřlivákem a cestovatelem. Pobyt na Pecce byl fajn. Cesta domů po stejné trase uběhla a večer zase do naší příjemné hospůdky s prima servírkami.
    V pátek se začalo trochu mračit a naši žetčtí kamarádi přes své původní plány (chtěli tak učinit již ve středu) odjeli na Moravu. Odpoledne jsme vyrazili (Pavel, Petr, Jana a já) na známý Kuks. Vždy říkáváme zámek, ale já si až tam uvědomil chybu. Zámek již neexistuje, to co známe je hospital. Ale určitě nejznámější jsou Braunovy sochy Ctností a Neřestí, které stojí v řadách před oběma křídly velké stavby. Já si je se zájmem po letech (byl jsem zde v roce 1962) prohlédl a rychle nafotil.
FOTO Ctnosti a neřesti
      Obloha byla olověná a po chvíli se strhl ohromný slejvák. My však právě vcházeli na prohlídku zajímavého objektu i z historickou lékárnou a hrobkou a než jsme vše prohlédli, bylo po dešti. Dole v údolí jsme spatřili muzeum motocyklů a ihned do něj zamířili. Byly zde vedle motocyklů i velmi zajímavé staré fotoaparáty. moc hezké malé soukromé muzeum. Jo a měli zde i motocykl Jára Cimrmana. Výstupem po vodním schodišti Kuksu prakticky naše vydařená a moc pěkná dovolená končí.
    Sobotní odjezd domů, s obědem v Jizerním Vtelnu se i přes velký déšť obešel bez komplikací. Kluci pospíchali, večer hráli snad na svatbě. Mostek 2010 se vydařil!

FOTO Mostek 2

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde