iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Dvanáctka z Poddžbánska
Dvanáctka z Poddžbánska
Napsal Plazík st.   
Úterý, 14 září 2010
    Strana přátel piva Louny občas zajede přímo k výrobcům zlatého moku, aby její členové poznali, co se kde vyrábí. Letos jsme vyrazili vláčkem směr Rakovník, vystoupili v Mutějovicích a zde ochutnali skvostnou 12° vesnického pivovárku.

    Pod vedením dlouholetého předsedy Strany přátel piva Louny Jardy Helšuse jsme se sešli na lounské zastávce a motoráčkem odjeli po romantické trati Českých drah rakovnickou "lokálkou". Někdo už jel z hlavního, někdo přistoupil později a tak nás na nádraží uprostřed lesů v Mutějovicích vystoupilo celých třináct. Mutějovice mají dvě nádraží na dvou tratích, toto je bohužel asi 3 km od vesnice. Ale to my pivaři rádi zdoláme. Došli jsme na náves, kde na jejím pravém konci stojí Poddžbánský pivovar. Zde na nás čekal ještě kronikář strany Vejr s dcerou Pájou a malým vnoučkem. Sestava byla kompletní, jen majitel pivovaru byl v tu chvíli za svými povinnostmi.
  popis    Příjemná servírka nás však pozvala ke stolům v hezké pivovarské hospůdce a nabídla jídlo. A jídlo skvostné, lze si vybrat z denní nabídky nebo z mnoho minutek, já si dal výpečky. Než se však na stoly dostaly plné talíře, stáli před námi plné půllitry domácího piva. Točí zde světlou i tmavou kvasnicovou dvanáctku a  v době naší návštěvy i vavřineckou 13°. A opět každý zvolil dle své chti, světlé, tmavé a řezané. Ochutnat jsem světlé i řezané, to druhé bylo pro mne chutnější. Pivo řádné chmelové a sladové chuti, správně husté a chlazené. Dojedli jsme, spláchli mastnotu a v tu chvíli zde byl pan majitel a sládek v jedné osobě. K našemu překvapení, na rakovnicku vaří pivo šikovný člověk z Ukrajiny (omlouvám se, jméno jsem si nezapamatoval a na stránkách pivovaru není). 
 popis      Přešli jsme dvůr a pod pavlačí vešli přímo do varny a ke spilkám. Zde jsme se dozvěděli, z čeho se zde vaří (konečně máte vše na pivovarských stránkách) a sládek nám zodpověděl i další dotazy. Dozvěděli jsme se, že pokud budeme chtít, můžeme si zde koupit i pivo v sudech pro vlastní spotřebu. Pivo ale musí určitou dobu zrát a to se děje v tancích. Těch je tuším deset v sousední chladné místnosti a i k nim jsme se podívali. Právě zde začala zrát vánoční 17°. Ještě jsme si chvilku povídali s panem majitelem, poté venku prohlédli nádherný opravený areál, naaranžovali společnou fotku a usedli zpět do hospůdky.
    Další pivečka (já měl snad 4 a byla jich plná hlava), k tomu teplé škvarečky, popř. další porce jídla a bylo nám pěkně. Já měl bohužel nějaké povinosti a tak jsem využil Pájiny nabídky ke svezení zpět do Loun. Ostatní ještě degustovali, někdo šel na vlak ve tři hodiny (ne všichni došli) a zbytek s navrátilci vyrazil na další vlak. Všichni si ušli nutné 3 km, jen Čenda (snad s Petrem) si stopli taxi a na nádraží se trochu prospali.
     V Mutějovicích bylo moc fajn a vaří tam úžasné pivečko. Sedněte na vlak, nebo sežeňte řidiče (-čku) nepivaře a zajeďte také ochutnat. Doporučuji!

Pivní FOTO.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde