iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Nad Pátkem zazní zvon
Nad Pátkem zazní zvon
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 06 září 2010
   Tak nám ten Pátek krásně vzkvétá, pravil Michael Josef Pojezdný, O. Praem., opat strahovský, při nedělní mši v kapli páteckého zámku. Na jejím začátku slavnostně vysvětil nový zvon pro věžičku nad renovovanými hodinami.

     V neděli jsem se na pozvání paní Hubičkové, dobré duše páteckého zámku, vydal na velkou slavnost v nedalekém Pátku. V uplynulém desetiletí skutečně Pátek a zvláště zámek vzkvétá. Opravené interiéry, instalace výstav, oprava střechy, rekonstrukce věžních hodin a nyní bude v jeho věžičce zvon, který bude místním zvěstovat čas, ale i radostné a smutné události této malebné starobylé vísky. Podíval jsem se krátce na obrazy paní Štróblové i na výstavy z historie Pátku a o životě místních významných osobností (již jsem zde byl několikrát) a rychle se vydal do kaple v 1. patře.
popis    Zde se již scházeli lidé k nedělní mši, kterou sloužil Michael Josef Pojezdný, O. Praem., opat strahovský. Ihned po zahájení přišla slavnostní chvíle pro Pátek a všechny přítomné. Poblíž oltáře stál vyzdobený nový zvon, který čekal na své vysvěcení. Pan opat Pojezdný pohovořil o významu zvonu v křesťanském i občanském životě a začal slavnostní úkon. Po chvíli byl zvon připraven k brzské instalaci. Poté již slavnostní mše pokračovala dle klasické liturgie, včetně svatého přijímání. Mši byl přítomen i  P. Michal Kimák, administrátor  zlonický a satrosta městyse Peruc Antonín Lanc.
      Bohatě zdobený zvon byl vyroben ve zvonařské dílně Josefa Kadlece v Halenkově. Na lícní straně je jméno zvonu PANNA MARIA  a z druhé strany nápis RODÁCI A PŘÁTELÉ, datum odlití A.D. 2010 a  jméno mistra zvonaře. Vedle zvonu leželo jeho srdce a byl připraven i kloub k jeho zavěšení. Rodáci a přátelé Pátku jsou hlavními pořizovateli nového páteckého zvonu, více než 53 000 Kč darovali ze své pokladny a sbírky, zbylých 50 000 Kč do jeho celkové ceny 103 000 dodal městys Peruc ze svého rozpočtu. Jak rodákům, tak městysu patří velký dík za tento bohulibý příspěvek k dalšímu rozkvětu Pátku. Velký dík samozřejmě patří paní Marii Hubičkové, iniciátorce osazení zvonu a organizátorce vysvěcení, která v tomto krásném prostředí, ve vestibulu zámku, osobně vítala všechny příchozí.
    Nyní se jen počká, až firma zařizující výrobu zvonu, PANNU MARII osadí do věže (bude to náročná práce, přímo pod ním jsou vzácné starobylé věžní hodiny) a jeho srdce jej poprvé rozezní nad střechami páteckých obyvatel.

FOTO z Pátku.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde