iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Peruc
úterý 27.2.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Aristokratka ve varu
Kino Peruc
Pátek 1.3.2024
19:00 h.
Hrabě Frank, manželka Vivien a dcera Marie žijí na zámku Kostka. Pomáhají jim hospodyně, údržbář a kastelán. Zámek chátrá kvůli nedostatku peněz. Objevuje se Bendina dcera, což vše ještě více komplikuje situaci. Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Pavel Liška... Komedie / Česko / Slovensko, 2024, 99 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Pchod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow STRADONKA slavila 1.rok
STRADONKA slavila 1.rok
Napsal Plazík st.   
Úterý, 20 červenec 2010

    Novou rozhlednu Stradonku jsme navštívili při jejím otevření a také o letošní Nový rok. Čas letí a Stradonka slavila jeden rok existence.

 

popis     Hlavním iniciátoren výstavby malé, ale krásné dřevěné rozhledny, byl Klub žen Stradonice, který také připravil oslavu jejího výročí. Vše bylo rozvrženo do celého víkendu, ale hlavní se dálo v sobotu odpoledne. Před hospodou, dnes již s názvem Pod rozhlednou, byl stánek s upomínkovými přeměty pro turisty i další návštěvníky. Zde také každý, kdo chtěl vystoupit vzhůru na Keltská vala, dostal opět zdarma kšilt proti sluníčku, na kterém byl emblém rozhledny. No a s kšiltem na hlavě vzhůru ke Stradonce.
    Cesta je dobře značena a navíc ji lemovaly fotografie z otvření a dalších akcí, které již rozhledna prožila. Nahoru, ale i již zpět, šli desítky návštěvníků. Před valy byl stánek s občerstvením, odkud to bylo jen pár desítek metrů ke Stradonce. I zde byl stánek s upomínkami U něho si mohli zájemci koupit za dvacku poukázku na tetování hemou, které prováděl odborník přímo pod rozhlednou.
popis     Prostranství se pomalu plnilo, ale stejně rychle se přibližovaly dešťové mraky. Aby ne ! Při otevření pršelo a jak by vypadala oslava bez deště. Dostavil se starosta Peruce pan Lanc a paní Dvořáková přinesla slavnostní dort. Nečekalo se, až se rozprší, stradonické ženy, říkáme jim Stradonky (někdo se divil, jinde se prý ženám říká čarodějnice) obklopily sladký obraz Stradonky a pan starosta se do něj mohl zaříznout velký nůž. Ale to již padaly prvé kapky. Rychle je třeba zazpívat písničku o rozhledně. Tu připravily také ženy tak, že trochu upravily známou melodii Bedřicha Ludvíka Rozhlédni se člověče z výborného seriálu TV. Harmonikář a bubeník z kapely Nepijou z malých odpočítali a všichni začali za jeho doprovodu zpívat (každý dostal text). Dozpívalo se pod dešníky. Ženy rozkrájely dort na kousky a každý návštěvník jej mohl ochutnat. Kdo nemá rád sladké, mohl ochutnat malé slané Stradonky. Kolem 14. hodiny, kdy se malá slavnost konala, byla na valech asi stovka lidí. Jak jsem již psal, mnozí zde již byli před slavnostním aktem, další chodili až do večera a také v neděli. Stradonku jistě navštívilo tento víkend několik stovek rozhlížejících se turistů.
    S šéfredaktorkou Sv. hlasu paní Tošnerovou jsem sešel zpět do Stradonic a v hospodě si ještě prohlédl obrázky rozhledny od dětí z perucké školy. Na sále též promítal Milan Dvořák mnoho fotek z výstavby a života rozhledny. Celou oslavu Klub žen Stradonice spolu se svými spoluobčany připravil velmi dobře a věřím, že si tento víkend všichni návštěvníci Stradonic příjemně užili.

Foto z oslav

A jak to bylo při otevření.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde