iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK 
Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Perucí a lesem květnovým
Perucí a lesem květnovým
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 21 červen 2010

    Občas se dostanu na vycházku a stalo se tak i v polovině května. Prošel jsem Perucí i částí lesa a konečně jsem trochu přebral fotky. Pojďte se podívat na krásnou kvetoucí Peruc se mnou.

popis     V prvém albu jsou fotky z Peruce, hlavně kvetoucí svícny kaštanů a náš strom hrdina, Oldřichův dub. Kolem ořechu a akátu na náměstí SV. Čecha a kolem brány k pivovaru jsem došel ke vzhledově zničené zdi pod ulicí Na Vršku. Poslední oprava, přestože také změnila její vzhled, byla citlivější. Ale ubourání její prvé třetiny a dostavba z prefabrikátů vzala její estetickou i historickou hodnotu. Odtud je to jen kousek k Oldřichovi, který se hrdině i letos zelená. Šumí mu k tomu voda z Dolejšáku, padající pískovcovou brankou. Když jsem se vracel z lesa, šel jsem přes park, kde v květnu svítily stromy svěží zelení i červení, ale hlavně svítily květy kaštanů. Peruc bez kaštanů by nebyla Peruc. Bohužel staré umírají a nové se nevysazují. Myslím, že to stojí za zamyšlení.
     Od Oldřicha popisjsem vstoupil do lesa po téměř zaniklé stezce k pískovcům nad silnicí a zde začíná
druhé album . Pozdravil jsem se se starou sfingou a pokračoval po úbočí s nádherně prosvětlenými kmeny nad hotelem a Mlejňákem. Svítili zde štíhlé břízky i sukovité borovice. Šel jsem po další zaniklé stezce, zlikvidované lesáky a kolem železité studánky došel na plynovod. Stále zde ještě trčí k nebi loňské suché bodláky.  Samozřejmě jsem zašel ke Kamenné podkově, která je po naší obnově stále skrytým lákadlem turistů. Zpět kousek po stradonické magistrále,ale potom vzhůru na popisprostřední Konvalinskou cestu. Zde stále řádí kmenožrouti Lesů ČR a pod jejich zuby mizí krásné kmeny kdysi nádherného čistého lesa. (Kde sjou ta časy, kdy hrabě Thun určil lidi, kteří udržovali cesty a jejich okolí ve vycházkové podobě). Nad Oldřichem jsem došel až na silnici a odtud do již zmíněného parku.
     Je zde však ještě
třetí malé album . Myslel jsem, že mám ten den dofoceno, ale nádherné večerní světlo zapadajícího slunce krásně vybarvilo jak kostel sv. Petra a Pavla, tak i přilehlé stáje. Teplé paprsky se draly ořechy, na konci mého dvora. Jeden z mála krásných letošních dnů končil a já měl co dělat vše zpracovat.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde