iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Perucí a lesem květnovým
Perucí a lesem květnovým
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 21 červen 2010

    Občas se dostanu na vycházku a stalo se tak i v polovině května. Prošel jsem Perucí i částí lesa a konečně jsem trochu přebral fotky. Pojďte se podívat na krásnou kvetoucí Peruc se mnou.

popis     V prvém albu jsou fotky z Peruce, hlavně kvetoucí svícny kaštanů a náš strom hrdina, Oldřichův dub. Kolem ořechu a akátu na náměstí SV. Čecha a kolem brány k pivovaru jsem došel ke vzhledově zničené zdi pod ulicí Na Vršku. Poslední oprava, přestože také změnila její vzhled, byla citlivější. Ale ubourání její prvé třetiny a dostavba z prefabrikátů vzala její estetickou i historickou hodnotu. Odtud je to jen kousek k Oldřichovi, který se hrdině i letos zelená. Šumí mu k tomu voda z Dolejšáku, padající pískovcovou brankou. Když jsem se vracel z lesa, šel jsem přes park, kde v květnu svítily stromy svěží zelení i červení, ale hlavně svítily květy kaštanů. Peruc bez kaštanů by nebyla Peruc. Bohužel staré umírají a nové se nevysazují. Myslím, že to stojí za zamyšlení.
     Od Oldřicha popisjsem vstoupil do lesa po téměř zaniklé stezce k pískovcům nad silnicí a zde začíná
druhé album . Pozdravil jsem se se starou sfingou a pokračoval po úbočí s nádherně prosvětlenými kmeny nad hotelem a Mlejňákem. Svítili zde štíhlé břízky i sukovité borovice. Šel jsem po další zaniklé stezce, zlikvidované lesáky a kolem železité studánky došel na plynovod. Stále zde ještě trčí k nebi loňské suché bodláky.  Samozřejmě jsem zašel ke Kamenné podkově, která je po naší obnově stále skrytým lákadlem turistů. Zpět kousek po stradonické magistrále,ale potom vzhůru na popisprostřední Konvalinskou cestu. Zde stále řádí kmenožrouti Lesů ČR a pod jejich zuby mizí krásné kmeny kdysi nádherného čistého lesa. (Kde sjou ta časy, kdy hrabě Thun určil lidi, kteří udržovali cesty a jejich okolí ve vycházkové podobě). Nad Oldřichem jsem došel až na silnici a odtud do již zmíněného parku.
     Je zde však ještě
třetí malé album . Myslel jsem, že mám ten den dofoceno, ale nádherné večerní světlo zapadajícího slunce krásně vybarvilo jak kostel sv. Petra a Pavla, tak i přilehlé stáje. Teplé paprsky se draly ořechy, na konci mého dvora. Jeden z mála krásných letošních dnů končil a já měl co dělat vše zpracovat.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde