iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Praha dubnová a výstavní
Praha dubnová a výstavní
Napsal Plazík st.   
Úterý, 27 duben 2010
     Minulé úterý jsem si udělal výlet a procházku po staré Praze, podíval jsem se v Národním muzeu na sv. Václava a v knihovně na pana Sýkoru a prošel Staré Město, Malou Stranu a Hradčany.

popis      Když mě vyjde jednou v roce čas, zajedu si do Prahy a trochu se toulám. Letos se mi to podařilo již v dubnu, chtěl jsem vidět výstavu význačného lounského malíře pana Zdeňka Sýkory. Přijel jsem na devátou, ale pražáci čím dál déle spí a vše se otevírá až v deset. Vydal jsem se ze Starého Města na Václavák, až nahoru do Národního muzea. I zde se otevíralo až v 10 hodin, ale chvilku jsem s mnoha dalšími, včetně žáiků a studentů, počkal a prohlédl jsem si nádhernou výstavu rukopisů, vztahujících se ke knížeti svatému Václavu. Skvostné exponáty.
popis     Trochu jsem se prošel uličkami Starého Města a zamířil do Městské knihovny na Sýkoru. Jubilejní výstava (panu malíři bylo v únoru devadesát) je moc pěkná, nemohl jsem však pořídit ani jeden snímek, je to zde zakázané. Tak v albu máte pouze vchod. Po nábřeží jsem došel na opravovaný a ničený Karlův most a za chvíli jsem byl na Malé Straně. Rád procházím úzkými uličkami této Nerudovy čtvrtě a i tentokráte jsem objevil místa, na kterých jsem možná ještě nebyl. Docházím ke Hradčanům a ještě nahoře nad Nerudovou ulicí vyšli ženich a nevěsta. I když jsme měli rozdílné cesty, ještě jsme se potkali a ženich chtěl dokonce vyfotit s nevěstou na Hradčanském náměstí. Snad jsem jejich foťák zvládnul.
popis      Možná potisícé jsem prošel nádvořími Pražského hradu, je to místo, ze kterého silně dýchá atmosféra více než tisícileté České země. Mrknul jsem ještě na Broučkovu Vikárku a do krásné zahrady a přes Prašný most vyšel do Dejvic na autobus. Na známé velké křižovatce pod hradem je rušno jako vždy, tentokráte ale od stavebních strojů. Snad zde brzo zklidní novým tunelem nepříjemnou dopravu.
   Krásné počasí dotvořilo vydařený výlet a já s bolavýma nahama, ale moc spokojený, dojel domů. Určitě se musím do Prahy letos ještě jednou podívat.

FOTO Praha dubnová a výstavní.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde