iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc 
Svět magických bytostí
Ivan Smíšek
Peruc, Galerie u Plazíka
4. 5. - 29. 6. 2025

Výstava fotografických obrazů a autorské čtení.
Vernisáž v sobotu 4. května ve 14 hodin.
PLAKÁTEK 

AKVARELY
České středohoří

Jana Švástová

Peruc, Galerie U kozorožce
13. 4. - 31. 8. 2025

Výstava akvarelů nejen z Českého středohoří.
Otevřeno v so, ne 10 - 18 hod.
PLAKÁTEK 

Den matek
Peruc Za Dubem
11.5.2025 14 - 17 hod. Bohatý program ke Dni matek.
PLAKÁTEK   

Orel rozsápe orla
Peruc, Pamětní síň E. Filly
16. 5. 2025 10 - 18 h.

Zahájení výstavní sezony.
PLAKÁTEK   

Staročeské Máje
Májová zábava

Peruc nám. E. Filly
24.5.2025 od 13 hod. Tradiční slavnost v novém kabátu. Bohatý program Májů se uskuteční na náměstí E. Filly v Peruci i s podvečerní zábavou s kapelou U-STYLE.
PLAKÁTEK   

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Květen
Active Image

 

 

 

 

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
od 3.5.2025
so, ne 13 - 18 hod.
Více info v plakátku.

UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc,
zámecký park
Expozice Orel rozsápe orla: Emil Filla, čínské umění a totalitní přízraky uvidíte významné artefakty Fillovy sbírky, známá kubistická zátiší, papírové svitky i obrazy Českého středohoří.
Otevřeno
květen - říjen pá - ne 10 - 18 h
červen - září  út - ne 10 - 18 h

PLAKÁTEK

Hudba ve Smolnici
Smolnice

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Psi a vesnice.
Psi a vesnice.
Napsal Plazík st.   
Neděle, 31 květen 2009
4.4.2002

Ožehavé problamatice volně pobíhajících psů se věnuje včerejší Lučan. Je v něm i vyjádření peruckého starosty J.Vilhelma.

Vesnicím většinou chybí strážník, který by na psy dohlédl
Deník Lučan - 3.4.2002

 Lounsko - Ani po tragédii v Rumburku nemuselo město Louny měnit svou vyhlášku ani přijímat zvýšená opatření kvůli volně pobíhajícím psům.
     "Na zavedeném systému jsme po událostech se smrtelným zraněním dítěte psem nedávno na Šluknovsku nemuseli nic měnit," uvedl na dotaz našeho deníku ředitel Městské policie v Lounech Zdeněk Valeš.
     Vesnice však mívají větší potíže, protože jim chybějí strážníci. Podle něj město volné pobíhání psů zakázalo již dříve příslušnou vyhláškou a je nyní na strážnících, aby občany k chování, určeném radnicí, přiměli. Dohady s majiteli psů, kteří třeba nechají pobíhat své zvíře bez vodítka v parku, kde si hrají děti, se někdy neobejdou bez konfliktů, ale v celkovém měřítku jsou chovatelé vesměs ukáznění.
      V podstatně horší situaci jsou ovšem menší obce. I když většina z nich rovněž volné pobíhání zvířat po obci ošetřila příslušnou vyhláškou, na rozdíl od měst chybí na vesnici strážník, který by na dodržování dohlédl a případně zjednal pořádek.
      "Vyhlášku máme, ale není nám mnoho platná," přiznal starosta Peruce Josef Vilhelm. Zejména v odlehlejších osadách, jež perucká radnice spravuje, jsou stále častější případy, kdy psy nejrůznější rasy vyhodí řidič z projíždějícího auta a ujede jim. "Zatím jsme vždy měli štěstí, že se takového nechtěného psa podařilo zavřít do garáže nebo na jiné podobné místo. Odtamtud si ho pak vyzvedne paní Klímová z útulku v Libčevsi," uvedl Josef Vilhelm. Nejde o malicherný problém, protože loni hradil Obecní úřad v Peruci pobyt několika psů na sedmdesát dní, což je pětina roku. Naštěstí pro obecní pokladnu je už libčevský útulek známý a pro zaběhnuté psy se brzy podaří zajistit nového majitele.
    Dlouhodobé problémy má s volně pobíhajícími psy například i Obecní úřad v Břvanech. "Jeden ze soukromých zemědělců v obci drží německé ovčáky k hlídání svého statku, ale velmi často mu psi utečou a ohrožují pak lidi v obci," potvrdila starostka Eliška Hošková.
    Podle majitelky útulku pro zaběhnuté psy v Libčevsi Ladislavy Klímové je nyní situace stabilizovaná, s nastupujícím jarem nezaznamenala větší příliv zvířat. V dobrém stavu jsou už i dvě feny ovčáka, které přivezli před několika dny strážníci z Loun. "Poté, co je majitel opustil a obě byly několik dní hladové a zavřené na balkoně, se nyní ve výběhu cítí jako znovuzrozené," řekla L. Klímová.

Miroslav Blažek
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde