iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána. 

Jan Polanský 
Šaháš do tmy
5.9. - 1.11.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava černobílých fotografií fotografa, muzikanta, básníka a designéra Jana Polanského.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 5. září 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK
 
  

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Emil Holub
Tam za řekou Zambezi
3. 9. – 15. 11. 2020
Žatec - Křížova vila
Výstava ze sběrů a materiálů PhDr. Marie Imbrové.
Vernisáž 3. září 2020 od 17 hodin.
 
PLAKÁTEK  

Princezna zakletá v čase
24.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Pohádka / Fantasy / Komedie. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Film Česko. Délka filmu 115 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
  

Příliš osobní známost
30.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie / Drama. Natálie je šťastná třicátnice se skvělou kariérou a kamarádkou Simonou, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Zámek Peruc je pro veřejnost otevřen, komentované prohlídky zámku o víkendech a svátcích v září a říjnu v časech 10:00 - 18:00 hod.. Pro návštěvníky jsme pro vás připravili Zahradní bistro.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Prázdninové výlety 2.
Prázdninové výlety 2.
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 červenec 2009
24.7.2003

Na další výlet s vnučkami jsem se vydal pěšky do sousedních Stradonic. S různými zacházkami to bylo tam a zpět necelých 10 km. Prošli jsme však pěkný kousek lesa, ve kterém byla sem tam neporušená místa současnými správci.

    Vydali jsme se kolem muzea, přes zámecký park na Krásnou vyhlídku. Pojďte, chcete-li, s námi.  S úctou jsme se stavěli u posledních tlejících zbytků dvou stromů, borovice a dubu, léty srostlých a spojených krásným jménem Milenci. I dnes je zde živo, ve hromádce bývalého dřeva se usídlili velcí lesní mravenci. Pokračovali jsme zbytky modřínové aleje, kudy vedla cesta pro kočáry peruckého a libochovického panstva. Dnes by zde projel maximálně terénní vůz. Z vyhlídky byl výhled na zamlžené České středohoří Přesto jsme si řekli, na kterých kopcích jsme již byli.
Pokračovali jsme dále, ale oproti mé velikonoční vycházce  jsme šli rovně, směrem k perucké osadě Chraštín (Chrastín). V místech odbočky jsme viděli hromady vytěženého dřeva, mnohé stromy, které jsem na jaře fotil dnes již díky novým loupežníkům nežijí. Bývalý vládce tohoto lesa, loupežník Mac byl proti nim andělem strážným.
     Po mírném klesání jsme dorazili k prvým chatám osady. Minuli jsme statek i bývalou hospodu pana Černého. Pro vnučky znělo jako z pohádky vyprávění z mého dětství. V 50.letech, kdy o volných sobotách nikdo ani nesnil, maminka v neděli udělala oběd na 11.hodinu a vyrazili jsme na rodinný výlet. U Černých hráli dvě harmoniky, táta si dal pivo, nám koupil limonádu z porcelánovým uzávěrem a kulatý preclík z provázku.  Byla to nádherná rodinná i sousedská pohoda. Jezdili sem i výletníci až z Ústí. Prošli jsme Chraštínem, holky samozřejmě přes můj zákaz musely ochutnat vodu z každého pramenu a studánky a pokračovali pod Havírnou do Stradonic. Děvčata se podívala, zda na chalupě není jejich druhá babička, paní hostinská nám ochotně v zavírací den dala limonádu a pivo a vydali jsme se zpět. Příjemným osvěžením byla koupel ve stradonickém rybníku a za ním jsme již vstoupili do Macova dolu (nebo Lázní). Podívali jsme se na pěšinku, která vedla k bývalé Čertově lávce, po druhém břehu jsme minuli bájnou kamennou podkovu na konci velké sypané hráze také bývalého jezera. Po přechodu těžké rány, kterou lesu zasadily před více než 20 lety stavitelé potrubí pro plyn a ropu, jsme přišli k renovované studánce se železitou vodou. I zde se holky osvěžovali až do chvíle, kdy na ně ze studánky vykoukla vyděšená žába. A to už nám zbýval jen kousek cesty podél potoka a kolem bývalého mlýna na koupaliště, kde jsme v horkém dni  zůstali až do večera.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu