iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Hudba ve Smolnici
Koncert laureátů
Kostel sv. Bartoloměje Smolnice 
28.5.2022 16 hod.
Vystoupí laureáti mezinárodní houslové a kytarové soztěže. 
PLAKÁTEK    

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Prázdninové výlety 2.
Prázdninové výlety 2.
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 červenec 2009
24.7.2003

Na další výlet s vnučkami jsem se vydal pěšky do sousedních Stradonic. S různými zacházkami to bylo tam a zpět necelých 10 km. Prošli jsme však pěkný kousek lesa, ve kterém byla sem tam neporušená místa současnými správci.

    Vydali jsme se kolem muzea, přes zámecký park na Krásnou vyhlídku. Pojďte, chcete-li, s námi.  S úctou jsme se stavěli u posledních tlejících zbytků dvou stromů, borovice a dubu, léty srostlých a spojených krásným jménem Milenci. I dnes je zde živo, ve hromádce bývalého dřeva se usídlili velcí lesní mravenci. Pokračovali jsme zbytky modřínové aleje, kudy vedla cesta pro kočáry peruckého a libochovického panstva. Dnes by zde projel maximálně terénní vůz. Z vyhlídky byl výhled na zamlžené České středohoří Přesto jsme si řekli, na kterých kopcích jsme již byli.
Pokračovali jsme dále, ale oproti mé velikonoční vycházce  jsme šli rovně, směrem k perucké osadě Chraštín (Chrastín). V místech odbočky jsme viděli hromady vytěženého dřeva, mnohé stromy, které jsem na jaře fotil dnes již díky novým loupežníkům nežijí. Bývalý vládce tohoto lesa, loupežník Mac byl proti nim andělem strážným.
     Po mírném klesání jsme dorazili k prvým chatám osady. Minuli jsme statek i bývalou hospodu pana Černého. Pro vnučky znělo jako z pohádky vyprávění z mého dětství. V 50.letech, kdy o volných sobotách nikdo ani nesnil, maminka v neděli udělala oběd na 11.hodinu a vyrazili jsme na rodinný výlet. U Černých hráli dvě harmoniky, táta si dal pivo, nám koupil limonádu z porcelánovým uzávěrem a kulatý preclík z provázku.  Byla to nádherná rodinná i sousedská pohoda. Jezdili sem i výletníci až z Ústí. Prošli jsme Chraštínem, holky samozřejmě přes můj zákaz musely ochutnat vodu z každého pramenu a studánky a pokračovali pod Havírnou do Stradonic. Děvčata se podívala, zda na chalupě není jejich druhá babička, paní hostinská nám ochotně v zavírací den dala limonádu a pivo a vydali jsme se zpět. Příjemným osvěžením byla koupel ve stradonickém rybníku a za ním jsme již vstoupili do Macova dolu (nebo Lázní). Podívali jsme se na pěšinku, která vedla k bývalé Čertově lávce, po druhém břehu jsme minuli bájnou kamennou podkovu na konci velké sypané hráze také bývalého jezera. Po přechodu těžké rány, kterou lesu zasadily před více než 20 lety stavitelé potrubí pro plyn a ropu, jsme přišli k renovované studánce se železitou vodou. I zde se holky osvěžovali až do chvíle, kdy na ně ze studánky vykoukla vyděšená žába. A to už nám zbýval jen kousek cesty podél potoka a kolem bývalého mlýna na koupaliště, kde jsme v horkém dni  zůstali až do večera.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde