iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Miroslav Krhounek
Prolétám
4.7. - 30.8.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava fotografií a veršů Miroslava Krhounka.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 4.července 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK 

KRAJINA
ZUŠ Postoloprty

20.6. - 31.8.2020
Galerie U kozorožce Peruc
Výstava kresby, malby, objektů z papíru a keramiky - prací žáků ZUŠ Postoloprty.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 18 hodin až do 31. srpna 2020.
PLAKÁTEK 
 

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

V síti
11.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Dokumentární. 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70 .- Kč

16. Plutofest
18.7.2020 15 - 24 hod.
Zámecký park 
Peruc
Tradiční festival s devíti kapelami - více v plakátku.
PLAKÁTEK

Country minifestival
25.7.2020 13 hod.
Pod Stradonkou 
Stradonice
Tradiční festival se sedmi kapelami - více v plakátku. 
PLAKÁTEK 
 

Modelář
25.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

Letní slavnost Thun
1.8.2020 14 hod.
Muzeum české vesnice 
Peruc
Letní slavnost k výstavě 10 květin pro šlechtické rody Thun de Suys. Komentovaná prohlídka, hudební s taneční vystoupení, workshop. 
PLAKÁTEK  

3 Bobule
8.8.2020 17:30 hod.
Peruc kino
 Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

The Beatles Revival
& Karel Kahovec
14.8.2020 19.30 hod.
Restaurace Stromovka 
Louny
Koncert ke 30. výročí zahraní restaurace s parketem. 
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic
22.8.2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný/ Akční/ Dobrodružný/ Komedie/ Rodinný/ Sci-Fi. Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma, ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. Film USA/ Japonsko . Délka filmu 100 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Zámek Peruc je pro veřejnost otevřen, komentované prohlídky zámku každý den od 1.7. do 31.8. v časech 10:00 - 18:00 hod.. Na léto jsme pro vás připravili Zahradní bistro, otevírací doba každý den 11:00-22:00 hod. od 1.7. do 31.8.2020.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Prázdninové výlety 2.
Prázdninové výlety 2.
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 červenec 2009
24.7.2003

Na další výlet s vnučkami jsem se vydal pěšky do sousedních Stradonic. S různými zacházkami to bylo tam a zpět necelých 10 km. Prošli jsme však pěkný kousek lesa, ve kterém byla sem tam neporušená místa současnými správci.

    Vydali jsme se kolem muzea, přes zámecký park na Krásnou vyhlídku. Pojďte, chcete-li, s námi.  S úctou jsme se stavěli u posledních tlejících zbytků dvou stromů, borovice a dubu, léty srostlých a spojených krásným jménem Milenci. I dnes je zde živo, ve hromádce bývalého dřeva se usídlili velcí lesní mravenci. Pokračovali jsme zbytky modřínové aleje, kudy vedla cesta pro kočáry peruckého a libochovického panstva. Dnes by zde projel maximálně terénní vůz. Z vyhlídky byl výhled na zamlžené České středohoří Přesto jsme si řekli, na kterých kopcích jsme již byli.
Pokračovali jsme dále, ale oproti mé velikonoční vycházce  jsme šli rovně, směrem k perucké osadě Chraštín (Chrastín). V místech odbočky jsme viděli hromady vytěženého dřeva, mnohé stromy, které jsem na jaře fotil dnes již díky novým loupežníkům nežijí. Bývalý vládce tohoto lesa, loupežník Mac byl proti nim andělem strážným.
     Po mírném klesání jsme dorazili k prvým chatám osady. Minuli jsme statek i bývalou hospodu pana Černého. Pro vnučky znělo jako z pohádky vyprávění z mého dětství. V 50.letech, kdy o volných sobotách nikdo ani nesnil, maminka v neděli udělala oběd na 11.hodinu a vyrazili jsme na rodinný výlet. U Černých hráli dvě harmoniky, táta si dal pivo, nám koupil limonádu z porcelánovým uzávěrem a kulatý preclík z provázku.  Byla to nádherná rodinná i sousedská pohoda. Jezdili sem i výletníci až z Ústí. Prošli jsme Chraštínem, holky samozřejmě přes můj zákaz musely ochutnat vodu z každého pramenu a studánky a pokračovali pod Havírnou do Stradonic. Děvčata se podívala, zda na chalupě není jejich druhá babička, paní hostinská nám ochotně v zavírací den dala limonádu a pivo a vydali jsme se zpět. Příjemným osvěžením byla koupel ve stradonickém rybníku a za ním jsme již vstoupili do Macova dolu (nebo Lázní). Podívali jsme se na pěšinku, která vedla k bývalé Čertově lávce, po druhém břehu jsme minuli bájnou kamennou podkovu na konci velké sypané hráze také bývalého jezera. Po přechodu těžké rány, kterou lesu zasadily před více než 20 lety stavitelé potrubí pro plyn a ropu, jsme přišli k renovované studánce se železitou vodou. I zde se holky osvěžovali až do chvíle, kdy na ně ze studánky vykoukla vyděšená žába. A to už nám zbýval jen kousek cesty podél potoka a kolem bývalého mlýna na koupaliště, kde jsme v horkém dni  zůstali až do večera.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu