iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow LogARYTMY žádané
LogARYTMY žádané
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 červenec 2009
2.6.2003

Vítěz Lounského kotle, jazzová kapela LogARYTMY je stále žádaná. O uplynulém víkendu hrála hned dvakrát, v Žatci a Rakovníku. A za 14 dní je čeká vystoupení další.

 

Jak jsem již psal ve článku o motorkářích , v pátek večer vystoupila lounsko-rakovnická kapela v Žatci. Oproti Lounům, kde minulý týden jazzové večery skončili, v Žatci právě díky několika nadšencům začínají. Je mezi nimi i Soňa Ledvinová, saxofonistka žatecké swingové kapely Pro radost band, která vystoupila jako první.
     Byl pozdní večer, poslední máj a ztichlým Žatcem se rozezněly prvé tóny klasických swingových a rockenrolových skladeb. Kapela, působící při místní Hudební škole, byla oproti minulému společnému vystoupení posílena o flétnistku. Dobře odehrála svůj standard a byla nadšeně přijata žateckým publikem. Členové LogARYTMů u stolu při její produkci improvizovali neobvyklé texty na známé melodie. Velmi dobré byly dechy, slušná rytmika. Zpěvačka výborně odzpívala většinu skladeb, u několika by však měla přizpůsobit
melodii možnostem svého rozsahu. Ale kapela je to určitě dobrá, což dosvědčil i potlesk a skandování při skončení jejího vystoupení.
     Po přestavbě nástrojů začali svoji jazzovou produkci hosté z Loun. Jak LogARYTMY známe, jejich produkce je založena na klasice i vlastní tvorbě s notnou dávkou improvizace. Záleží na náladě hudebníků i publika a jednotlivé skladby mají při různých přednesech různou délku i náladu. Saxofon prvého a kytara druhého Honzy si hrají s melodií, podporovány Vaškovými klávesami Na své si přijde i basa a oboje bicí. . Dalším vrcholem repertoáru je zpěv Páji, a její cit pro jazzový přednes. Několikeré malé ujetí díky trémě je při živém vystoupení omluvitelné. Trochu improvizací na závěr a pěkný večer na žateckých baštách končil po půl
jedné. Pořadatelé ještě pozvali na další koncert, který se koná již 20.června. Věřím, že projekt jazzových večerů bude v Žatci úspěšný.
 
Na Baště
    Druhý den po problémech s Pájiným západním vozem (Trabantu upadlo zadní kolo), se celá kapela přesunula do Rakovníka. Zde vystoupila na přehlídce dvanácti kapel Rakovnicka, vítězů zimních duelů. Toto finále je nesoutěžní a má za úkol představit to nejlepší z regionu. Po malém posunutí začátku z důvodu počasí měly kapely zkrácený čas na svoji prezentaci. V Rakovníku musí všechny akce, jako již v mnoha dalších místech, končit do 22.hodiny. I přes to LogARYTMY předvedli výborný výkon a vyvolali u posluchačů neobvyklý zájem. Přišla i jedna zajímavá nabídka, ale o té až později.
   Víkend utvrdil členy kapely, že jdou správnou cestou, ale i že musí na sobě i nadále tvrdě pracovat. Snad jim v prezentaci pomůže i demáček, který budou točit jakožto vítězové z lounské soutěže. Škoda, že na to mají oproti původním záměrům pouhé dva dny.
    PS. Omlouvám se, že z Rakovníka nejsou fotky, ale déšť tam moji Jawu nepustil.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde