iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow LogARYTMY žádané
LogARYTMY žádané
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 červenec 2009
2.6.2003

Vítěz Lounského kotle, jazzová kapela LogARYTMY je stále žádaná. O uplynulém víkendu hrála hned dvakrát, v Žatci a Rakovníku. A za 14 dní je čeká vystoupení další.

 

Jak jsem již psal ve článku o motorkářích , v pátek večer vystoupila lounsko-rakovnická kapela v Žatci. Oproti Lounům, kde minulý týden jazzové večery skončili, v Žatci právě díky několika nadšencům začínají. Je mezi nimi i Soňa Ledvinová, saxofonistka žatecké swingové kapely Pro radost band, která vystoupila jako první.
     Byl pozdní večer, poslední máj a ztichlým Žatcem se rozezněly prvé tóny klasických swingových a rockenrolových skladeb. Kapela, působící při místní Hudební škole, byla oproti minulému společnému vystoupení posílena o flétnistku. Dobře odehrála svůj standard a byla nadšeně přijata žateckým publikem. Členové LogARYTMů u stolu při její produkci improvizovali neobvyklé texty na známé melodie. Velmi dobré byly dechy, slušná rytmika. Zpěvačka výborně odzpívala většinu skladeb, u několika by však měla přizpůsobit
melodii možnostem svého rozsahu. Ale kapela je to určitě dobrá, což dosvědčil i potlesk a skandování při skončení jejího vystoupení.
     Po přestavbě nástrojů začali svoji jazzovou produkci hosté z Loun. Jak LogARYTMY známe, jejich produkce je založena na klasice i vlastní tvorbě s notnou dávkou improvizace. Záleží na náladě hudebníků i publika a jednotlivé skladby mají při různých přednesech různou délku i náladu. Saxofon prvého a kytara druhého Honzy si hrají s melodií, podporovány Vaškovými klávesami Na své si přijde i basa a oboje bicí. . Dalším vrcholem repertoáru je zpěv Páji, a její cit pro jazzový přednes. Několikeré malé ujetí díky trémě je při živém vystoupení omluvitelné. Trochu improvizací na závěr a pěkný večer na žateckých baštách končil po půl
jedné. Pořadatelé ještě pozvali na další koncert, který se koná již 20.června. Věřím, že projekt jazzových večerů bude v Žatci úspěšný.
 
Na Baště
    Druhý den po problémech s Pájiným západním vozem (Trabantu upadlo zadní kolo), se celá kapela přesunula do Rakovníka. Zde vystoupila na přehlídce dvanácti kapel Rakovnicka, vítězů zimních duelů. Toto finále je nesoutěžní a má za úkol představit to nejlepší z regionu. Po malém posunutí začátku z důvodu počasí měly kapely zkrácený čas na svoji prezentaci. V Rakovníku musí všechny akce, jako již v mnoha dalších místech, končit do 22.hodiny. I přes to LogARYTMY předvedli výborný výkon a vyvolali u posluchačů neobvyklý zájem. Přišla i jedna zajímavá nabídka, ale o té až později.
   Víkend utvrdil členy kapely, že jdou správnou cestou, ale i že musí na sobě i nadále tvrdě pracovat. Snad jim v prezentaci pomůže i demáček, který budou točit jakožto vítězové z lounské soutěže. Škoda, že na to mají oproti původním záměrům pouhé dva dny.
    PS. Omlouvám se, že z Rakovníka nejsou fotky, ale déšť tam moji Jawu nepustil.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde