iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Miroslav Krhounek
Prolétám
4.7. - 30.8.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava fotografií a veršů Miroslava Krhounka.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 4.července 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK 

KRAJINA
ZUŠ Postoloprty

20.6. - 31.8.2020
Galerie U kozorožce Peruc
Výstava kresby, malby, objektů z papíru a keramiky - prací žáků ZUŠ Postoloprty.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 18 hodin až do 31. srpna 2020.
PLAKÁTEK 
 

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

V síti
11.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Dokumentární. 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70 .- Kč

16. Plutofest
18.7.2020 15 - 24 hod.
Zámecký park 
Peruc
Tradiční festival s devíti kapelami - více v plakátku.
PLAKÁTEK

Country minifestival
25.7.2020 13 hod.
Pod Stradonkou 
Stradonice
Tradiční festival se sedmi kapelami - více v plakátku. 
PLAKÁTEK 
 

Modelář
25.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

Letní slavnost Thun
1.8.2020 14 hod.
Muzeum české vesnice 
Peruc
Letní slavnost k výstavě 10 květin pro šlechtické rody Thun de Suys. Komentovaná prohlídka, hudební s taneční vystoupení, workshop. 
PLAKÁTEK  

3 Bobule
8.8.2020 17:30 hod.
Peruc kino
 Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

The Beatles Revival
& Karel Kahovec
14.8.2020 19.30 hod.
Restaurace Stromovka 
Louny
Koncert ke 30. výročí zahraní restaurace s parketem. 
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic
22.8.2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný/ Akční/ Dobrodružný/ Komedie/ Rodinný/ Sci-Fi. Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma, ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. Film USA/ Japonsko . Délka filmu 100 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
 

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK 
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Historie arrow BURGUNSKO 2009 - den 4. a 5.
BURGUNSKO 2009 - den 4. a 5.
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
5.11.2009

Po prohlídce velké části Burgunska nás ještě čekalo hlavní město regionu Dijon a ještě něco cestou a poslední den centrum Alsaska, ale i Evropy - Strasbourg.

BURGUNSKO 09
- den čtvrtý - přes hospic do Dijonu a za Corbusierem

popis      Ráno jsme se sbalili, vše naložili do autobusu a vyjeli do nedalekého města  Beaune , kde jsme si prohlédli historický a nádherný hospic z roku 1443, který sloužil potřebným až do roku 1993 a poté i celé historické centrum dalšího zajímavého města Burgunska. Hospic najdete podle pestrobarevné střechy, tašku různých barev je zde vidět všude mnoho. V Burgunsku jsme nemohli vynechat jeho hlavní město  Dijon . Ten nás však přivítal deštěm, který rušil naše kroky po část doby pohybu v historických uličkách s hrázděnými, kamennými i cihlovými domy. Jsou zde však i honosné paláce, kamenná katedrála Saint-Bénigne a tradiční velká tržnice. Dijon, ty pro mne vždy byla hořčice a tak jsem ji nakoupil, spolu s tamním perníkem, jako dárek mým blízkým. Ale musíme jet směrem k domovu, nezapomněli jsme však na architektonický skvost v regionu Franche-Comte u městečka Ronchamp. Známý architekt Le Corbusier zde postavil v padesátých letech úžasnou kapli Notre Dame du Haut . Zastávka určitě stála za to, obzvláště, když opět svítilo sluníčko. Odtud to byl už jen kousek ke Strasbourgu, poblíž něhož jsme se naposledy ubytovali. 
- den pátý - STRASBOURG
popis     Poslední den naší cesty po Francii jsme již nebyli v Burgunsku, ale zpět v Alsasku. Tento kraj, stejně jako jeho hlavní město Štrasburk - Strasbourg  , bylo v historii chvíli francouzské a chvíli německé. Je to také vidět na jeho architektuře -  historické centrum podél jednoho ramene řeky Ill je celé hrázděné. Bohužel i při prohlídce tohoto čtvrtmilionového města nás provázely těžké mraky a déšť.  I zde mají katedrálu Notre-Dame z počátku tisíciletí. Její věž byla do poloviny 19.století nejvyšší stavbou na světě. Jsou zde i krásné paláce, často sídlo evropských institucí. Hlavní centrum Evropy je však na kraji města a i sem jsme samozřejmě zajeli. Obhlédli a vyfotili kruhovou skleněnou budovu Evropského parlamentu a její okolí a to byla poslední prohlídka letošního zájezdu. Uvelebili jsme se na svých sedačkách a po chvíli již přejížděli Rýn, abychom se přes Německo dostali domů. Po překročení našich hranic bylo v autobuse veselo, Pepa konečně vytáhl svoji harmoniku (letos to nějak v hotelech nešlo) a my cestou kolem Plzně radostně zpívali.
Byl to opět krásný (až trochu na zlobivé počasí) a poučný zájezd, který pro nás připravila naše paní Vorudová. Děkujeme a těšíme se s ní v roce 2010 opět někam do Evropy.
 

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu