iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow BURGUNSKO 2009 - den 1. - 3.
BURGUNSKO 2009 - den 1. - 3.
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
29.10.2009

Již (nebo teprve) potřetí jsem jel na krásný poznávací zájezd s paní Vorudovou a známými z Loun a okolí. Tentokráte bylo naším cílem Burgunsko. Naše cesta se uskutečnila již začátkem prázdnin, ale teprve nyní jsem zpracoval všechny fotky.

 

BURGUNSKO 09
- den prvý - z Alsaska do Burgunska

popis      Paní Vorudová pro nás letos připravila opět zájezd do krásné Francie. Cílem bylo Burgunsko, ale prvý den jsme po noční jízdě a přechodu hranic u Strasbourgu jeli Alsaskem a  krajem Franche-Compté. V Alsasku jsme si prohlédli tamní Benátky, město Colmar . Je to krásné město na vodě s  gotickými stavbami a mnoha hrázděnými domy, které svědčí o blízkosti Německa.   V dalším kraji jsme navštívili menší město Dole Dole . Večer jsme se ubytovali v Etap hotelu, již v Burgunsku, v městečku Nuts-Saint-Georges poblíž Beaune. Zde jsme prožili příjemný večer na malém náměstí u lahvinky dobrého vína.
FOTO prvý den
- den druhý - na jih k SAÔNE-ET-LOIRETE
popis    Druhý den našeho pobytu v burgunském kraji jsme se vydali na jih do oblasti SAÔNE-ET-LOIRETE. Navštívili jsme zámek Cormantin , kterým nás provedl sám pan majitel. Jedna z účastnic zájezdu si dokonce zahrála na klavír ze 17. století. Trochu jsme si i zabloudili v bludišti krásného parku (jak se skutečně bloudí nám občas ukázali naši, jinak výborní řidiči). 
Cestou jsme se krátce stavili v poutním místě Taize , kam se sjíždějí mladí křesťané z celé Evropy. Hlavním cílem druhého dne bylo městečko a  úžasný klášter v Cluny  . Vedle parkoviště běhali koně po nádherném parkuru, ale mi pokračovali mezi zbytky ohromného kláštera bývalého benediktinského opatství, založeného již v roce 910. Musel to být skutečně monumentální komplex církevních staveb. Nás i jezdce na koních však zahnal mohutný déšťa vítr. Sluníčko opět vyšlo a my si mohli ještě prohlédnout malebné městečko Paray-le-Monial  s velkým románským kostelem Sacré-Coeur a kamenou zdobenou radnicí. Byl krásný slunný večer a tak jsme se stavěli v malém vinařství Brouilly, kde nám příjemní majitelé nabídli výborné víno. Vrátili jsme se se soumrakem.
- den TŘETÍ - na severozápad přes CÔTE-D’OR
popis     Další den našeho pobytu jsme se vyjeli na severozápad a přes Zlaté úbočí do výše položených částí Burgunska. Nejdřive jsme navštívili krásný obnovený cisteriánský klášter Fonteney . Ten zde vznikl již před 9 stoletími a prošel dost divokou historií. Z původně soběstačného kláštera (byla zde i velká kovárna) se stala v 19.století  papírna. V tom minulém byl však obnoven do původní podoby.   Další středověké město, které jsme navštívili bylo Semur-en-Auxios , které dle legendy založil Herkules. Je zde také katedrála, jak jinak než Notre Dame, tentokráte z bílého a namodralého vápence.  Zážitkem byla pro nás úžasná kamenná vesnička  Montréal  . Nádherné uličky s kamennými domky nás zevedli od spodní k horní bráně, za se tyčil nad svahem malebný venkovský kostel. Bylo nám zde moc příjemně. Z venkovského klidu jsme pokračovali za válečnou vřavou, na zámek maršála Vaubana Bazoches  , postavený na římských základech ve 12.století a přestavěný ve století 17. maršálem Vaubanem. Zámek je vzorně udržován a nabízen turistům jeho potomky. Poslední městečko a sídlo opatství, které jsme třetí den navštívili, bylo Vézelay . I zde je historická bazilika Sainte-Marie-Madeleine de Vézelay s jednou nedostavěnou věží. Toto másto bylo jednou ze zastávek na svatojakubské poutní cestě do Compostely. I zde jsme si ve vinařství zakoupili dobré víno a opět za soumraku se vrátili do svého hotelu.
V albu fotek z tohoto dne je většina od pana Pořádka, kterému tímto děkuji. Mne zradila má fotobanka (baterie).
  Tak to byly prvé tři dny z naší cesty za poznáním, co nejdříve si budete moci přečíst a prohlédnout fotky ze zbývajících dvou dnů.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde