iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí.  Výstava je přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Zámecký piknik & noční karneval
20.6.2020 13 hod.
Zámek Pátek n.O.
Kostýmovaný zámecký piknik & noční karneval v maskách, soutěž o nejlepší fotografii v zámeckých nikách, odpolední hry a soutěže o drobné ceny
Zámek Pátek 

Tajemný poklad na Pátku
27.6.2020 14 hod.
Zámek Pátek n.O.
Šerm a různé kratochvíle pro všechny hravé lidičky.
Vstupné dobrovolné

Zámek Pátek  

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Petr Srkal se ukazuje U Plazíka
Petr Srkal se ukazuje U Plazíka
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
13.9.2009

V Galerii u Plazíka na Peruci byla v sobotu 12.září 2009 vernisáží zahájena již desátá výstava v této soukromé galerii amatérské fotografie. Své dílka zde představuje Louňák, profesionální hasič ČT a nadšený filmař a nyní také fotograf, Petr Srkal.

popis     V odpoledních hodinách druhé záříové soboty se sešlo na dvorku starého peruckého domu asi 30 návštěvníků vernisáže výstavy "tak to vidím já". Po přívítání majitelem galerie si všichni vyslechli připravený kulturní program. Nejdříve se představilo smíšené kvarteto lounského Kvítku, ReMiLeTo. Předneslo dvě krásné skladby ze svého repertoáru. Ihned po nich se ozval J.S.Bach v podání violončelistky, zástupkyně ředitele ZUŠ Beroun, paní Jany Krausové. Nádherné zahájení vernisáže. Poté představila autora fotografií Petra Srkala jedna z jeho modelek, slečna Iveta. Zde je její řeč:
 
Vážené dámy, vážení pánové, všichni autorovi příbuzní a příznivci,
dovoluji si vás přivítat na této první, zásadní exhibici fotografického díla Petra Srkala.
Úvodem se na krátkou chvíli zastavím u způsobu vzniku tohoto díla.
Obvyklé postupy autor, věren své povaze, opomíjí. Takže nejprve dohodne termín výstavy a nemá pro ni kompletní materiál. Teprve potom, pod velkým tlakem, fotografuje a poslední dny před instalací téměř nespí, aby všechno vyšlo. Výsledek račte posoudit sami.
Kdyby někdo mohl během několika posledních let sledovat vývoj Petrovy tvorby, zaznamenal by asi toto: od počátečních snímků, pořízených pouhým zastavením videozáznamu, přes hluboké studium teorie techniky fotografování, ostření, svícení, počítačového zpracování, pořizování potřebného vybavení a mnoha tisíc nedokonalých snímků, došel až k dnešnímu dni.
V neposlední řadě na této dlouhé cestě poznává, že on sám, postižený daltonovým syndromem, tedy sníženým barvocitem, nebude nikdy tvořit skvělé barevné kompozice. Jeho dílo tedy mohou ocenit úplně všichni.
Postupem času se dále tříbí Petrova vizuální fantazie a zaznamenává objekty, které dříve neviděl. Většinu jeho současné práce tvoří studiové fotografie.
A dnes máte i vy možnost se podívat, co Petr vytvořil.

popis     Následovala druhá polovina kulturního programu, ReMiLeTo zazpívalo další dvě krásné písně a paní Krausová odvážně a nádherně zahrála na jedno violončelo skladbu kvarteta Apokalypsa. Několik slov autora a společný přípitek ukončil zahájení výstavy a všichni si mohli prohlédnou vystavené fotografie na stěnách galerie i velký plakát Klouzáků na pultě, který též vytvořil Petr Srkal.
   Na svých fotografiích představuje Petr Srkal , který se narodil v r. 1963 v Lounech, kde dodnes žije a tvoří, portréty, akty i záběry z práce ve svém ateliéru. Hodně zajímavá je komponovaná fotografie A bude hůř. Je obdivuhodná jeho ateliérová práce.
     Vždyť povoláním hasič s fotografováním začal relativně nedávno (asi před třemi lety), kdy si pořídil nynější fotoaparát Nikon D70 a samostudiem a mnoha pokusy se propracoval na současnou úroveň. Do té doby se věnoval především natáčení, nejdříve na analogové, později se propracoval až k profesionální digitální technice a jeho práce mají velmi dobrý ohlas. V současné době jako jeden z prvních v okrese Louny natáčí videozáznam na Blue-ray a technické zázemí neustále modernizuje. Právě práce na střihu filmu jej naučila vidět a chtít zaznamenat obraz staticky.
      Nejvíce jej okouzlují lidé. Lidské tělo s jeho detaily a nedokonalostmi, výraz obličeje, nálada. Proto v jeho tvorbě mají nemalé zastoupení akty. Nelze opominout ani jeho nelehkou dokumentární práci pro divadelní soubor Klouzák Postoloprty.
    Petr je nadšený amatér, který má před sebou ještě mnoho nezpracovaných námětů a nápadů. Podle právě vystavovaných fotografií vidíme, že se je na co těšit.
      Výstava "tak to vidím já" bude přístupná o víkendech až do 31.října 2009.

FOTO z vernisáže.

A zde jsou snímky od kamaráda Luba: FOTO z vernisáže.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu