iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Po stopách 1. pochodu

Louny - Pátek - Peruc
15. 6. 2024 
8 - 19 hod.

KČT a Oblastní muzeum Louny zvou na akci Po stopách prvního pochodu 1894. Strat Louny, náměstí - 28 km v 8 hod., Pátek nádraží - 10 km ve 13 hod., cíl Peruc nádraží.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Sladký život
Letní kino v parku
Pátek 14.6.
21.00 hod.

Hokejový reprezentant Rosťa Beran je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně… Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou EKG čáru. Hrají: Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Jan Cina a další. Komedie / Česko / 2024 / 102 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč

Společně sami
Letní kino v parku
Pátek 21.6.
21.00 hod.

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu. Drama / Česko / 2024 / 90 min.
Nevhodné mládeži do 12 let

Vstupné 100 Kč

Lassie: Nové dobrodružství
Letní kino v parku
Pátek 28.6.
21.00 hod.

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný / Dobrodružný / Německo / 2023 / 91 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Koncert laureátů
16.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Petr Srkal se ukazuje U Plazíka
Petr Srkal se ukazuje U Plazíka
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
13.9.2009

V Galerii u Plazíka na Peruci byla v sobotu 12.září 2009 vernisáží zahájena již desátá výstava v této soukromé galerii amatérské fotografie. Své dílka zde představuje Louňák, profesionální hasič ČT a nadšený filmař a nyní také fotograf, Petr Srkal.

popis     V odpoledních hodinách druhé záříové soboty se sešlo na dvorku starého peruckého domu asi 30 návštěvníků vernisáže výstavy "tak to vidím já". Po přívítání majitelem galerie si všichni vyslechli připravený kulturní program. Nejdříve se představilo smíšené kvarteto lounského Kvítku, ReMiLeTo. Předneslo dvě krásné skladby ze svého repertoáru. Ihned po nich se ozval J.S.Bach v podání violončelistky, zástupkyně ředitele ZUŠ Beroun, paní Jany Krausové. Nádherné zahájení vernisáže. Poté představila autora fotografií Petra Srkala jedna z jeho modelek, slečna Iveta. Zde je její řeč:
 
Vážené dámy, vážení pánové, všichni autorovi příbuzní a příznivci,
dovoluji si vás přivítat na této první, zásadní exhibici fotografického díla Petra Srkala.
Úvodem se na krátkou chvíli zastavím u způsobu vzniku tohoto díla.
Obvyklé postupy autor, věren své povaze, opomíjí. Takže nejprve dohodne termín výstavy a nemá pro ni kompletní materiál. Teprve potom, pod velkým tlakem, fotografuje a poslední dny před instalací téměř nespí, aby všechno vyšlo. Výsledek račte posoudit sami.
Kdyby někdo mohl během několika posledních let sledovat vývoj Petrovy tvorby, zaznamenal by asi toto: od počátečních snímků, pořízených pouhým zastavením videozáznamu, přes hluboké studium teorie techniky fotografování, ostření, svícení, počítačového zpracování, pořizování potřebného vybavení a mnoha tisíc nedokonalých snímků, došel až k dnešnímu dni.
V neposlední řadě na této dlouhé cestě poznává, že on sám, postižený daltonovým syndromem, tedy sníženým barvocitem, nebude nikdy tvořit skvělé barevné kompozice. Jeho dílo tedy mohou ocenit úplně všichni.
Postupem času se dále tříbí Petrova vizuální fantazie a zaznamenává objekty, které dříve neviděl. Většinu jeho současné práce tvoří studiové fotografie.
A dnes máte i vy možnost se podívat, co Petr vytvořil.

popis     Následovala druhá polovina kulturního programu, ReMiLeTo zazpívalo další dvě krásné písně a paní Krausová odvážně a nádherně zahrála na jedno violončelo skladbu kvarteta Apokalypsa. Několik slov autora a společný přípitek ukončil zahájení výstavy a všichni si mohli prohlédnou vystavené fotografie na stěnách galerie i velký plakát Klouzáků na pultě, který též vytvořil Petr Srkal.
   Na svých fotografiích představuje Petr Srkal , který se narodil v r. 1963 v Lounech, kde dodnes žije a tvoří, portréty, akty i záběry z práce ve svém ateliéru. Hodně zajímavá je komponovaná fotografie A bude hůř. Je obdivuhodná jeho ateliérová práce.
     Vždyť povoláním hasič s fotografováním začal relativně nedávno (asi před třemi lety), kdy si pořídil nynější fotoaparát Nikon D70 a samostudiem a mnoha pokusy se propracoval na současnou úroveň. Do té doby se věnoval především natáčení, nejdříve na analogové, později se propracoval až k profesionální digitální technice a jeho práce mají velmi dobrý ohlas. V současné době jako jeden z prvních v okrese Louny natáčí videozáznam na Blue-ray a technické zázemí neustále modernizuje. Právě práce na střihu filmu jej naučila vidět a chtít zaznamenat obraz staticky.
      Nejvíce jej okouzlují lidé. Lidské tělo s jeho detaily a nedokonalostmi, výraz obličeje, nálada. Proto v jeho tvorbě mají nemalé zastoupení akty. Nelze opominout ani jeho nelehkou dokumentární práci pro divadelní soubor Klouzák Postoloprty.
    Petr je nadšený amatér, který má před sebou ještě mnoho nezpracovaných námětů a nápadů. Podle právě vystavovaných fotografií vidíme, že se je na co těšit.
      Výstava "tak to vidím já" bude přístupná o víkendech až do 31.října 2009.

FOTO z vernisáže.

A zde jsou snímky od kamaráda Luba: FOTO z vernisáže.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde