iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Opět lesem k podkově
Opět lesem k podkově
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
  Opět tradiční vycházka k obnovené podkově, ale stále ničeným lesem a jinými památkami. I závěrečné zastavení bylo tradiční, u starého hrdiny Oldřicha. S několika fotkami můžete jít se mnou: Vycházkové FOTO
    Nejdřív jedna smutná záležitost. Při budování kanalizace byla zničena jedna z peruckých pozoruhodností, za kterou jezdili někteří návštěvníci Peruce. Jedná se o opěrnou zeď mezi Oldřichovou ulicí a ulicí Na vršku (pod Radnicí). Zeď postavená z místních pískovců a opuky s použitím stávající pískovcové skály byla skutečně rázovitým prvkem naší obce. Je pravda, že byla místy dosti poničena, ale zbourání její poloviny a nahrazení moderními prefabrikáty její hodnotu zničilo. Již mne na to upozornili někteří turisté. Je tu ještě jedna mrzutá věc, ale ta trvá již třetí rok. Je to zničená cesta Šlepka vývraty z počátku roku 2007. Lesy ČR si odvezly krásné kmeny stromů, ale kořeny na zničené cestě nechaly. Zde již nikdy koleje, ani pěší neprojdou.
     Ale pojďme dál do lesa. Pěšina podél Débeřského potoka a nad opraveným Mlejňákem je příjemná, na víc než četných pasekách jsou vidět malé sazeničky jehličňanů, vedle jsou ohyzdné (a myslím i nebezpečné) hromady starách větví, kořenů a pařezů. Po stradonické magistrále jsem došel k průseku plynovodu. V jeho stráni stojí vysoká bříza, nad kterou se již před čtvrtou odpolední zrcadlil na modré obloze couvající srpek měsíce. popis Sešel jsem dolů a po bývalé sypané hrázi bývalého jezera jsem došel k podkově. Rok od posledních prací byl již na ní vidět, zapadaná listím a s výrůstky náletů a trávy čekala na údržbu. Pustil jsem se do práce a během asi 20  minut byla zase ke koukání. Na kameni jsem ponechal mechy a lišejníky, skutečně krásnou ozdobu.
popis     Cesta zpět uběhla rychleji. Kolem studánky se železitou vodou, pod thunovským pomníkem, kolem Mlejňáku a po silnici vzhůru ke kamarádu, Oldřichovu dubu. Jak se opět krásně zelená, skutečně strom hrdina. A nad ním romantický Dolejšák, nějak se nám ale špiní. Oba jsem ještě zeširoka vyfotil a šel domů:
Oldřich a Dolejšák.
    Samozřejmě se k podkově za čas vrátím, nemohu nechat zarůst a zapadat naší společnou práci a kus perucké historie.
 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde