iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Rekordní 8. Jízda na Říp
Rekordní 8. Jízda na Říp
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
10.5.2009

Tak jsme si již poosmé pozvali na 8. května kamarády motorkáře, abychom společně vyrazili na svých mašinkách na památnou horu Říp. A přijelo jich tolik, že jsme z toho měli velkou radost i plnou hlavu starostí.

 

   Kolem půl desáté se ve sváteční pátek počali sjíždět milovníci dvou kol na perucké náměstí, zpočátku pozvolna, ale kolem desáté se téměř celý prostor zaplnil. Naše, původně malá, téměř soukromá akce, se rozvíjí a motorkáři o ní vědí. Není to sice typický motorkářský sraz, nám jde o to si společně na strojích všech značek, kubatur a stáří vyjet a kochat se krásnou krajinou mezi naší historickou Perucí a bájným Řípem. Nikam nespěcháme a na ty pomalejší rádi počkáme. A na peruckém náněstí se skutečně sjela ohromná plejáda strojů. Od veteránů z 50. let, včetně mopedů stadionů z Černčic (vyrobených v Rakovníku), přes Jawičky a ČZety z 60. - 80. let až po dnešní silné stroje silných kubatur. V půl desáté se počet přihlášených přiblížil ke stovce a my se vydali zabezpečit celou trať. Chvíli po nás vyjel dlouhý had motorek, vedených červenýcm off-roadem. V závěru jela stejně jako vloni tříkolka - valníček pro sběr nepojízdných odpadlíků. Projeli jsme přes Klobuky do Zlonic a dále do Velvar, kde jsme jako každý rok udělali delší přestávku. Já napočítal 111 strojů. V místní cukrárně již na nás čekali s bohatou nabídkou zmrzlin. Krátce po poledni jsme přes Straškov vyjeli k Řípu. Od loňského roku se již pro rozmar jakéhosi člověka nemůže jet na jeho soukromé parkoviště pod úpatím hory, a tak jsme zaparkovali na připravené louce - parkovišti. Zde na nás čekali další kamarádi, takže můj odhad je nejméně 120 účastníků (strojů) plus spolujezdci.
popis    Motorkáři si i zde při přestávce prohlíželi stroje kamarádů, vyměňovali si zkušenosti z jejich provozu, údržby a repasí a samozřejmě i z cest na dvou kolech. Před půl druhou vyjíždíme zpět přes Radešín, Šlapánice a Vraný. Na perucké náměstí přijíždíme právě včas, tak, abychom nenarušili pietní akt pokládání věnců k pomníku padlých. Z našich řad nikdo nepadl a sběrná tříkolka přijela prázdná.
   Na náměstí jsou již připraveny kapely, jako prví hrají kamarádi, mladá kapela Furt rovně. Mám tolik starostí, že jsem je ani nevyfotil, sorry kluci. Připravuji soutěže, škoda, že se nám hlásí tak málo soupeření chtivých motorkářů, ale i místních. Ale gumicuk si nakonec vyzkoušelo dost z přihlížejícíh, nejaktivněji se zapojují děti. Na podiu je již připraven Paralet, který nám přehrál svůj repertoár a poté odejel na víkendové soustředění kapely do Želíz. Soutěžíme dál - rytířský souboj na kládě, hřebíky a místo piva pití limonády na čas (opět se přihlásily pouze děti - dospělí neměli chuť na pivo).
     Motorkářský den na Peruci končí, dík patří všem účastníkům, kapelám, klukům z Martiněvsi a dalším, kteří mně pomohli zabezpečit hladký průjezd křižovatkami a hlavně Iljovi a Martinovi, kteří celou jízdu připravili.
8. května 2010 opět na Peruci nashledanou, nebo snad nasježděnou.

        Letos jsem moc nefotil, ale zde máte 110 pohledů na naši jízdu:  FOTO - MOTO ŘÍP
       Naší akci navštívil i redaktor Deníku pan Vraný a nafotil pěkné fotky: Foto Deník

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde