iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Rekordní 8. Jízda na Říp
Rekordní 8. Jízda na Říp
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
10.5.2009

Tak jsme si již poosmé pozvali na 8. května kamarády motorkáře, abychom společně vyrazili na svých mašinkách na památnou horu Říp. A přijelo jich tolik, že jsme z toho měli velkou radost i plnou hlavu starostí.

 

   Kolem půl desáté se ve sváteční pátek počali sjíždět milovníci dvou kol na perucké náměstí, zpočátku pozvolna, ale kolem desáté se téměř celý prostor zaplnil. Naše, původně malá, téměř soukromá akce, se rozvíjí a motorkáři o ní vědí. Není to sice typický motorkářský sraz, nám jde o to si společně na strojích všech značek, kubatur a stáří vyjet a kochat se krásnou krajinou mezi naší historickou Perucí a bájným Řípem. Nikam nespěcháme a na ty pomalejší rádi počkáme. A na peruckém náněstí se skutečně sjela ohromná plejáda strojů. Od veteránů z 50. let, včetně mopedů stadionů z Černčic (vyrobených v Rakovníku), přes Jawičky a ČZety z 60. - 80. let až po dnešní silné stroje silných kubatur. V půl desáté se počet přihlášených přiblížil ke stovce a my se vydali zabezpečit celou trať. Chvíli po nás vyjel dlouhý had motorek, vedených červenýcm off-roadem. V závěru jela stejně jako vloni tříkolka - valníček pro sběr nepojízdných odpadlíků. Projeli jsme přes Klobuky do Zlonic a dále do Velvar, kde jsme jako každý rok udělali delší přestávku. Já napočítal 111 strojů. V místní cukrárně již na nás čekali s bohatou nabídkou zmrzlin. Krátce po poledni jsme přes Straškov vyjeli k Řípu. Od loňského roku se již pro rozmar jakéhosi člověka nemůže jet na jeho soukromé parkoviště pod úpatím hory, a tak jsme zaparkovali na připravené louce - parkovišti. Zde na nás čekali další kamarádi, takže můj odhad je nejméně 120 účastníků (strojů) plus spolujezdci.
popis    Motorkáři si i zde při přestávce prohlíželi stroje kamarádů, vyměňovali si zkušenosti z jejich provozu, údržby a repasí a samozřejmě i z cest na dvou kolech. Před půl druhou vyjíždíme zpět přes Radešín, Šlapánice a Vraný. Na perucké náměstí přijíždíme právě včas, tak, abychom nenarušili pietní akt pokládání věnců k pomníku padlých. Z našich řad nikdo nepadl a sběrná tříkolka přijela prázdná.
   Na náměstí jsou již připraveny kapely, jako prví hrají kamarádi, mladá kapela Furt rovně. Mám tolik starostí, že jsem je ani nevyfotil, sorry kluci. Připravuji soutěže, škoda, že se nám hlásí tak málo soupeření chtivých motorkářů, ale i místních. Ale gumicuk si nakonec vyzkoušelo dost z přihlížejícíh, nejaktivněji se zapojují děti. Na podiu je již připraven Paralet, který nám přehrál svůj repertoár a poté odejel na víkendové soustředění kapely do Želíz. Soutěžíme dál - rytířský souboj na kládě, hřebíky a místo piva pití limonády na čas (opět se přihlásily pouze děti - dospělí neměli chuť na pivo).
     Motorkářský den na Peruci končí, dík patří všem účastníkům, kapelám, klukům z Martiněvsi a dalším, kteří mně pomohli zabezpečit hladký průjezd křižovatkami a hlavně Iljovi a Martinovi, kteří celou jízdu připravili.
8. května 2010 opět na Peruci nashledanou, nebo snad nasježděnou.

        Letos jsem moc nefotil, ale zde máte 110 pohledů na naši jízdu:  FOTO - MOTO ŘÍP
       Naší akci navštívil i redaktor Deníku pan Vraný a nafotil pěkné fotky: Foto Deník

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde