iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové
Cestou za sny ze Středohoří pod Everest
bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021, jakmile to situace dovolí.
PLAKÁTEK

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow Rekordní 8. Jízda na Říp
Rekordní 8. Jízda na Říp
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
10.5.2009

Tak jsme si již poosmé pozvali na 8. května kamarády motorkáře, abychom společně vyrazili na svých mašinkách na památnou horu Říp. A přijelo jich tolik, že jsme z toho měli velkou radost i plnou hlavu starostí.

 

   Kolem půl desáté se ve sváteční pátek počali sjíždět milovníci dvou kol na perucké náměstí, zpočátku pozvolna, ale kolem desáté se téměř celý prostor zaplnil. Naše, původně malá, téměř soukromá akce, se rozvíjí a motorkáři o ní vědí. Není to sice typický motorkářský sraz, nám jde o to si společně na strojích všech značek, kubatur a stáří vyjet a kochat se krásnou krajinou mezi naší historickou Perucí a bájným Řípem. Nikam nespěcháme a na ty pomalejší rádi počkáme. A na peruckém náněstí se skutečně sjela ohromná plejáda strojů. Od veteránů z 50. let, včetně mopedů stadionů z Černčic (vyrobených v Rakovníku), přes Jawičky a ČZety z 60. - 80. let až po dnešní silné stroje silných kubatur. V půl desáté se počet přihlášených přiblížil ke stovce a my se vydali zabezpečit celou trať. Chvíli po nás vyjel dlouhý had motorek, vedených červenýcm off-roadem. V závěru jela stejně jako vloni tříkolka - valníček pro sběr nepojízdných odpadlíků. Projeli jsme přes Klobuky do Zlonic a dále do Velvar, kde jsme jako každý rok udělali delší přestávku. Já napočítal 111 strojů. V místní cukrárně již na nás čekali s bohatou nabídkou zmrzlin. Krátce po poledni jsme přes Straškov vyjeli k Řípu. Od loňského roku se již pro rozmar jakéhosi člověka nemůže jet na jeho soukromé parkoviště pod úpatím hory, a tak jsme zaparkovali na připravené louce - parkovišti. Zde na nás čekali další kamarádi, takže můj odhad je nejméně 120 účastníků (strojů) plus spolujezdci.
popis    Motorkáři si i zde při přestávce prohlíželi stroje kamarádů, vyměňovali si zkušenosti z jejich provozu, údržby a repasí a samozřejmě i z cest na dvou kolech. Před půl druhou vyjíždíme zpět přes Radešín, Šlapánice a Vraný. Na perucké náměstí přijíždíme právě včas, tak, abychom nenarušili pietní akt pokládání věnců k pomníku padlých. Z našich řad nikdo nepadl a sběrná tříkolka přijela prázdná.
   Na náměstí jsou již připraveny kapely, jako prví hrají kamarádi, mladá kapela Furt rovně. Mám tolik starostí, že jsem je ani nevyfotil, sorry kluci. Připravuji soutěže, škoda, že se nám hlásí tak málo soupeření chtivých motorkářů, ale i místních. Ale gumicuk si nakonec vyzkoušelo dost z přihlížejícíh, nejaktivněji se zapojují děti. Na podiu je již připraven Paralet, který nám přehrál svůj repertoár a poté odejel na víkendové soustředění kapely do Želíz. Soutěžíme dál - rytířský souboj na kládě, hřebíky a místo piva pití limonády na čas (opět se přihlásily pouze děti - dospělí neměli chuť na pivo).
     Motorkářský den na Peruci končí, dík patří všem účastníkům, kapelám, klukům z Martiněvsi a dalším, kteří mně pomohli zabezpečit hladký průjezd křižovatkami a hlavně Iljovi a Martinovi, kteří celou jízdu připravili.
8. května 2010 opět na Peruci nashledanou, nebo snad nasježděnou.

        Letos jsem moc nefotil, ale zde máte 110 pohledů na naši jízdu:  FOTO - MOTO ŘÍP
       Naší akci navštívil i redaktor Deníku pan Vraný a nafotil pěkné fotky: Foto Deník

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv