iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Velikonoční vycházka
Velikonoční vycházka
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
15.4.2009

Tak jsem se více než po roce zase vydal kolem peruckého hřbitova na Hájka a dále, podél přibývajících kilometrovníků pražsko-duchcovské dráhy. Cílem byla vzácná pomátka nad Hřivčicemi.

     Na této stránce jen o procházce po pomlázkových dopoledních návštěvách, velikonočním pondělím odpolednem, s počasím vskutku červnovým. Rána jsou sice chladná, ale dennní teploty se šplhají dosti přes dvacítku. A k tomu blankytně modrá obloha. Ale pojďme se projít jarní, předčasně rozpučelou krajinou.
Jak jsem již napsal, za peruckým hřbitovem jsem došel až k polnímu přejezdu zdejší železniční tratě, na které jsou jasně vidět známky prací na její totální automatizaci. Zanedlouho zde již nebudou výhybkáři, hradláři, pakrové, výpravčí a ani náčelníci. Rodina ajzlpoňáků, ve které jsem vyrůstal ve svém dětství a mládí, pomalu mizí. 
popis     Pokračuji dál po Hájkách, tentokráte nejdu až k dominantnímu peruckému vodojemu, do kterého již neproudí voda z dýbeřských pramenů, ale stále podél trati mezi osetými i zelenajícími se lány z jedné strany a rozkvetlou, ale notně zanedbanou třešňovkou z druhé. Docházím až nad pomalu rozebíraný vechtr, ve kterém jako poslední bydleli Heřmanovi, ale původní cesta k němu je zoraná. Pokračuji dál po horní mezi k borovému hájku a přicházím na cestu, vedoucí do Hřivčic. Tato ves se rozprostírá pode mnou a opět rýhy čerstvě osetých polí, jakoby chtěli určit další směr mé cesty. Ale já mířím za již zmíněnou památkou a po prohlídce tohoto magického místa se vracím, tentokráte pod tratí zpět k Peruci.
Procházím blíže kolem rozkvetlých třešní, švestek i trnek s květy lákajícímí k jarní hostině včelstva z okolí. Krásně zelené nové jehličí se stkví též na modřínech, které jako jediné na zimu své pichlavé ozdoby schazují. Svěží zelení pučí i větévky všech dalších stromů a keřů. Druhou polovinu cesty zpět jdu jako za klukovských let po kolejích a poté scházím do spodní třešňovky. Ta je upravenější, ale na starých stromech je znát její dlouhověkost. Ale to již vcházím na Peruc a má odpolední vycházka, plná jarní svěžesti, končí.
Jistě asi víte, co bylo mým hlavním cílem, ale o tom až příště.

Velikonční FOTO vycházka.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde