iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Praha březnová
Praha březnová
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
8.4.2009

Tak jsem nějak zapomněl, že při cestě do Prahy z peruckými Sokoly jsem párkrát zamířil objektiv i na Prahu, kterou jsme procházeli po Královské cestě. Tak dodatečně nyní.

     Od Masaryčky jsme se po Hybernské a Celetnou dostali na Staroměstské náměstí. Rychlé malé rozhlédnutí na kostel Svatého Mikuláše CČH, Staroměstskou radnici, Týnský chrám s Ungeltem a nádherným domem U kamenného zvonu, na pomník mistra Jana a na orloj, který chodí bohužel až od 9. hodiny a jdeme dál. Na Malém náměstí krásný a známý dům u Rottů, v němž bylo dlouhá desetiletí známé železářství. Bohužel, porevoluční komerční doba jej zlikvidovala. Prošli jsme ranní prázdnou Karlovou ulicí a již vidíme Staroměstskou věž Karlova mostu.
Tento nejznámější, téměř 700 let starý skvost Prahy, prochází velkou a nákladnou rekonstrukcí, která rozdělila znalce památek na dva tábory. Je to ničení, nebo obnova památky? Zásah do konstrukce je skutečně mohutný, ale snad nutný a pomůže nejstarší zachované cestě přes Vltavu k dalším staletím života. popis Přes Malostarnské mostecké věže je jeden z nejnádhernějších pohledů na Pražský hrad. Ohlédl jsem se a nádherná sousoší vytvářela úžasné siluety na oblačném nebi.  Kampou přicházíme k Čertovce, na které se líně pootáčí velké mlýnské kolo. Mlýnů bylo na Kampě několik.  
Podél Lenonovy zdi, již to bude pomalu 30 let co nám Johna vzal střílející šílenec, docházíme do Tyršova domu (Michnům palác). Zpět jsme šli opět přes Kampu a pod oblouky Karlova mostu se s námi rozloučili muziknati - bubeníci a krásná Pragovka Piccolo, podobná té, se kterou jsem jezdil v 50. a 60. letech se svým dědou.
Dál už se fotit nedalo, davy cizinců - turistů byl problém se dostat včas na nádraží. Musím si v létě zase udělat čas a projít se naší Matkou měst. 

FOTO z Prahy

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde