iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Přání k narozeninám 
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Historie arrow Jeden bod ze Hříškova
Jeden bod ze Hříškova
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
5.4.2009

I Hříškov je tradičním soupeřem peruckých fotbalistů, kteří s ním sehráli i přípravné utkání. Jarní derby se hrálo na hrbolaté nakloněné hříškovské ploše. Hříškov - Peruc 1 : 1.

     Peruc potřebuje k záchraně vyhrávat téměř všechny zápasy a ten s Hříškovem měl být jedním z nich. Vše ale začalo jinak. Domácí byli od počátku techničtějším týmem a když se při jednom z jeho útoků dotkl na hranici pokutového území perucký hráč při pádu rukou míče, nezbylo rozhodčímu Horovi nic jiného, než odpískat penaltu. D. Kabourek ji bezpečně proměnil a domácí vedli od 15. min. 1:0. I v dalším průběhu měli hráči Hříškova navrh, vypracovali si několik gólových šancí, ale výsledek se nezměnil. Několika dobrými zásahy měl na tom podíl i druhý brankář Peruce Zajíc (Pácha je na několik měsíců po zranění v minulém kole vyřazen).
popis   I v druhé půli v prvých 10 minutách domácí přehrávali hráče Peruce, ale ti se poté vzchopili a postupně začali na hřišti mírně převažovat. Hned na počátku však Tůma neproměnil penaltu a ani série rohových kopů nevedla k vyrovnání. Zásluhu na tom měl i brankář Šíma, který v 62. min. chytil dvě vyložené šance. Až v 68. min. po pěkném rychlém útoku a přesném centru dokázal Šlechta překonat domácího brankáře, 1:1. Hříškovští se snažili o zvrácení výsledku na svoji stranu, v 75. min. dokonce spálili tutovou šanci. Ale i Peruc několikrát zahrozila a tak po čtyřminutovém prodloužení byla obě mužstva ráda za nerozhodný výsledek. Pro Peruc to nic něřeší, ale snad remíza podpoří psychiku našich hráčů.
V peruckém týmu byl hodně vidět na hrotu útoku aktivní Míra Nechanický, v souboji před bránou po standartních situacích bojoval Milan Košín, bohužel těsně a účinně bráněn Michalem Srbeckým. Přítomnost Košína pomohla i Tůmovi, snažil se i Jakub Kianička. Škoda, že nehraje častěji. Velkou slabinou Peruce je obrana. Hříškov v druhé půli dost odpadl, líbili se mi však aktivní malí šestnáctiletí Vážný a Brabec na křídlech, kteří se nezalekli ani starších, zkušenějších a hlavně o dvě hlavy vyšších soupeřů. Slušný byl též výkon rozhodčího Hory, který sice připustil tvrdší hru, ale pískal, jak se říká, rovinu.
Sestavy: Hříškov - Šíma, Kabourek.V., Bidrt, Vážný, Srbecký, Brabec, Kabourek D., Kašpar, Kůrka, Lafek, Hnilica - Petržilka
Peruc - Zajíc, Rytina T.,Košín, Kianička, Sorbon, Šlechta, Rytina Z., Tůma, Vopršal, Dlouhý, Nechanický - Pekaj
ŽK: 5:1

Příští týden přijedou na Peruc v půl páte fotbalisté Chlumčan. Bude to konečně vítězství?

FOTO z Hříškova.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde