iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Tři ro©ky OPERY – zdařilé
Tři ro©ky OPERY – zdařilé
Napsal Plazík st.   
Neděle, 10 březen 2002
10.3.2002

I peručáku navštěvovaná lounská OPERA v sobotu praskala ve švech.Slavila své třetí narozeniny ( a vstupné bylo zdarma). Lábus měl výborný nápad, ukázat během jednoho večera všechny směry lounské rockové muziky a pozval kapely různých žánrů.

    Jako prvý nastoupil sklípkový The Humblebeat. Nemohu osobně hodnotit, přijel jsem později. Dle těch, co je slyšeli snad mírní zlepšení od minulého koncertu v Opeře (Malý komentář jedné hudebnice „ Takt sem, takt tam.“) Na rozjezd večera asi dobrý.
Po deváté nastoupil po úspěšném koncertu minulý týden na Peruci, Čajový servis. Zpět k brýlaté image, Igy v novém dresu, ale co hlavně od začátku ohromné nasazení a velká podpora pod pódiem. Hrály se klasické hity kapely (Houmeles), skladby „střední generace“, včetně „Lábusovky“ a v závěru tři novinky, vzniklé v posledních dnech (jako zajímavá autorka se ukázala i Běta). Romana Anna zazpívala i své oblíbené irské a vystoupení nemělo chybu. Je možné pouze konstatovat, že Čajový servis je již hotová kapela, s pestrým a svérázným repertoárem, velmi slušným instrumentálním podání a skvělým zpěvem.
Po příjemném dívčím hlase nastoupilo tvrdé Hard core. A to v podání nejlepší lounské kapely tohoto stylu, SINN FEIN. Kapela prochází permanentními změnami, ale myslím, že ta poslední byla zdařilá. Ač nejsem vyznavačem tohoto stylu, uznal jsem kvalitu nové formace. Největší zásluhu na změně má zajisté nový zpěvák (sorry, zapomněl jsem jméno). Ale i instrumentálně je znát vyšší kvalita a tak ve svém oboru navázalo vystoupení na kvalitu Čajáku.
Večer nemohl chybět ani klasický rock and roll v podání pomalu stárnoucí Delta Rock. Názory na jejich hudbu jsou různé, ale hrají s ohromnou chutí a i tento večer jakoby se chtěli kvalitativně přiblížit ostatním. Myslím, že to bal jejich nejlepší koncert za poslední rok. I Čouda byl spokojen. Obzvláště, když jim Lábus povolil trojí přídavek.
Závěr obstaral operní sklep se svými ZLOUNY Z LOUN. Hiphopáci ve svých čepičkách a šátcích se vynořili z hlubin, Opera omládla a Zlouni začali. Černý desky kvílely a všech pět raperů začalo střídavě i dohromady odříkávat své textíky. Určitě chytli jak své malé posluchače, tak i přítomnou starší generaci. Oproti loňskému vystoupení rozšířili svůj repertoár a některé,i když trochu kontroverzní texty, vstoupili ve všeobecnou známost. Určitě dobře uzavřeli lounskou přehlídku a oslavu třetího roku Opery.
A Opeře musíme popřát, aby byla i stále dál líhní a útočištěm lounské hudby. Je to svérázné prostředí, možná by chtělo trochu úprav, aby se opět zvýšila návštěvnost (hlavně nějakou klimatizaci, aby bylo možno celý večer dýchat). I když se v poslední době šíří různé „zaručené“ zprávy o dalším působení Vládi Lábuse Drápala v Opeře, ale i o samostatné existenci tohoto jedinečného lounského rockového klubu, věřím, že se za rok sejdeme na narozeninách čtvrtých.

FOTO z Opery

 

Miroslav Blažek

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde