iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Staříci
25.1. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Road movie. Z amerického Oregonu přilétá na Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner, veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín, dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 85 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
  

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana
Tři ro©ky OPERY – zdařilé
Napsal Plazík st.   
Neděle, 10 březen 2002
10.3.2002

I peručáku navštěvovaná lounská OPERA v sobotu praskala ve švech.Slavila své třetí narozeniny ( a vstupné bylo zdarma). Lábus měl výborný nápad, ukázat během jednoho večera všechny směry lounské rockové muziky a pozval kapely různých žánrů.

    Jako prvý nastoupil sklípkový The Humblebeat. Nemohu osobně hodnotit, přijel jsem později. Dle těch, co je slyšeli snad mírní zlepšení od minulého koncertu v Opeře (Malý komentář jedné hudebnice „ Takt sem, takt tam.“) Na rozjezd večera asi dobrý.
Po deváté nastoupil po úspěšném koncertu minulý týden na Peruci, Čajový servis. Zpět k brýlaté image, Igy v novém dresu, ale co hlavně od začátku ohromné nasazení a velká podpora pod pódiem. Hrály se klasické hity kapely (Houmeles), skladby „střední generace“, včetně „Lábusovky“ a v závěru tři novinky, vzniklé v posledních dnech (jako zajímavá autorka se ukázala i Běta). Romana Anna zazpívala i své oblíbené irské a vystoupení nemělo chybu. Je možné pouze konstatovat, že Čajový servis je již hotová kapela, s pestrým a svérázným repertoárem, velmi slušným instrumentálním podání a skvělým zpěvem.
Po příjemném dívčím hlase nastoupilo tvrdé Hard core. A to v podání nejlepší lounské kapely tohoto stylu, SINN FEIN. Kapela prochází permanentními změnami, ale myslím, že ta poslední byla zdařilá. Ač nejsem vyznavačem tohoto stylu, uznal jsem kvalitu nové formace. Největší zásluhu na změně má zajisté nový zpěvák (sorry, zapomněl jsem jméno). Ale i instrumentálně je znát vyšší kvalita a tak ve svém oboru navázalo vystoupení na kvalitu Čajáku.
Večer nemohl chybět ani klasický rock and roll v podání pomalu stárnoucí Delta Rock. Názory na jejich hudbu jsou různé, ale hrají s ohromnou chutí a i tento večer jakoby se chtěli kvalitativně přiblížit ostatním. Myslím, že to bal jejich nejlepší koncert za poslední rok. I Čouda byl spokojen. Obzvláště, když jim Lábus povolil trojí přídavek.
Závěr obstaral operní sklep se svými ZLOUNY Z LOUN. Hiphopáci ve svých čepičkách a šátcích se vynořili z hlubin, Opera omládla a Zlouni začali. Černý desky kvílely a všech pět raperů začalo střídavě i dohromady odříkávat své textíky. Určitě chytli jak své malé posluchače, tak i přítomnou starší generaci. Oproti loňskému vystoupení rozšířili svůj repertoár a některé,i když trochu kontroverzní texty, vstoupili ve všeobecnou známost. Určitě dobře uzavřeli lounskou přehlídku a oslavu třetího roku Opery.
A Opeře musíme popřát, aby byla i stále dál líhní a útočištěm lounské hudby. Je to svérázné prostředí, možná by chtělo trochu úprav, aby se opět zvýšila návštěvnost (hlavně nějakou klimatizaci, aby bylo možno celý večer dýchat). I když se v poslední době šíří různé „zaručené“ zprávy o dalším působení Vládi Lábuse Drápala v Opeře, ale i o samostatné existenci tohoto jedinečného lounského rockového klubu, věřím, že se za rok sejdeme na narozeninách čtvrtých.

FOTO z Opery

 

Miroslav Blažek

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Partners+

paralet
-----
dobroděj
-----
denik
-----
Hnutí Jsme PRO!
-----
Rozhlas Peruc
Městys Peruc

Doporučujeme

Kultura a sport -
Kalendář kulturních a sportovních akcí městyse Peruc naleznete 
na 1.pol. 2020
ZDE  

Za Dubem - Usedlost Za Dubem poskytuje ubytování v celkové kapacitě 11 lůžek. Romantické prostředí, veškeré vybavení, zajímavé okolí. Více najdete zde

Cyklotrasa Peruc, Agropenzion Hájenka, Louny
-
Projížďka po cyklotrase z Peruce až do Loun na pěkném videu je zde

Černochov- Zajímavé stránky obce Černochov, které provozuje Kulturní sdružení Václava Krejného, si můžete prohlédnout ZDE

 

KVÍTEK - lounský pěvecký sbor najdete zde

 

Železniční muzeum Zlonice - Zážitek pro děti i dospělé, kteří mají radi vláčky. zde

Pivovar Antoš Slaný - Pro vás, kteří mají rádi skutečné pivo a dobré jídlo.
Zavítejte  sem

Polabské noviny zde

GALERIE

Active Image

Active Image

V Galerii u Plazíka
na Peruci se připravuje sezona 2020:
7. 3. - 26. 4. 2020
Jaroslav Maťák - VIDÍM
5. - 6. 2020
Miroslav Krhounek
7. - 8. 2020
Eva Vokatá
9. - 10. 2020
Zdeněk Andrle

Počasí

BlueBoard.cz

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Anketa

Navštěvujete perucké galerie U Kozorožce a U Plazíka?
 

Rodokmen

Výborný program,
používám od roku 2003.
 

Ancestry - tvorba rodokmenu

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu

Top List

TOPlist

Statistiky

Přístupů: 18005661

Kdo je zde?

11 hosté