iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Po modré
Po modré
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
22.2.2009

V sobotu uprostřed února bylo krásné slunné počasí, v noci napadlo trochu sněhu, skvělá chvíle se projít. Tak kam dnes? No a nakonec jsem šel po nejfrenkvetovanější turistické cestě, po modré na Vyhlídku. (Již jsem zde dal několik čb fotek.)

     Prvá modrá je nad studánkou, ale já se vydal kolem zámku po jeho jižní straně kolem Fillovy síně. Pohlédl jsem i dolu na zahradu a uzřel jsem originální zateplení oken. Noví majitelé odstranili horní část oken a příroda je zaplnila listím. Ale prý se něco hýbe. Majitelé se objevili na Radnici, slíbili pravidelná jednání a z evropských peněz chtějí zámek opravovat. Už aby to bylo!
Park je kouzelný i v zimě, holé kmeny a větve vytváří abstraktní obrazce, doplněné bílým sněhem a modrou oblohou. Zadními vraty ven a kolem fořtovny vzhůru k ořechové aleji. Kdysi zde jezdily hraběcí kočáry, ráno se o to asi snažil nějaký ničitel přírody autem, ale díky stavu dnešní pěšiny a blátu se daleko nedostal. Prošel jsem mezi poli a ořechy a na kraji lesa jsem se podíval na zbytky dubů a mohutné borovice, které nás před lety vítaly. Již zde mnoho let nejsou ani Milenci. Ti lidští sem snad ještě chodí, ale dva stromy, borovice obejímající se a srostlá s dubem, již vzal čas. Nejen člověk je smrtelný.
Na Rajče.

  Dále po hraběcí cestě, zbytky kdysi nádherné modřínové aleje, přes krutý plynovod až na Krásnou vyhlídku. Viditelnost nebyla ideální, ale i zimní pohled na dávno vyhaslé sopky je úžasný.
Stejnou cestou zpět, alej, pole, zámecká vrata a park, nyní ale spodem kolem bývalého pivovaru, Křesinova statku a Boženiny studánky a jsem zase doma. Jistě více peručáků a návštěvníků krásné historické obce se i v zimě projde po modré. Stojí to za to!

FOTO - po modré.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde