iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Malá vycházka z Peruce na Dýbeř
Malá vycházka z Peruce na Dýbeř
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
28.1.2009

Tak to už je skutečně poslední ze série fotografií z Peruce a okolí z přelomu starého a nového roku. Tentokráte jsem se po delší době podíval na Dýbeř.

Již tradičně jsem vstoupil do lesa za Přítelovic vilou a po známé cestě se vydal k osadě v údolí mezi Hřivčicemi a Perucí. Cesta je na mnoha místech vyštěrkovaná, ale jistě ne pro pohodlí turistů, ale pro stahování vytěženého dřeva pro komerční účely. Zanedlouho se mezi borovicemi na pasekách objevil dýbeřský statek a hájovna nad teplou strání. Mírně úvozovou cestou mezi pískovci a kořeny starých stromů jsem se dostal za Katiperk, bývalou hospodu na Dýbři.popis Dnes již kolem odstavené čerpací stanice peruckého vodovodu jsem došel až k místnímu malebnému rybníčku. Oproti minulým návštěvám se jeho stav podstatně zlepšil, je vyčistěn a křoví na březích je odstraněno. Ve vodě, pokryté zeleným bažincem, se odráží pouze krásné staré vrby. Je to kouzelný pohled, již zde chybí pouze kachničky, které zde kdysi plavaly. U rybníka je malebný Corvínův statek a je vidět, že je opět obydlen. Nad ním je vchod do prameniště vodovodu.
Obešel jsem rybník a zamířil údolím po bývalé Dlouhé louce. Před více než 60-ti lety zde peručtí fotbalisté sehrávali své mistrovské zápasy. Příjemné je i to, že po dlouhých letech byla opět opravena cesta údolím, kdysi oblíbené místo procházek peruckých občanů i mladých maminek s kočárky. Holé stromy, nízké slunce a voda dělají z tohoto údolí romantické až tajemné prostředí. Cesta pokračuje k rybníkům Majlantům, na kterých je v posledních letech vidět ruka dobrého hospodáře. Po jeho druhém břehu kdysi jezdil vláček, volospřežka, z peruckého nádraží do bývalého cukrovaru. No a již chybí jen pár kroků do bývalé ředitelské budovy cukrovaru, dnes Hotelu U Skota, kde jsem si dal po mrazivé vycházce horký grog.

FOTO z Peruce na Dýbeř.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde