iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow K.O. mládež OK
K.O. mládež OK
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
24.10.2008

Před několika týdny jsem našel na síti nové stránky týkající neformálního klubu mládeže z Peruce. Ze zvědavosti i z proto, že mně stránky oslovily, jsem vyslyšel pozvání kamaráda Ivy k technické pomoci při prvé akci klubu.

 

Stránky  neformálního K.O. klubu perucké mládeže jsou zatím hodně jednoduché a bez plného obsahu, ale charakterika a pravidla klubu jsou přinejmenším zajímavé. Mimo jiné se v nich praví: Jsme holky a kluci, většinou z Peruce a chceme se setkávat ke společné zábavě, pořádat party a občas dělat i něco užitečnýho. Obvykle je nám 13–17 let. Nekouříme, nepijeme alkohol a nebereme drogy. Netolerujeme mezi sebou provokující sexuální chování a agresivitu. atd. Více než před měsícem se na nich objevila i pozvánka na prvou schůzku - párty klubu. A na ní jsem šel, jak jsem napsal v úvodu, pomoc s technikou promítání.
Přišel jsem do peruckého kina, kde se párty konala, krátce před 18. hodinou, upravil jsem umístění a nastavení projektoru a za chvíli již akce začala. S kamarádem jsme se zdržovali převážně ve foyeru kina, byla to přeci jen akce mládeže a ta nemá ráda dozor dospělých. Foťák mi zabavila malá Anička a většina fotek je její dílo.
popis    Sešlo se více než 10 děvčat, přestože bylo rozdáno asi 35 pozvánek a jak jsem již psal, pozvání bylo i na webu (většina dnešní mládeže na interetu sedí několik hodin týdně). Kluci nepřišli, i když se někdo přihlásil. Protože snad porušuje 2. bod pravidel klubu, byla jeho účast zamítnuta. Pro přítomné bylo připraveno občerstvení, nealkoholický nápoj a slané pochutiny. Z připraveného projektoru byly promítány oblíbené klipy této věkové skupiny (Whitin Tempation a další). Po rozkoukání začala děvčata tančit ve dvojicích s míčkem mezi čely - která dvojice to asi vydržela nejdéle? Za půl hodiny se děvčata učila chodit po jevišti jako modelka, vyrovnaný krok, rovná záda,... . Tančilo se ve skupinách a ve dvojicích. V polovině jsme byli vyzváni, ať si sedneme do sálu. Protože účasnice mezi sebou průběžně hodnotily své výkony, tak si i vyhlásily nejlepší, nejzajímavější,... dle svých kritérií.
Blížila se 20. hodina a vymezený čas uběhl. Děvčata uklidily výzdobu i zbytky po občerstvení, poděkovaly paní Novákové a ukázněně opustily kino.
Byla to prvá akce klubu, kterou si děti, pardon dospívající, připravily sami a snad dopadla dobře. Přítomným se dle jejich slov líbila.

FOTO

Pod čarou:
Setkání Klubu K.O. již vyvolalo některé reakce a jistě ještě vyvolá. Ale byla to prvá akce a jak se říká, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Dle mého není kino vhodné na podobné akce, ale kde se má mládež scházet. Vím, když jsem v hospodě na pivu, sedí tam plno mladých od 15 let výše, k životu to patří, ale alkohol a kouření v tomto věku asi není to pravé. Kdysi byla na Peruci postavena klubovna mládeže (dnes knihovna) a scházeli se zde mladí. Byla zde i základna, tenkrát začínající kapely Žlutý Pluto Pes. Dnes takové, nebo podobné zázemí není. Perucký Sokol dělá úžasné a perfektní akce pro ty menší, umožňuje sport pro všechny generace. Ale na Peruci není nikdo, kdo by pomohl dospívajícím. Jistě je možnost vyžití ve škole a při školních akcích, ale vzpomeňte si, chtěli jste být svázáni se školou od rána do večera? Ví se, že tato generace ničí autobusové zastávky a nechává za sebou nepříliš dobrou pověst. Ale není to právě reakce na to, že jim my dospělí nenabídneme podmínky pro plné a zajímavé vyžití volné doby dle jejich představ? Jistě by přispěla nějaká neformální občanská iniciativa, ale to se v Česku a ještě více na Peruci nenosí. Opět jsme u pořekadla, kdo nic nedělá, nic nezkazí! Otázkou je, zda by se nevyplatilo něco dělat a občas i něco zkazit?

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde