iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Po 11. květnu opět otevíráme.
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí. Vernisáž výstavy je připravena na sobotu 7. března 2020 v 15 hodin. Výstava bude přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Po 28. květnu prodlouženo.
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Pejskiáda
14.6.2020 ve 10 hod.
Telce
Sport. areál J. Zelenky
SKO Farma zve na Pejskiádu do Telec. Počet účastníků omezen, přihlášení předem nutné!.  
PLAKÁTEK  

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
ODLOŽENO !

Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
tel. 731 005 123

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow BUM BÁC a byl ze mne rozhodčí
BUM BÁC a byl ze mne rozhodčí
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
24.10.2008

Již se stává tradicí, že se na Peruci koná turnaj ve sportu, který sem přišel teprve před třemi roky. Přátelský turnaj v Czech Bumbác Ballu uspořádal Sokol Peruc v sobotu 18.10.2008 v nové tělocvičně ZŠ.

     Přišel jsem do školy těsně před zahájením turnaje s tím, že si nasnímám několik fotek a odpoledne se stavím pro výsledky. Chtěl jsem se ten den podívat také do Stradonic na Fichtl Cup (bohužel plakát ani program jsem jako vždy od stradonických pořadatelů nedostal). Jiřina, matka celého turnaje a CBB na Peruci, mne nadšeně uvítala a hned mi přidělila funkci. Nepřijel hlavní rozhodčí a tak to zbylo na mne. I když jsem jednou hrál a jednou viděl tuto hru, nemohl jsem pořadatele nechat na holičkách. A také jsem musel zachránit jméno Peruce.
Na turnaj se dostavilo neuvěřitelných desed čtyřčlenných týmů, rozdělili jsme je na dvě skupiny, rozlosovali a začalo se hrát systémem každý s každým a postup do semifinále. Zúčastnily se 3 týmy z Malíkovic, 2 z Rakovníka, po 1 ze Slaného, Kladna a Loun. Za Peruc nastoupili ženy a žáci, kteří hrají teprve několik dní a byl to jejich prvý turnaj. Týmy jsou smíšené, muži a ženy a byly ve věkovém rozmezí od 10 po více než 70 let. Ale všichni, mladí i ti dříve narození, hráli s plným nasazením.
popis     Již v prvém utkání jsme zjistili, že většina soutěžících si umí pinkat s maxi míčem a nedělají chybu. Snížili jsme počet vítězných bodů v setu na 9, abychom kvalifikaci urychlili. Po prvých zápasech bylo jasné, že favorité vyjdou ze zkušených týmů Malíkovic a Rakovníka. Po sečtení bodů postoupili ze skupiny A z prvého místa Malčan Malíkovice a z druhého Senioři Rakovník. Ve skupině B to byli Maligeto Malíkovice a Junioři Rakovník.
Po přestávce spojené s obědem, který bohužel program trochu zpozdil, nastoupili prví z jedné skupiny proti druhým ze skupiny druhé do semifinále. Na návrh hráčů se mělo hrát na dva vítězné sety, ale ukázalo se to co na začátku, že si všichni umějí pinkat. Po 5 mihutách hry byl stav 2:1. Konec byl v nedohlednu. Netradičně, ale nutně jsme měnili pravidla v průběhu hry. Nejdřív jsme se dohodli na jednom setu, poté upravovali rozměry hřiště, ale jako jediné účinné se ukázalo nasazení časového limitu. Hrálo se tedy na 9 bodů, nebo čas 15 minut. Vítězil ten, kdo stihl uhrát devět bodů v limitu, nebo po 15 minutách vedl. V případě rovnosti rozhodaval další prvý bod. Napínavé bylo prvé semifinále, kdy Junioři Rakovník vyrovnali pro ně nepříznivé skore a zvítězili prvým bodem po časovém limitu 7:6 . Druhé semifinále nebylo o nic dramatičtější, po 15 minutách však vedli hráči Maligeta nad Seniory Rakovník 6:8 a postoupili do finále. Aby si finalisté odpočinuli, sehrály třetí týmy ze skupin utkání o 5. místo. To získal Malcon Malíkovice vítězstvím nad Ženami Peruc 3:9.
V boji o 3. místo byl uspěšnější Malčan Malíkovice než Senioři Rakovník, 1:9. A začalo velké finále. Junioři z Rakovníka se drželi, ale proti zkušeným hráčům z Malíkovic to měli těžké. Nakonec se Maligeto Malíkovice stalo vítězem celého turnaje výhrou 9:6.
Nastalo slavnostní vyhlášení vítězů, prvé tři týmy obdrželi hezké poháry, hráči vítězů upomínkové předměty od Úřadu Městyse Peruc a všichni propagační materiály a propisky. Sestra Jiřina Koudelová poděkovala všem za účast na turnaji a předvedené výkony s vírou, že se brzy zase na některém dalším turnaji střetneme.
Přes netradiční průběh některých utkání, za který se musím jako hlavní rozhodčí omluvit, proběhl turnaj výborně. Kdy se povede, aby se ke sportovnímu klání na Peruc sjelo 10 družstev, která odehrají 25 kvalitních utkání. Snad jen škoda, že se jej alespoň na chvíli nezúčastnili funkcionáři Sokola a představitelé Městysu. Za všechny sportovce a další účastníky však musím poděkovat sestře Jiřině Koudelové, která se svou neúnavnou energií celý turnaj připravila, organizovala a ještě stačila sehrát utkání peruckých žen.

Výsledky:

Skupina A

Tým

Skore

Body

1.

Malčan Malíkovice

16 : 36

4

2.

Senioři Rakovník

18 : 35

3

3.

Ženy Peruc

36 : 35

2

4.

Dívky Slaný

34 : 24

1

5.

Dvanácky

36 : 12

0

Finále o 1. místo: Junioři Rakovník – Maligeto Malíkovice 9 : 6

Vítězové

Konečné pořadí:

1. Maligeto Malíkovice
2. Junioři Rakovník
3. Malčan Malíkovice
4. Senioři Rakovník
5. Malcom Malíkovice
6. Ženy Peruc

BUMBÁC FOTO


Ve čtvrtek jsem dostal dopis Jiřiny, který přikládám jako součást článku a vydařeném turnaji:

V Peruci, dne 22. 10. 2008

Milí přátelé, sestry, bratři a ostatní příznivci proběhlého turnaje CBB,

srdečně Vás všechny zdravím a děkuji nejen za projevené díky, ale i za Vaši shovívavost, protože i když turnaj nakonec zdárně proběhl a poháry s cenami nejlepším družstvům a diplomy nejlepším hráčům z prvních pěti družstev byly se slávou předány, vím, že nebylo úplně všechno super! Jak by asi zvládnul Dr. Pavel Tomeš – „otec“ CBB tu patovou situaci s nekonečně dlouhými hrami vyrovnaných družstev? Ale ať tak, či onak, měli jsme nakonec všichni obrovské štěstí, že se do „soudcování“ turnaje rádi zapojili ochotní Arnošt Staněk z Malíkovic, který turnaj pískal a Mirek Blažek – patriot perucký, který se ujal role hlavního rozhodčího. Oba tak chybějícího Tomeše perfektně zastoupili a mně tak velice odlehčili! Mirek navíc přišel i s mnoha dobrými radami, za které jsem mu moc vděčná! Zase se potvrdilo, že není nad dobré přátele, kteří nenechají „ve štychu“!
Děkuji Vám všem, kteří jste turnaj podpořili svojí účastí a snahou pomáhat, kde bylo třeba! Děkuji tak i Jarce Sádovské z T.J. Louny za propisovačky a oplatky pro účastníky turnaje i Vám, kteří jste nepřišli s prázdnou a přivezli nějaké dobroty pro všechny! Zvláštní poděkování patří úřadu městyse Peruc za pěkné sponzorské dárky pro vítěze a za propagační letáčky o Peruci. Dík patří i mým 2 pražským a 2 peruckým sestrám, které mi v neděli dopoledne přišly pomoci uklidit tělocvičnou halu. A neposlední poděkování patří také paní ředitelce ZŠ Peruc mgr. Traxlové za to, že nám umožnila tento turnaj v hale uskutečnit a že nebyla proti, aby zde někteří účastníci případně i přenocovali. To však nebylo zapotřebí, neboť dvě pražské účastnice přespaly v připraveném apartmánu restaurace na náměstí (díky Běle Součkové – ved. rest.) a všichni ostatní „přespolní“ zase odjeli domů.
Škoda, že jste Vy všichni s námi nemohli v sobotu posedět v uvedené restauraci na náměstí, kde podvečerní menu bylo dobré a zřejmě na lepší úrovni, než to během dne, jak jste si mnozí z Vás postěžovali. I to mě samotnou překvapilo a mrzelo, protože na služby tohoto pohostinství jsem slyšela jen samou chválu…
V neděli odpoledne jsme ještě uskutečnily vycházku na Krásnou vyhlídku a díky pěkné viditelnosti naše oko pohladil ten úžasný pohled na naše krásné České středohoří! Tím tyto „dozvuky sokolení“ skončily a my jsme se se svými prosluněnými dojmy vrátili zpátky do života.
A tak Vás ještě jednou všechny srdečně zdravím a těším se zase někdy někde naviděnou!

NAZDAR!, Vaše Jiřina „bumbácová“!

PS: mám u sebe zapomenuté černé větší tepláky, bledě modrou dívčí mikynu na zip a černomodrou kšiltovku! 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu