iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow BUM BÁC a byl ze mne rozhodčí
BUM BÁC a byl ze mne rozhodčí
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
24.10.2008

Již se stává tradicí, že se na Peruci koná turnaj ve sportu, který sem přišel teprve před třemi roky. Přátelský turnaj v Czech Bumbác Ballu uspořádal Sokol Peruc v sobotu 18.10.2008 v nové tělocvičně ZŠ.

     Přišel jsem do školy těsně před zahájením turnaje s tím, že si nasnímám několik fotek a odpoledne se stavím pro výsledky. Chtěl jsem se ten den podívat také do Stradonic na Fichtl Cup (bohužel plakát ani program jsem jako vždy od stradonických pořadatelů nedostal). Jiřina, matka celého turnaje a CBB na Peruci, mne nadšeně uvítala a hned mi přidělila funkci. Nepřijel hlavní rozhodčí a tak to zbylo na mne. I když jsem jednou hrál a jednou viděl tuto hru, nemohl jsem pořadatele nechat na holičkách. A také jsem musel zachránit jméno Peruce.
Na turnaj se dostavilo neuvěřitelných desed čtyřčlenných týmů, rozdělili jsme je na dvě skupiny, rozlosovali a začalo se hrát systémem každý s každým a postup do semifinále. Zúčastnily se 3 týmy z Malíkovic, 2 z Rakovníka, po 1 ze Slaného, Kladna a Loun. Za Peruc nastoupili ženy a žáci, kteří hrají teprve několik dní a byl to jejich prvý turnaj. Týmy jsou smíšené, muži a ženy a byly ve věkovém rozmezí od 10 po více než 70 let. Ale všichni, mladí i ti dříve narození, hráli s plným nasazením.
popis     Již v prvém utkání jsme zjistili, že většina soutěžících si umí pinkat s maxi míčem a nedělají chybu. Snížili jsme počet vítězných bodů v setu na 9, abychom kvalifikaci urychlili. Po prvých zápasech bylo jasné, že favorité vyjdou ze zkušených týmů Malíkovic a Rakovníka. Po sečtení bodů postoupili ze skupiny A z prvého místa Malčan Malíkovice a z druhého Senioři Rakovník. Ve skupině B to byli Maligeto Malíkovice a Junioři Rakovník.
Po přestávce spojené s obědem, který bohužel program trochu zpozdil, nastoupili prví z jedné skupiny proti druhým ze skupiny druhé do semifinále. Na návrh hráčů se mělo hrát na dva vítězné sety, ale ukázalo se to co na začátku, že si všichni umějí pinkat. Po 5 mihutách hry byl stav 2:1. Konec byl v nedohlednu. Netradičně, ale nutně jsme měnili pravidla v průběhu hry. Nejdřív jsme se dohodli na jednom setu, poté upravovali rozměry hřiště, ale jako jediné účinné se ukázalo nasazení časového limitu. Hrálo se tedy na 9 bodů, nebo čas 15 minut. Vítězil ten, kdo stihl uhrát devět bodů v limitu, nebo po 15 minutách vedl. V případě rovnosti rozhodaval další prvý bod. Napínavé bylo prvé semifinále, kdy Junioři Rakovník vyrovnali pro ně nepříznivé skore a zvítězili prvým bodem po časovém limitu 7:6 . Druhé semifinále nebylo o nic dramatičtější, po 15 minutách však vedli hráči Maligeta nad Seniory Rakovník 6:8 a postoupili do finále. Aby si finalisté odpočinuli, sehrály třetí týmy ze skupin utkání o 5. místo. To získal Malcon Malíkovice vítězstvím nad Ženami Peruc 3:9.
V boji o 3. místo byl uspěšnější Malčan Malíkovice než Senioři Rakovník, 1:9. A začalo velké finále. Junioři z Rakovníka se drželi, ale proti zkušeným hráčům z Malíkovic to měli těžké. Nakonec se Maligeto Malíkovice stalo vítězem celého turnaje výhrou 9:6.
Nastalo slavnostní vyhlášení vítězů, prvé tři týmy obdrželi hezké poháry, hráči vítězů upomínkové předměty od Úřadu Městyse Peruc a všichni propagační materiály a propisky. Sestra Jiřina Koudelová poděkovala všem za účast na turnaji a předvedené výkony s vírou, že se brzy zase na některém dalším turnaji střetneme.
Přes netradiční průběh některých utkání, za který se musím jako hlavní rozhodčí omluvit, proběhl turnaj výborně. Kdy se povede, aby se ke sportovnímu klání na Peruc sjelo 10 družstev, která odehrají 25 kvalitních utkání. Snad jen škoda, že se jej alespoň na chvíli nezúčastnili funkcionáři Sokola a představitelé Městysu. Za všechny sportovce a další účastníky však musím poděkovat sestře Jiřině Koudelové, která se svou neúnavnou energií celý turnaj připravila, organizovala a ještě stačila sehrát utkání peruckých žen.

Výsledky:

Skupina A

Tým

Skore

Body

1.

Malčan Malíkovice

16 : 36

4

2.

Senioři Rakovník

18 : 35

3

3.

Ženy Peruc

36 : 35

2

4.

Dívky Slaný

34 : 24

1

5.

Dvanácky

36 : 12

0

Finále o 1. místo: Junioři Rakovník – Maligeto Malíkovice 9 : 6

Vítězové

Konečné pořadí:

1. Maligeto Malíkovice
2. Junioři Rakovník
3. Malčan Malíkovice
4. Senioři Rakovník
5. Malcom Malíkovice
6. Ženy Peruc

BUMBÁC FOTO


Ve čtvrtek jsem dostal dopis Jiřiny, který přikládám jako součást článku a vydařeném turnaji:

V Peruci, dne 22. 10. 2008

Milí přátelé, sestry, bratři a ostatní příznivci proběhlého turnaje CBB,

srdečně Vás všechny zdravím a děkuji nejen za projevené díky, ale i za Vaši shovívavost, protože i když turnaj nakonec zdárně proběhl a poháry s cenami nejlepším družstvům a diplomy nejlepším hráčům z prvních pěti družstev byly se slávou předány, vím, že nebylo úplně všechno super! Jak by asi zvládnul Dr. Pavel Tomeš – „otec“ CBB tu patovou situaci s nekonečně dlouhými hrami vyrovnaných družstev? Ale ať tak, či onak, měli jsme nakonec všichni obrovské štěstí, že se do „soudcování“ turnaje rádi zapojili ochotní Arnošt Staněk z Malíkovic, který turnaj pískal a Mirek Blažek – patriot perucký, který se ujal role hlavního rozhodčího. Oba tak chybějícího Tomeše perfektně zastoupili a mně tak velice odlehčili! Mirek navíc přišel i s mnoha dobrými radami, za které jsem mu moc vděčná! Zase se potvrdilo, že není nad dobré přátele, kteří nenechají „ve štychu“!
Děkuji Vám všem, kteří jste turnaj podpořili svojí účastí a snahou pomáhat, kde bylo třeba! Děkuji tak i Jarce Sádovské z T.J. Louny za propisovačky a oplatky pro účastníky turnaje i Vám, kteří jste nepřišli s prázdnou a přivezli nějaké dobroty pro všechny! Zvláštní poděkování patří úřadu městyse Peruc za pěkné sponzorské dárky pro vítěze a za propagační letáčky o Peruci. Dík patří i mým 2 pražským a 2 peruckým sestrám, které mi v neděli dopoledne přišly pomoci uklidit tělocvičnou halu. A neposlední poděkování patří také paní ředitelce ZŠ Peruc mgr. Traxlové za to, že nám umožnila tento turnaj v hale uskutečnit a že nebyla proti, aby zde někteří účastníci případně i přenocovali. To však nebylo zapotřebí, neboť dvě pražské účastnice přespaly v připraveném apartmánu restaurace na náměstí (díky Běle Součkové – ved. rest.) a všichni ostatní „přespolní“ zase odjeli domů.
Škoda, že jste Vy všichni s námi nemohli v sobotu posedět v uvedené restauraci na náměstí, kde podvečerní menu bylo dobré a zřejmě na lepší úrovni, než to během dne, jak jste si mnozí z Vás postěžovali. I to mě samotnou překvapilo a mrzelo, protože na služby tohoto pohostinství jsem slyšela jen samou chválu…
V neděli odpoledne jsme ještě uskutečnily vycházku na Krásnou vyhlídku a díky pěkné viditelnosti naše oko pohladil ten úžasný pohled na naše krásné České středohoří! Tím tyto „dozvuky sokolení“ skončily a my jsme se se svými prosluněnými dojmy vrátili zpátky do života.
A tak Vás ještě jednou všechny srdečně zdravím a těším se zase někdy někde naviděnou!

NAZDAR!, Vaše Jiřina „bumbácová“!

PS: mám u sebe zapomenuté černé větší tepláky, bledě modrou dívčí mikynu na zip a černomodrou kšiltovku! 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde