iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI
Peruc - knihovna
Pondělí 9. 9. 2024
18:00 hod.

Uukázková lekce s akreditovanou lektorkou Marcelou Langrovou.
PLAKÁTEK

Vzpomínka na
Zbyňka Sedláčka

Louny
GAML - Vrchlického divadlo

11. 9.2024 - 31.1.2025
Výsatava 10 výtvarníků, ke kterým měl významný pedagog, kurátor, historik umění a lounský občan Zbyněk Sedláček (* 20. 6. 1966 - † 20. 3. 2014) blízký vztah.
Vernisáž 11. září 2024 v 18 hodin.
PLAKÁTEK

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Kino Peruc

Vlny
Pátek 13. 9. 2024
19.00 hod.

Drama / Thriller / Historický, Jiří Mádl ve svém nejambicióznějším filmu odtajňuje skutečné dobové události v uhrančivém špionážním thrilleru o důležitosti rodiny, o boji za svobodu a o jedné nahrávce, která může změnit běh dějin. Hlavní roli režisér svěřil Vojtěchu Vodochodskému, dále se ve snímku představí Stanislav Majer, Martin Hofmann, Vojtěch Kotek, Táňa Pauhofová nebo Marika Šoposká.  Česko 2024, délka 131 min.
Nevhodný mládeži do 12 let.

Vstupné 100 Kč

Sylvanian Families:
Dárek od Freyi

Neděle 22. 9. 2024
15.30 hod.

Animovaný / Rodinný. Za vysokými horami a hustými lesy se rozprostírá vesnička Sylvania. A v ní žijí Sylvanian Families. Tyto roztomilé zvířecí postavičky původem z Japonska si oblíbily děti po celém světě a okamžitě se staly globálním fenoménem. Nejsou to však běžné hračky. Mají svá jména i narozeniny, bydlí ve stylových domech obklopených přírodou a žijí život plný lásky a porozumění. Japonsko 2023, délka 66 min.
Mládeži přístupný.

Vstupné 50 Kč

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Otevřena v sezóně
červen - září, úterý - neděle 10.00 - 18.00 h.,
květen a říjen, pátek - neděle 10.00 - 18.00 h.
 
PLAKÁTEK

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Kounovské řady stále záhadné
Kounovské řady stále záhadné
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
15.10.2008

21.9.2008 rozbil svůj štáb v Peruci v hotelu u Skota tým složený z badatelů několika záhadologických organizací KPU (Plzeň, Domažlice,Olomouc), FFC (Otvovice), OTAR (Praha) a radioamatérů (Olomouc,Žatec). Zde je rozhovor s organizátorem akce.

  Rozhovor s Milanem Kučerou, organizátorem akce: "Kounovské řady z pohledu šíření elektromagnetických vln" známým také jako Jeseň ( podle svých webových stránek o záhadách a pokladech www.jesen.cz )

 
Je to tři týdny od chvíle , kdy jsme spolu hovořili před vaší akcí. Jak dopadla vaše měření?
  
Měření dopadla výborně. Ovšem takový déšť jaký nám na ony hodiny sama nebesa nachystala jsem tento rok ještě nezažil. Skupinka nakonec devíti lidí byla namačkána do turistického odpočívadla na osmé kounovské řadě s veškerou technikou ( která tedy rozhodně nesměla zmoknout) a vždy se hledal dobrovolník, který by se 14 metrů prošel a taky v tom největším lijáku zůstal po dobu všech 7 měření a to celé čtyřikrát.
To zní jako nějaká magie, mají ta čísla nějaký smysl?
   Zajisté. Drátová anténa širokopásmového přijímače, který jsme potřebovali na ona měření byla právě oněch 14 metrů dlouhá. Takže ten člověk tam musel chtě nechtě jít a držet.
Po pravdě řečeno, zavěsil bych anténu na nějakou větev a šel bych se schovat.
   Ano rádi bychom to odvážným držitelům antény dopřáli, ale oni byli součástí antény jako tzv. protiváha. Bez nich by to nefungovalo.
A ta další čísla? 7 měření, čtyřikrát?
  
7 měření bylo v podstatě ověření síly příjmu vybraných vzdálených vysílačů, na různých frekvencích, čtyřikrát protože měření probíhala na čtyři světové strany a zaznamenávaly se místní úchylky proti normálu.
Jak poznáte, co byla ona úchylka?
  
Jednoduše, provedli jsme stejná měření na jiném místě nedaleko. Na tomto místě měly být tzv. švédské studny – takže se vědělo, že tam není geologicky nic zvláštního. Měření na Kounově pak hledala nápadné rozdíly.
A byly?
  
popis Byly. Jedna frekvence byla dokonce na všechny světové strany mimořádná. A sice 954 kHz.
   Vlnová délka této frekvence je 314 metrů- to znamená , že by se v terénu měla velice dobře šířit- na Kounově ovšem byla skoro neslyšitelná ( na srovnávacím bodě byla maximální).
   Šlo o to slyšet vysílač na Staré Roli:Český rozhlas Čro 2 – Česko / Čro 6. Vysílač ve Staré Roli u Karlových Varů má výkon 30kW ERP !!! Anténní stožár má výšku 107m. Dosah vysílače je až 100km. Autem je to do Staré Role z Kounova 75 kilometrů a signál, který autem nemusí jezdit a šíří se vzdušnou čarou to má na Kounov pouhých 64 kilometrů.
To je zajímavé, podezříváte něco nebo někoho z těchto abnormalit?
   
Podezřelých je více. Například vlnová délka 2 metry byla úplně mrtvá. Nešlo se dovolat ven, a ani my jsme nemohli nic přijímat . Komerční vysílač 5 km vzdálený, na přímce od nás (v zimě by na něj bylo vidět)- taky mrtvý. Z toho jsme obvinili lesní porost a mokré listí.

   Jenomže ! Vlnová délka 70 cm, která by tedy neměla fungovat vůbec- když dvoumetrové vlny měly totální problém- si fungovala naprosto excelentně.
  
Navíc, u myslivny byl další kolega a vesele vysílal. Měl sice problémy s příjmem, ale nebyl od některých vlnových délek odříznut jako my. My s ním mohli udržovat spojení pouze na centimetrových vlnách- jiné prostě nešly. Proč to říkám- dalším podezřelým je totiž podloží pod kounovskými řadami. Ale potom nepřiliš vzdálená myslivna by musela mít jiné podloží- a to nemá. Rovina je vytvořena převážně z opuky, jediné co se v okolí těžilo- byl jílovec neboli lupek a jak opuka tak lupek nepozměňují magnetický obraz místa.
A nebylo by jednodušší obvinit z toho přímo ty kameny? Z čeho vlastně jsou? Při pohledu na vaše antény a obrázek kounovských řad mě napadá, že vlastně vypadají jako obrovská 14 -řadá anténa..
  
Správně by se řeklo 14-prvková, to je zajímavá teorie. Složení těch kamenů je:
98,33% SiO2 oxid křemičitý
0,30 % Al2O3 oxid hlinitý
0,18% Fe2O3 oxid železitý
0,12% FeO oxid železnatý
0.06% TiO2 oxid titaničitý
ostatní prvky jsou ve stopovém množství.
   
Pokud bychom chtěli ze změněných vlastností lokality obvinit kameny- můžeme uvažovat podle složení buď na polovodiče nebo na měkké ferity. Osobně se více přikláním k druhé teorii- například nyní moderní nanočástice zmíněných oxidů dokáží udělat velkou elektromagnetickou práci v minimálním množství. Ve všech kamenech kounovských řad o kterých víme je těchto oxidů železa obsaženo kolem jedné tuny. Každopádně si myslím, že otázka kounovských řad je ve všech ohledech zatím zcela otevřená.
Jaký vidíte další postup? Plány do budoucna.
  
Domníváme se, že potřeba provést další měření v jiném období a postavení Slunce. Nejlepším termínem se nám jeví letní slunovrat 21.6.2009 . Poslední akce byla totiž směrována na podzimní rovnodennost. Provedeme naprosto stejná měření a srovnáme je.
  
Také se domníváme, že díky publicitě, které se akci nakonec dostalo bude příští rok technicky, lidsky i materiálně zabezpečenější. Navíc jsem na základě této akce k nám dostalo jedno tajemství.
Tajemství?
  
Ano, byli jsme z několika stran upozorněni, že na Moravě je podobné místo nacházející se ve vojenském prostoru, kde míra abnormality příjmu je ještě vyšší než 33% odlišných výsledků na Kounově. V budoucnu se na to určitě podíváme. Ale nejprve na Kounov.

Foto členů expedice z akce.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde