iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Vernisáž v sobotu 2.7.2022 v 15 hodin.
Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Malá dovolená na krásném Písecku
Malá dovolená na krásném Písecku
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
 8.9.2008

Tímto krajem jsem vždy jen projížděl, maximálně se zastavil na Orlíku a Zvíkově. Proto jsem využil pozvání syna a vnučky a společně jsme vyrazili na jih.

    Sešli jsme se na pěkném koupališti v Popovicích u Berouna a večer vyrazili ke kamarádům v Nové Vsi u Protivína. Ti ještě nedávno bydleli ve Slavětíně, ale začátkem roku vyrazili za svoji dávnou láskou zvanou koně. V malé vísce, téměř samotě, jen kousek za známým Tálinským rybníkem, žijí na opraveném statku, kde se starají asi o 20 koní. Je to zbytek stáda z jakési ekologické aktivity a celé stádo zde žije v klidu na pastvinách, bez dalších poviností. Člověk jim až závidí svobodný život. Hned prvý večer jsme zažili každodenní ustájení stáda, které se kolem deváté večerní vracelo do svých nočních příbytků. Pro nezasvěceného kouzelný zážitek. Po večerním grilování jsme druhý den ráno vyrazili do okolí.
Po úžasně upravených silnicích (i těch mini okresek, kam se stěží vejdou dvě auta vedle sebe) jsme vyrazili do nedalekého
Protivína . Moc hezké jihočeské městečko s pěkným náměstím a bohužel uzavřeným zámkem (vlastní ho Praha?) a hlavně s nejstarším českým pivovarem Platan. Jde se k němu skutečně platanovou alejí.
Druhým místem, které jsme navštívili, byly Vodňany. Hezké město s kostelem a malou imitací jeho věže, ale tak jako Protivín nás neoslovilo. O to více na nás zapůsobila malá vesnička nedaleko Protivína
Budičovice . Je to unikátní vesnická památková zóna s cennými stavbami lidové architektury z 19. a počátku 20. století. Náves s domy a kapličkou je skvělým příkladem jihočeského selského baroka. Zemědělské usedlosti a jiné stavitelské objekty jsou zachovalé a spolu s kapličkou tvoří dosud neporušený celek. Skutečně pohádkově kouzelné.
Dalším cílem našeho putování byla ves, kam jistý Švejk dorazil během své anabáze dokonce dvakrát. Ano, byla to
Putim . Vyfotili jsme se u četnické stanice, kde Švejk prožil jednu noc a přešli oba historické mosty, železný a kamenný, které také on musel přejít. V Putimi se chystala pouť a tak jistě kouzelné náměstí bylo plné vozů a rozestavených atrakcí Našich. A to až ke statku Baarova Cimbury.
Kam dál, vždyť těch zajímavých míst je zde tolik. Ale půjdeme se podívat na bratra Žižku. Nedaleko
Sudoměře mezi rybníky slavně s hrstkou svých bojovníků dne 25. 3. 1420 zdolal stovky obrněných křižáků. Jeho viditelná 16 m vysoká mohyla, kterou postavil sochař Emanuel Kodet r. 1920 - 25 za přispění okolních obcí, upozorní každého návštěvníka na polohu bojiště.  Mohyla stojí na planině uprostřed tří rybníků – Markovec, Prostřední a Škaredý, místo samo o sobě je hezký koutek dostupný dubovými alejemi některého z rybníků.  Příjemná procházka a ponaučení. Myslím si, že Žižkův palcát by pasoval i na kdejakou dnešní panskou hlavu. Dalším cílem byly hrad a tvrz v Kestřanech, ale horký den nás nasměroval na břehy Blanice, kde jsme se osvěžili ve studené vodě. No a zbýval nám Písek.
Jak jsem již napsal, několikrát jsme tímto městem projížděli, ale byli jsme tu poprvé. A
Písek potvrdil svoji pověst a okouzlil nás. A to nejen svým historickým odkazem a kulturním dědictvím, ale i moderní podobou. Je úžasné jak zde propojili historickou zástavbu s moderními stavbami, jaké nádherné nábřeží vede k nejstaršímu kamennému mostu v Česku a jak jsou upraveny ulice. Oproti Lounům, které umí cyklisty využít jen k politicko-propagačním akcím, zde na ně myslí. Cyklistické stezky a chodníky ve městě o tom svědčí nejlépe. A jak v Písku dokázali opravit starou škaredou Sladovnu, v těsné blízkosti historické Křižíkovy vodní elektrárny, v nádherné kulturní centrum. Zkrátka Písek i celé Písecko nás okouzlili.
I další noc jsme využili pohostinosti přátel na statku a po ranním rozloučení jsme vyrazili do doporučeného indiánského městečka
FORT HARY v Jaroticích u Alšových Mirotic. Vedle indiánské části je zde osada lovců kožešin, kovárna i pravá taverna. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet hod tomahavkem, lasem a oštěpem, střelbu z vinčestrovky i z luku se šípy. A opět koně, tentokráte se na nich mohlo i jezdit. A to prý zde bývá každou sobotu country bál. To vše vybudoval jeden člověk s přáteli na své zahradě.
V závěru naší dovolené jsme nemohli vynechat královský hrad Zvíkov, panský zámek Orlík a vykoupání v ne zrovna čisté Orlické přehradě. Na Orlík jsme jeli lodí a zažili jsme i srážku se šlapadlem, které posádka výletní lodi zachránila a jeho pasažéry dopravila na břeh. Poslední noc měla být pod širákem, ale půlnoční déšť zahnal všechny do auta. I přes to byla letošní krátká dovolená v naší krásné zemi kouzelná a věřím, že se líbila i synovi a zejména mé vnučce.

Dovolenkové FOTO

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde