iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jan Polanský 
Šaháš do tmy
5.9. - 1.11.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava černobílých fotografií fotografa, muzikanta, básníka a designéra Jana Polanského.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 5. září 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK
 
  

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Emil Holub
Tam za řekou Zambezi
3. 9. – 15. 11. 2020
Žatec - Křížova vila
Výstava ze sběrů a materiálů PhDr. Marie Imbrové.
Vernisáž 3. září 2020 od 17 hodin.
 
PLAKÁTEK  

Dolittle
18.9.2020
pátek 19 hod
.

Peruc kino
Komedie / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy. Doktor Dolittle byl tak výjimečný, že ho jmenovali osobním lékařem anglické královny Viktorie. Jenže to bývávalo. Před pár lety ovdověl a od té doby samotaří v ústraní, za zdmi svého kdysi velkolepého sídla, obklopený smečkou zvířecích přátel, s nimiž si rozumí lépe než s lidmi. Jenže pak mu vpadne do života jeden drzý kluk, jenž si vzal do hlavy, že bude jeho učedníkem. Film.USA. Délka filmu 102 min.
Přístupný film.

Vstupné 70 .- Kč
 

Posvícenský koncert
19. 9. 2020 16 hod.
Smolnice 
kostel sv. Bartoloměje
ZSBJ vás zve na koncert absolventky Pražské konzervatoře. 
PLAKÁTEK      

Koncet duchovní hudby
20. 9. 2020 14 hod.
Radonice n. O. 
kostel Povýšení sv. Kříže
Přátelé ze Smolnice vás zvou na koncert duchovní hudby. Varhany Pavel Černý, housle Jana a Onřej Lébrovi. 
PLAKÁTEK    

Šarlatán
25.9.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Životopisný / Drama. Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Film Česko / Irsko / Polsko / Slovensko. Délka filmu 118 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
  

Sraz tříd 9. A a B/1963
ZDŠ Peruc

1.10. 2020 14 hod.
Peruc 
Za Dubem
Zvu na setkání po 57 letech od ukončení školy. Sejdeme se před školou a posedíme v usedlosti Za Dubem u Dvořáků pod peruckou radnicí. 
POZVÁNKA      

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Zámek Peruc je pro veřejnost otevřen, komentované prohlídky zámku o víkendech a svátcích v září a říjnu v časech 10:00 - 18:00 hod.. Pro návštěvníky jsme pro vás připravili Zahradní bistro.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Okolí Peruce arrow Počasí ač deštivé,
Počasí ač deštivé,
Napsal Redakce   
Středa, 30 prosinec 2009
21.8.2008

neodradilo zájemce o spuštění zámeckých hodin od účasti na slavnosti, konané v soboru 16. srpna 2008 v Pátku. Tak začíná krásný dopis paní Hubičkové, vzácné to buditelské pátecké duše, který vám dnes předkládám.

popis     Na bohoslužbě se představil nový pan farář zlonické farnosti ing.mgr.Michal Kimák, hrou na klávesy a zpěvem doprovodila obřad mgr.Pavla Čandrlová. Mši svatou celebroval p.Michael Pojezdný opat strahovský O. Praem, jenž svým vlídným hlasem promlouval k věřícím. Příklad restaurovaného hodinového stroje a jeho návrat do funkčního stavu a další službě přirovnal k lidskému životu. Též se máme nad svým dosavadním životem zamyslet a napravit svůj vztah k Bohu, od konzumu k poslání – „proč jsem na světě?“ Uhlídáme, jak se náš život promění v klid srdce, mysli, nápravě vztahů, v hledání a pěstování krásy.“ Bůh je Krása. Ten, kdo v sobě nosí krásu, dává ji ze sebe, aniž o tom ví, proměňuje okolí“, říkal pan opat strahovský. Jeho přání k novému životu hodin znělo „….ať odbíjejí pro radost všem.“
Následovaly fanfáry ze zámeckého balkonu v provedení pana Laksy a jeho tří žáků, poté pronesl krátký projev starosta Městyse Peruc ing. Antonín Lanc. Přivítal přítomné, poděkoval všem, kteří se podíleli na záchraně hodinového stroje v minulosti i současnosti, poděkoval za finanční dar 100 000,-Kč společnosti T-mobile, poděkoval restaurátoru p.Ladislavu Faiglovi a jeho kolegům za čas a práci vynaloženou na záchranu a zrestaurování vzácného hodinového stroje, jehož tvůrcem byl pražský královský dvorský hodinář Wenceslaw Neumann a nesou letopočet rok 1728.
Přiblížila se dvanáctá a hodiny premiérově odbily poledne, následoval aplaus a přípitek na zdar a zdraví, přání, aby hodiny dokreslovaly tvář Pátku, sloužily a odbíjely pro spokojenost a klidné časy všem. Následovala pauza k obědu a po ní beseda s restaurátory, v níž se na promítacím plátně objevily průběžně zachycené fáze restaurátorských prací. Promluvil p.restaurátor Ladislav Faigl, představil své kolegy p.Petra Skálu a p.Jiřího Bretta. Po celou dobu neustával zájem veřejnosti o shlédnutí hodinového stroje, což je samo o sobě mocný zážitek, jedinečné představení a navíc možnost vidět okolí Pátku jako z rozhledny.
Vzpomněli jsme na dojem, jak hodinový stroj vypadal, jaký obraz poskytla návštěvě půda plná pavučin a holubinců, stroj obalen tím vším, pršelo na něj, dřevo krovu se sypalo. Teď v rámci možností uklizeno a stroj je jako nový, září ocelově tmavošedou, spočívá ve skleněné vitrině jako vzácný exponát v muzeu. Kyvadlo se pohybuje pravidelně a jste-li s hodinami sami, máte pocit, že slyšíte tepat lidské srdce. Úžasné.Restaurátoři jsou mistry svého oboru, mají schopnost vidět krásu v předmětu, který by jiný dal do železného šrotu.
Premiéře hodinového stroje byl přítomen i PhDr. Václav Honys z Národního památkového ústavu a svými doporučeními se zasloužil o nynější stav věcí.
Veliké diky patří Úřadu Městyse Peruc, jež se zachoval památkymilovně a má zásluhu na současném stavu zámeckých hodin v Pátku.
Děkuji restaurátorům p.Lad.Faiglovi, p.Petru Skálovi a p.Jiřímu Brettovi za všechnu práci a námahu, již vynaložili na záchranu zámeckých hodin.

M.Hubičková


    ZDE je několik mých fotek ze slavnostního schromáždění při příležitosti znovu uvedení historických věžních hodin na Pátku o sobotní poledne 16. srpna. Můžete vidět i vlastní hodinový stroj, pohled do zámecké kaple a věžní hodiny ze všech tří stran, do kterých ukazují čas.      mPb

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu