iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Sezona skončila
Připravujeme 16. sezonu 2023.

V prosinci se nehraje
Kino Peruc
dat
text
Vstupné

Předvánoční tržnice
Penzion Za Dubem Peruc
10. prosince 2022
12 - 15 hod.

Jste zváni na tradiční předvánoční tržnici v užasném prostoru Za Dubem.

PLAKÁTEK  

Adventní koncert 
Kaple M. J. Husa Peruc
11. prosince 2022
neděle 14:00 hod. 

Husův sbor Peruc vás srdečně zve na koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech pod vedením I. Dreflerové.
PLAKÁTEK   

Štědrovečerní bohoslužba
Kaple M. J. Husa Peruc
24
. prosince 2022
21 hod.

Jste zváni na štědrovečerní bohoslužbu (tzv. Půlnočku) do perucké kaple M. J. Husa.
Betlémské světlo bude pro vás připraveno od 15 do 21 hodin
PLAKÁTEK    

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow 1.olympiáda mikroregionu Perucko bez Peruce
1.olympiáda mikroregionu Perucko bez Peruce
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
16.6.2008

O tom, že se koná 1. Olympiáda mikroregionu Perucko jsem se dozvěděl ze stránek Městyse Peruc až začátkem června. Využil jsem pozvání paní Švarcové a v sobotu jsem se jel po obědě do Koštic, kde se olympiáda konala, podívat.

       S myšlenkou Olympiády mikroregionu Perucko přišli koštičtí již vloni, ale vše se podařilo uspořádat až v letošním roce. Na přípravě se podílel zejména OÚ Koštice, dobrovolníci, podpořil je mikroregion a ze svého fondu sponzoroval hejtman Ústeckého kraje. Avšak ani on, ani pan Vilhelm za mikroregion se zahájení nezúčasnili (oba byli omluveni).
Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že zde Peruc, ani obce v působnosti jejího úřadu nejsou zastoupeny. Byla zde družstva Blšan, Černčic, Orasic, Slavětína, Veltěž, ráno sestavených  Karlových kobylkek a domácích Koštic. Panenský Týnec se v pátek omluvil a přihlášená Peruc nepřijela. Nevím, kde se stala chyba, dle informace od pořadatelů byl termín znám rok předem a v prvých měsících roku 2008 obdržely všechny místní úřady podrobné informace o olympiádě. Je mi divné, že by se v žádné z našich vesnic a i na Peruci nenašli lidé, kteří by se rádi zúčastnili a reprezentovali a propagovali svoji obec. Ale asi o tom nevěděli.
popis    Ale zpět do Koštic. Krásné počasí přálo nejen pouti, ale hlavně všem soutěžícím a pořadatelům. Sešla se zde velká parta lidí, kteří se umí bavit v kolektivu, neskazí žádnou zábavu a umí si udělat legraci i ze sebe. Dopolední soutěže na hřišti již skončily a byla polední pauza. Po prvé odpolední disciplině se všichni přesunuli na ostrov za mlýnem, kde v pěkném areálu pro děti probíhalo další klání. Střílelo se ze vzduchovky i z praku, běhala opičí dráha a vodou z Ohře se srážely PET lahve.
popis    V ulicích za OÚ se poté jela štafeta na koloběžkách. Postupně dítě, žena a muž z každého mužstva. Poslední soutěží bylo přenášení zraněného na nosítkách po překážkové dráze. Všichni, soutěžící, diváci i pořadatelé se celý den výborně bavili a prožili společné chvíle, na které jistě dlouho nezapomenou.
popis    Velký dík patří všem, kteří Olympiádu připravili, včetně pana starosty Koštic, který se soutěžícími prožil celý den. A kdo vyhrál? VŠICHNI! Koho přeci jen zajímají výsledky, může se podívat na listinu ve
fotogalerii
z olympiády. A za rok někde v mikroregionu nashledanou.

Jak prožívala perné boje jedna ze soutěžících, si můžete přečíst v následujících řádcích.

   Účas na mikroregionální Olympiádě v Košticích nebyla tak velká jak se předpokládalo, ale myslím že byla velice vydařená. Soutěžila jsem za obec Orasice, a odvezli jsme si krásné 3 místo včetně medajle, diplomu a poháru :o)) Moc se nám libila organizace a výběr soutěžních úkolů, které občas byly nad naše síly. Ale není důležité vyhrát ale zúčastnit se.
Ráno po příjezdu cca v 9 hodin, jsme se zaregistrovali, usadili jsme se na lavičku, těsně nad místem, kde probíhala téměř polovina soutěžích, takže jsme měli pěkný výhled na hřiště. Organizace byla velmi příjemná, po registraci jsme dostali program, občerstvení včetně oběda a večeře pro každého soutěžícího a mohlo se začít, tedy hurá do boje.
Vybrat tu nejlepší disciplínu by bylo velmi těžké, protože každá byla pěkně promyšlená a myslím že každý ze soutěžících si mohl z pestré nabídky vybrat. Jela se rodinná štafeta na koloběžce, kde se objížděl  jeden celý blok, začínalo dítě, poté žena a zakončena byla mužem. Ikdyž jsme tuto disciplínu projeli na 6. místě, neodradilo nás to od soutěže dál. Kde jsme byli úspěšní byla střelba vzduchovkou nebo hod obručí na kůl a také přejezd soutěžícího v kolečku po hřišti přes překážky na čas. To se nám povedlo, tuším nejlépe. Dále jsme házeli botou, nebo koštětem, kde své síly změřili i starostové a místostarostové obcí. Děkujeme touto cestou paní Smetanové z Počedělic, která se ráda této disciplíny ujala. Soutěžilo se a závodilo na hřišti, před obecním úřadem ale také na ostrově u řeky.
Úspěsně bez vážného zranění, těch pár modřin z pádů se nepočítá :o)), jsme se soutěžemi skončili kolem 17 hodiny. Všichni účastníci si velmi rádi odpočinuli nad vychlazeným pivkem, kávou, ale i na kolotočích, protože v obci probíhala pouť a děti se tak mohli vyřádit na houpačkách, střelnici nebo kolotoči.
V 18 hodin bylo slavnostní vyhlášení cen předání diplomů a pohárů. Pak už začala další disciplína, ta ale byla ve formě volné zábavy. Bylo pěkné počasí, a tak jsme ještě chvilku zůstali sedět na hrišti pod širým nebem, ochutnali jsme klobásku, grilované kuře a různé pochutiny. Mezi 20 a 21 hodinou jsme se už ale téměř všichni přesunuli do místního kulturního domu, kde byla hudba, tančilo se a oslavovalo. Koštice si řádně oslavili svých pár hodin slávy a upřímně jim všichni gratulujeme, protože si svojě vítězství zasloužili.
Děkujeme i paní Skalské za skvělou atmosféru a organizaci. A hlavně týmu z Orasic a fanouškům za podporu a fandění.
Zdeňka Švarcová

Po zpracování dodám ještě nějaké fotografie od paní Švarcové.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde