iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Staříci
25.1. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Road movie. Z amerického Oregonu přilétá na Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner, veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín, dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 85 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Přes prsty
1.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Sportovní. Odehrává se na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda a Pavla jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem chce co nejdříve otěhotnět. Film Česko. Délka filmu 101in.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Kino nepromítá
8.2. 2020 
Peruc kino

Tenkrát v Hollywoodu
15.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie / Drama. V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu - v roce 1969 v Los Angeles. Film USA / Velká Británie / Čína . Délka filmu 161 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70.- Kč
 

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Zahájena druhá sezona v galerii fotografií
Zahájena druhá sezona v galerii fotografií
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
23.3.2008

Vernisáží výstavy fotografií mladých lounských autorů Niny Horové, Markéty Náhlovské a Martina Woity Vojtěcha byla zahájena druhá sezona v Galerii u Plazíka na Peruci.

popis    V půl třetí odpoledne jsem přivítal téměř padesátku návštěvníků vernisáže, stěsnaných do malé výstavní síně. Poté se již rozezněly struny kytar dvou výborných kytaristů, Honzů Brabce a Stehlíka, aby zpestřily slavnostní chvíle. Za autory krátce promluvil Woita a po další kytarové skladbě byla přípitkem autorů a místostarostky obce paní Křepčíkové výstava oficiálně zahájena. Všichni přítomní, z nichž asi polovina byla z Peruce a mnozí další z Loun a jiných míst, si poté se zájmem, obdivným i kritickým zrakem prohlédli více než padesát vystavených fotografií. Do večera přišlo dalších asi dvacet návštěvníků.
Já si na vystavených fotografiích cením, podobně jako na Peruci známý fotograf pan Erdmann, časté originální pohledy autorů, na kterých je vidět jejich nevšední fotografické vnímání okolního světa. Většina fotografií je černobílých nebo tónovaných, těch barevných je podstatně méně. Opět to dokazuje kouzlo původní fotografie, ke kterému se mladá generace vrací.

Představení autorů:
Nina Horová
( 29 let )

Ahój Andy

Amatérská autorka narozená v Unhošti, v současné době žijící v Lounech a pracující v Kladně.
Impulsem k focení byl pro ní zapůjčený, později darovaný fotoaparát značky Canon Canonet 28. V nedávné době uložila starý Canon do vitríny, zvětšovák do sklepa. Slabost pro černobílou fotografii jí ale zůstala. Pokud jí dnes potkáte, bude jí pravděpodobně na krku viset Panasonic Lumix DMC-FZ50.
Mezi oblíbená témata patří zátiší a krajiny, postřehy z toulek po Čechách i cizích zemích a lidé, tak jak je potkáváme.   
Členka lounského fototoklubu „Rychlý spouště“.
Výstavy:
výstava fotoklubu „Rychlý spouště“ 2007 - Vrchlického divadlo – Louny
výtvarný stan hudebního festivalu Žafest 2007 – Lovosice
Kontakt:
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Markéta Náhlovská ( 29 let )

Bez komentáře

Rodilá louňačka, v současné době pracující v Praze a žijící v Kralupech nad Vltavou a víkendově v Černochově. Pokud zrovna nepečuje o čočky pacientů na oční klinice, můžete jí potkat, jak v postoji, připomínajícím pozici z jógy, žhaví čočku svého Nikonu na neurčitý objekt. Libuje si v nepozorovaném zaznamenávání běžného života obyčejných lidí. Z její záliby v cestování pochází také mnoho zdařilých snímků krajin a architektury. V nedávné době začala pokoušet také oblast portrétní fotografie. Poté, co jí byla odcizena analogová zrcadlovka značky Canon, přešla k digitální technice a fotí již zmíněným fotoaparátem značky Nikon.
Výstavy:
výtvarný stan hudebního festivalu Žafest 2007 – Lovosice
Kontakt:
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Martin „ Woita „ Vojtěch ( 30 let )

pole

Amatérský fotograf narozený, žijící i pracující v Lounech.
K fotografii ho přivedla touha zachytit a uchovat okamžiky a scenérie, které ho obklopují, jak je vidí svýma očima. Začínal s analogovou zrcadlovkou Minolta Dynax 303si. Krátce po té ho jedna potrhlá ženská přesvědčila, že je fajn trávit noci v ubedněné koupelně nad zvětšovákem a černobílým filmem. Z této koupelnové doby vzešly  první zajímavé fotografie, pro něž je typická snaha o odlišný  pohled  na  úplně  obyčejné  věci. Tento zvláštní pohled na věci kolem sebe a smysl pro detail provází celou jeho tvorbu. Před dvěma lety Minoltu vystřídal analogový Canon EOS3, zvětšovák odešel na dočasný odpočinek pod postel a nahradil ho  scaner. V nedávné době si pořídil digitalní zrcadlovku Canon 40D, se kterou ho můžete potkat při toulkách v jeho nejbližším okolí, celých Čechách, ale i s krosnou na zádech při cestách do zemí, ještě málo zkažených přetechnizovaným
a uspěchaným životním stylem. 
Mezi jeho nejoblíbenější témata patří zátiší, příroda, lidé a časem
poznamenané, zašlé a ošuntělé věci a zákoutí, co  mají „ducha“.
Je členem lounského fototoklubu „Rychlý spouště“.
Výstavy:
výstava fotoklubu „Rychlý spouště“ 2007 - Vrchlického divadlo – Louny
výtvarný stan hudebního festivalu Žafest 2007 – Lovosice
Kontakt:
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

popis    Výstava bude přístupná do 4. května 2008 o víkendy od 10 do 17 hodin (s polední pauzou) a od středy do pátku zajistí vstup paní Kopicová z Galerie U kozorožce, která otevřela své prostory ihned následující den.

Pohled na vernisáž. 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu