iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Z Peruce do Hřivčic
Z Peruce do Hřivčic
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
9.3.2008

Jak jsem již psal, poslední nádhernou únorovou neděli jswm si vyšel do míst, kam často nechodím. Kolem hřbitova Na Hájka, k vodojemu a dále do Hřivčic a zpět. Tak se pojďte projít se mnou.


Peruc z cesty k vodojemu.

    Za hřbitovem mne na cestu vyprovodili pohledem Folaufovi koně a já přes přejezd, dnež již se světly, místo závor, u kterých se dlouho čekalo, vyrazil k peruckému vodojemu. Ještě jsem se párkrát ohlédl, ale za chvíli jsem byl u vodárenské věže, která je vidět ze široké dálky. Stojí zde již od 20. let minulého století, ano již tehdá vybudovali moudří radní na Peruci vodovod. Od loňského roku se již neplní vodou z vydatného pramene na Dýbři, ale je napojen na centrální rozvod vody. Máme dnes sice vodu, která tak neškodí elektrospotřebičům, ale kafe s pěnou si již neuvaříme.

Peruc z cesty k vodojemu.

      Po kraji pole s řepkou jsem prošel zpět k železniční trati, v horní třešňovce jsem minul mohutnou boudu perucké mládeže (v Praze mají podobné bezdomovci) a pokračoval po Býtinách na Hřivčice. Býtinský val, který se táhne od Hříškova až do těchto míst, tvořil kdysi hranici mezi kmeny Lučanů a Přemyslovců. Je odsud rozhled do širokého Poohří. V jednom místě jsem viděl to nejbližší – Peruc, Débeřský statek, Hřivčice, statek Milonka a Vrbno. Na obzoru ohraničovaly můj pohled Lounské vrchy. Kolem širokého modřínu jsem se přiblížil k bývalému strážnímu domku u trati Praha – Most, původně zvané Pražsko – Duchcovská dráha. Byla zprovozněna v 70. letech 19. století a dnes ji možná hrozí zánik. Občas se proslýchá tento záměr dnešních správců českých železnic. Kříž na přejezdu, jakoby signalizoval tuto situaci. Přešel jsem koleje a malým borem, po cestě roubené pískovcovou zídkou mířil nad Hřivčice.
U tamního hřbitova jsem prošel viaduktem a po mnoha letech se vydal ke starému židovskému hřbitovu. Ale o něm až příště. Zbývala mně cesta zpátky. Po dobré kávě u kamarádky jsem šel kousek po silnici a v místech, kde před nedávnem došlo k vážné dopravní nehodě, zaviněné lidskou hloupostí a alkoholem, jsem zabočil do lesa. Prošel po Makalech a kolem Přítelovic vily se vrátil domů. Byla to nádherná vycházka za překrásného počasí. Zkuste se někdy tudy také projít.

Z Peruce do Hřivčic - FOTO.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde