iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Slánští studenti plesali i se svým třídním
Slánští studenti plesali i se svým třídním
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
26.1.2008

Minulý pátek jsem byl pozván na maturitní ples 8. ročníku Gymnázia V. B. Třebízského do sálu bývalého hotelu Grand. Pozval mě jeho třídní profesor, známý perucký tenista, Mgr. Pavel Novák. Měl jsem za úkol trochu fotit.

 

    Do Grandu jsme chodili v 60. letech na čaje. Vyhrávala zde tenkrát známá místní kapely Alfa, která si získala později oblibu i na Peruci. Hrála na vyhlášených zábavách na nádvoří našeho zámku. Slánský sál byl léta uzavřen všem zábavám, plesům a oslavám, až asi před třemi roky byl po velké rekonstrukci opět zpřístupněn veřejnosti. A vypadá to zde opravdu pěkně.

popis    Krátce po 20. hodině nastoupili na parket letošní maturanti ke tradičnímu stužkování. Slavnostního aktu se samozřejmě ujal třídní profesor a všem svým žákům nasadil přes hlavu stuhu s nápisem MATURANT 2008 – PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM . I studenti ozdobili svého oblíbeného pedagoga stuhou s vtipným sloganem. Všichni poté zazpívali studentskou hymnu za doprovodu svých spolužaček a zástupci třídy pronesli pozdravnou řeč. Slavnostní akt byl ukončen přípitkem s projevem zástupce ředitele gymnázia a sólem pro studenty a profesorský sbor. Další tanec za doprovodu kapely Nová Laura byl určen rodičům maturantů.

    Velmi sympatické bylo, že si tato třída nepozvala k předtančení žádný taneční spolek, ale studenti si zatančili sami. Nejdříve v párech žhavé španělské rytmy a poté dívky skladbu v rytmu disco.  A za chvíli začalo pršet. Ale nebyla to voda, ale stovky kovových mincí, které dopadaly do připravených plachet. Ty však nevydržely a tak se studenti proměnili v uklízeče a vyčistili parket od sympatického smetí. Bylo uklizeno a mince vystřídali desítky tanečníků.

       Slavnostním chvílím však ještě nebyl konec. Pan profesor Novák si pro své studenty připravil překvapení. S bývalou žákyní – tanečnicí nastudoval skvělé Paso doble (asi se to píše trochu jinak).  A bylo to skvělé vystoupení, plné jižního slunce. Oba aktéři odcházeli za zaslouženého bouřlivého potlesku.  Posledním připraveným programem byla skupina brejkařů z Chomutova. Dost dobří tanečníci. Byly prodávány lístky do bohaté tomboly a všichni se skvěle bavili při jejich rozbalování  s perličkami studentů i profesorů. Občas hosté plesu i vyhráli. Ale hlavně se bavili při dobré hudbě na parketu, ale i u barů a stolů. Rodiče, profesoři i studenti vytvořili jednolitou společnost a tak by to mělo být vždy a všude.
     Díky za pozvání!

FOTO z Grandu 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde