iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Kolem Mlejňáku do Lázní
Kolem Mlejňáku do Lázní
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
5.1.2008

Po mnohadenní inverzi vylezlo v předsilvestrovskou sobotu sluníčko a svými paprsky trochu projasnilo zimně-podzimní počasí. Vyšel jsem se projít do peruckého údolí.

popis    Nejdříve jsem se vydal k Mlejňáku, abych se podíval, jak pokračují práce na obnově tohoto největšího místního rybníka. Dno je vybagrováno až k bývalému přepadu, nad kterým jsme chodili po dvou mohutných dubových trámech. V jejím místě je čilý stavební ruch, jsou připraveny základy a naveženo kamení na další stavbu. Hráz je probagrována i u vrat bývalého mlýna a je tudy vyváženo bahno ze dna. Ale kam? Již před lety, když byl rybník vypuštěn a já se dozvěděl, že bude bahno vyváženo do kaňonu pod stradonickou silnicí, jsem vyslovil obavy, že se vše při větším dešti vrátí zpět do údolí. Můj odhad však nebyl přesný. Bahno steklo až téměř k cestě již nyní. Řídká hmota na listí samozřejmě nedrží. Aby se nedostala dále, nahrnuli sem stavebníci vysokou hráz pevného jílu. Přesto věřím, že se v právě začínajícím roce dočkáme opětného napuštění Mlejňáku a na okraji Lázní se bude lesknout stříbřitě-modrá hladina.
FOTO Mlejňák
popis    Šel jsem dál a nevybočil jsem z mé oblíbené trasy rozježděnou cestou směrem k Thunovské mohyle a k železité studánce. Přešel jsem ohyzdnou ránu , způsobenou tomuto romantickému koutu našeho lesa různými produktovody a šel se podívat, jak vypadá po několika měsících námi opravená podkova. Drží, jen na jaře musím vzít hrábě a vyhrabat napadané listí. Jistě bude jedním ze zajímavých bodů připravované naučné stezky. popis Po cestě nad pravým břehem Débeřského potoka, mimochodem také části trasy naučné stezky, jsem došel až ke koupališti a na silnici. Nahoru jsem nešel Šlepkou, ale podíval jsem se k Oldřichovu dubu a k rybníkům pod vsí. Hořejšák i Dolejšák jsou po několika denních mrazech pokryty ledem, na větším z nich se i bruslí. Vyfotil jsem ještě odhalenou skálu pod Radnicí, možná že objevím další peruckou zajímavost a již jsem mířil do tepla vánočního domova.
FOTO v lese

 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde