iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Po stopách 1. pochodu

Louny - Pátek - Peruc
15. 6. 2024 
8 - 19 hod.

KČT a Oblastní muzeum Louny zvou na akci Po stopách prvního pochodu 1894. Strat Louny, náměstí - 28 km v 8 hod., Pátek nádraží - 10 km ve 13 hod., cíl Peruc nádraží.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Sladký život
Letní kino v parku
Pátek 14.6.
21.00 hod.

Hokejový reprezentant Rosťa Beran je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně… Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou EKG čáru. Hrají: Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Jan Cina a další. Komedie / Česko / 2024 / 102 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč

Společně sami
Letní kino v parku
Pátek 21.6.
21.00 hod.

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu. Drama / Česko / 2024 / 90 min.
Nevhodné mládeži do 12 let

Vstupné 100 Kč

Lassie: Nové dobrodružství
Letní kino v parku
Pátek 28.6.
21.00 hod.

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný / Dobrodružný / Německo / 2023 / 91 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Koncert laureátů
16.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Václavák chtěl slušnou demokracii
Václavák chtěl slušnou demokracii
Napsal Plazík st.   
Středa, 30 prosinec 2009
20.11.2007

Byl jsem pozván kamarády, byl jsem zvědav a navíc sdílím podobné mázory, jako organizátoři schromáždění na Václavském náměstí v sobotu 17. listopadu od 16 hodin. Navíc, takto jsem své narozeniny ještě neslavil.

 

    Odpoledním autobusem jsem se přemístil z Loun do Prahy, sjel metrem z Dejvic na Můstek a byl jsem ve středu svátečního dění. Střed Václaváku byl od Vodičkovy ulice ke sv. Václavovi vyznačen vlajkami hlavního organizátoro, občanské iniciativy NE základnám. U stolečků byly připraveny petiční listiny, informační materiály i kasičky na dobrovolné příspěvky. Přímo pod Václavem bylo pódium s hlavním heslem dne REFERENDUM = DEMOKRACIE. V půl čtvrté zde již bylo několik stovek lidí a další přicházeli. V tomto listopadovém, velmi nepříjemném počasí, jistě hlavně z přesvědčení a ne jen na čumendu.

.     Odbyla 16. hodina a kamarádi, tuším z Karlových Varů a bohužel bez hudby, zahiphopovali svoji aktuální píseň. Ihned poté mluvčí NE základnám Ivona Novomestská zahájila mítink, který nesvolala pouze tato organizace, ale i studentská hnutí, hnutí za referendum a podpořili jej i odborové organizace a další seskupení. Po vystoupení Jany Glivické, která zastupovala Studentský výbor, vystoupil člověk, který má k tématice radaru nejblíže. Mezi prvými se proti jeho výstavbě zapojil, starosta obce Trokavec, Jan Neoral. Jeho sympatický a věcný projev vyslechlo již několik tisíc účastníků, kteří jej často přerušovali podpůrným skandováním hesel. Nyní, i celé setkání, se nejvíce ozývalo REFERENDUM a při vyslovení jména Topolánek DEMISE, DEMISE. Mezi účastníky byli zastoupeny všechny generace, lidé různých zájmů, povolání a názorů, ale lidé, pro něž je zbrojení, válka, násilí to nejodpornější, co se ve světe děje. Vystoupil další mluvčí iniciativy Jan Tamáš s programovým prohlášením, kde vytýčil hlavní možnosti odporu proti ignoranci názorů občanů této země ze strany vládnoucí garnitury. Jedním, snad až moc idealistickým cílem, byl návrh ignorovat vše, co je u nás americké – zboží v obchodech, filmy v kinech i televizi, spolupráci s americkými firmami. Věří, že jejich tlak na jejich vládu poté může pomoci zvrátiti současné postoje české a americké vlády.

    Po Tamášovi pozdravili přítomné zástupci z různých měst Česka, od Brna, přes Budějovice a Most až do Varů. Hnutí a zejména požadavek na referendum podporují i umělci. Známých tváří jsem viděl více a za všechny vystoupila Táňa Fišerová. Po ní následoval předsada odborářů Milan Štěch a první zahraniční host, slovinský filosof Slavoj Žižek (jen pro zajímavost, má příbuzné na Peruci). Ten snad nejtvrději odsoudil ignoranci a válečnické snahy naší vlády. Organizátoři poté seznámili s dopisy od mnoha evropských i amerických společenství i jednotlivců, kteří vyjadřují odpor proti další etapě světového zbrojení. Vždyť jen v Evropě je vedle 450 francouzských a 185 britských jaderných hlavic umístěno 480 hlavic USA. Samozřejmě, další tisíce jich má USA na jiných místech světa a hlavně Rusko.

       K mikrofonu přistoupili zástupci dalších umělců a vědců, odboráři ze stavebnictví a ze školství,  byl přečten podpůrný dopis policistů, hasičů a celníků a vystoupil i známý politik, signatář Charty  77 Petr Uhl. Dalším zahraničním hostem byl aktivista z Maďarska a tuto prvou část protestního schromáždění uzavřel další mluvčí iniciativy NE základnám Jan Májíček. Horní část Václavského náměstí byla zaplněna, organizátoři odhadují 4 – 5 tisíc účastníků, média 2 tisíce, já se přikláním ke střední hodnotě 3 – 4 tisíce. A to je, jak jsem již nahoře napsal, v tomto nepřejícím počasí úctyhodné. I já jsem již cítil promočené rukávy a vlhko v botech.
.     Větší část přítomných se seřadila v pravé půli náměstí směrem dolu a v čele s výše uvedeným heslem, bubny a píšťalkami, ale hlavně s neutuchajícími výzvami k uznání referenda, proti výstavbě radaru a za odstoupení vlády se vydala k jejímu sídlu. Průvod prošel na Můstek, ulicí 28.října na Národní třídu, kde uctil památku 17.listopadu. Poté průvod pokračoval uličkami Starého Města, kolem Karlova mostu a Rudolfina přes Mánesův most k Úřadu vlády. Sem sice došlo již jen několik stovek demonstrantů, ale i prázdné a temné budově přednesli hlasitě své názory a požadavky. Musím pochválit práci Policie ČR, která pod dobrým velením, pouze s několika policisty a automobily, řídila dopravu a připravila cestu nenásilnému průvodu. Ten se po necelé hodině v klidu rozešel.


FOTO z Václaváku


Více zde.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde