iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Krajina a hmyz Jana Kortána v Galerii u Plazíka
Krajina a hmyz Jana Kortána v Galerii u Plazíka
Napsal Plazík st.   
Neděle, 27 prosinec 2009

3.9.2007

Druhá výstava fotografií byla otevřena vernisáží v Galerii u Plazíka na Peruci. Představuje se na ni mladý fotograf Jan Kortán z Jerusaléma u Příbrami.

  Jan Kortán se narodil 13.8. 1982 v okresním, středočeském městě Příbrami, kde navštěvoval i základní a následně střední školu. Od raného dětství vyrůstal v nedaleké ale velmi malé a zapadlé vísce jménem Jesenice . A bylo to právě zde, kde v každodenním kontaktu se syrovým venkovem i s jeho specifickým životním rytmem, se zvířaty i s neodmyslitelnou prací, propadl kouzlu přírody ve všech jejích podobách. Kouzlu všech živých tvorů, malebných krajinek a košatých stromů. 
         Po absolvování základní školy byl přijat na studium střední odborné školy v nedalekém Dubně na obor strojník požární techniky, které zakončil v roce 2002 maturitou. V létě roku 2003 nastupuje jako hasič u hasičského záchranného sboru České televize, kde pracuje dodnes.
Snad to bylo zapříčiněno tímto zaměstnáním a relativně větším množstvím volného času, že právě v této době se začíná zajímat o fotografii a pořizuje si svůj první fotoaparát. Již od začátku je mu jasné že jeho největší láskou budou a snad i zůstanou fotografie krajiny a přírody, která ho nepřestává udivovat svojí nezměrnou dokonalostí.
V létě 2005 se oženil a s manželkou Monikou bydlí v sousední vesnici Jerusalémě, kam si i právě před několika málo dny přivezli z porodnice prvorozeného syna Vítka.

    Vernisáž se velmi vydařila. Za slunného počasí přišlo asi 40 návštěvníků, které uvítal majitel galerie a zahájení zpestřila svým vystoupením Pavlínka Šliková z peruckého Království hudby a písniček. Poté si již všichni se zájmem prohlédli vystavené fotografie Jana Kortána. Z krajin zaujali zejména snímky hornického Příbramska a údiv vyvolaly makro snímky hmyzu.
.      Nad snímky diskutovali s autorem fotograf Ludvík Erdmann a výtvarník Jan Němčický. Snímky si prohlédli i členové lounského fotoklubu Rychlý spouště, tajemnice městyse Peruc paní Halamová, ředitelka ZŠ paní Traxlová a hlavně místní občané, zajímající se o kulturní dění na Peruci. Bohužel, podobně jako na prvou výstavu,  nepřišel nikdo z těch, kteří byli osobně pozváni a tváří se jako kamarádi. Věřím ale, že ti, které fotografie zajímá si cestu do nové perucké galerie najdou, stejně jako více než 200 návštěvníků výstavy prvé.
Výstava bude otevřena až do 28. října 2007 ve středu až neděli od 10 do 17 hodin. V případě nepřítomnosti majitele galerie zajistí přístup paní Kopicová z Galerie u kozorožce na peruckém náměstí.

FOTO z vernisáže

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv