iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Švýcarsko – den čtvrtý
Švýcarsko – den čtvrtý
Napsal Plazík st.   
Neděle, 27 prosinec 2009

13.8.2007

I poslední ráno ve Švýcarsku bylo krásné, slunné, ale nás čekala cesta z Alp. Sbalili jsme, naposledy se podívali na krásné panorama a usedli do Karosy, která kupodivu stále jela. Sjížděli jsme podél říčky, která odvádí vodu z námi navštíveného vodopádu.

popis     popis Ostatní účastníci zájezdu se ve čtvrtek stavili u nádherné visuté lávky, vybudované obyvateli z druhého břehu hlubokého kaňonu a zastavili u ní dnes i nám. Je moc pěkné projít se vysoko nad říčkou po houpajícím se dlouhém mostku. Ale pospícháme dál, čekají nás ještě návštěvy několika míst. V prvém lázeňském městě se nám ani po hodině a domluvě s místními nepovedlo zaparkovat, jak jsem již psal s místy pro autobusy je to v této zemi špatné.

popis     Pokračujeme k německé hranici a k jedné z největších evropských řek, k Rýnu. A na Rýnu je také nejširší evropský vodopád, který byl naším cílem. Prošli jsme branou nad vyhlídkovou terasou a postupně po ní sestupyvali ke spodní hladině 150 m širokého a 23 m vysokého vodopádu. Byl to úžasný pohled na více než 500 kubíků padající vody, což je asi 10 % pod letním průměrem.  Jaký to musí být pohled při jarním tání. Za poslední peníze jsme si ještě nakoupili nějaké suvenýry a já při tom zjistil, že mne pokladní tmavé pleti u vodopádu okradla o 10 franků (180 Kč). Asi moje hloupost.
popis    Nás čekal poslední cíl naší cesty, kouzelné městečko Stein am Rein (Kámen nad Rýnem). Středověké centrum na břehu Rýna,  plné hrázděných a malovaných domů, bylo skutečně nádhernou podívanou. Před radnicí bylo velké podium, připravené na městské oslavy a přestože zakrývalo část krásnách budov, bylo na co koukat. Vše bylo jako v pohádce, včetně rozsáhlého hradu, který se tyčil na kopci nad městem. Na město jsme se podívali i z mostu přes Rýn a po jeho břehu se pomalu vraceli k autobusu. popis Čekalo nás ještě jedno malé překvapení. Podél řeky je klidné, až lázeňské prostředí, jehož konec je věnovám hlavně dětem. Jezdí zde po několik set metrů dlouhé trati malý vláček. A táhne jej skutečná parní lokomotiva, asi 1 metr vysoká. V tomto krásném místě se loučíme se Švýcarskem, zemí plnou zajímavých míst, ale hlavně zemí nebetyčných Alp.

      Němečtí celníci nás dlouho zdrželi na hranici. Při vjezdu do EU ze země, která není jejím členem, se musí zaplatit předem průjezd přes SRN. Cesta pod německými hrady probíhala plynule až před Norimberk. Asi 70 km před ním jsme díky dopravní nehodě kamionu projížděli 16 km dálnice plné 3 hodiny. Přesně v půlnoci jsme se opět rozjeli a brzo ráno jsme se přes Prahu vrátili do Loun. Poznali jsme další zemi, jsme plni nových zážitků a vjemů a těšíme se  jaký cíl pro nás paní Vorudová připraví na rok 2008.

 

FOTO - den čtvrtý.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde