iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Švýcarsko – den čtvrtý
Švýcarsko – den čtvrtý
Napsal Plazík st.   
Neděle, 27 prosinec 2009

13.8.2007

I poslední ráno ve Švýcarsku bylo krásné, slunné, ale nás čekala cesta z Alp. Sbalili jsme, naposledy se podívali na krásné panorama a usedli do Karosy, která kupodivu stále jela. Sjížděli jsme podél říčky, která odvádí vodu z námi navštíveného vodopádu.

popis     popis Ostatní účastníci zájezdu se ve čtvrtek stavili u nádherné visuté lávky, vybudované obyvateli z druhého břehu hlubokého kaňonu a zastavili u ní dnes i nám. Je moc pěkné projít se vysoko nad říčkou po houpajícím se dlouhém mostku. Ale pospícháme dál, čekají nás ještě návštěvy několika míst. V prvém lázeňském městě se nám ani po hodině a domluvě s místními nepovedlo zaparkovat, jak jsem již psal s místy pro autobusy je to v této zemi špatné.

popis     Pokračujeme k německé hranici a k jedné z největších evropských řek, k Rýnu. A na Rýnu je také nejširší evropský vodopád, který byl naším cílem. Prošli jsme branou nad vyhlídkovou terasou a postupně po ní sestupyvali ke spodní hladině 150 m širokého a 23 m vysokého vodopádu. Byl to úžasný pohled na více než 500 kubíků padající vody, což je asi 10 % pod letním průměrem.  Jaký to musí být pohled při jarním tání. Za poslední peníze jsme si ještě nakoupili nějaké suvenýry a já při tom zjistil, že mne pokladní tmavé pleti u vodopádu okradla o 10 franků (180 Kč). Asi moje hloupost.
popis    Nás čekal poslední cíl naší cesty, kouzelné městečko Stein am Rein (Kámen nad Rýnem). Středověké centrum na břehu Rýna,  plné hrázděných a malovaných domů, bylo skutečně nádhernou podívanou. Před radnicí bylo velké podium, připravené na městské oslavy a přestože zakrývalo část krásnách budov, bylo na co koukat. Vše bylo jako v pohádce, včetně rozsáhlého hradu, který se tyčil na kopci nad městem. Na město jsme se podívali i z mostu přes Rýn a po jeho břehu se pomalu vraceli k autobusu. popis Čekalo nás ještě jedno malé překvapení. Podél řeky je klidné, až lázeňské prostředí, jehož konec je věnovám hlavně dětem. Jezdí zde po několik set metrů dlouhé trati malý vláček. A táhne jej skutečná parní lokomotiva, asi 1 metr vysoká. V tomto krásném místě se loučíme se Švýcarskem, zemí plnou zajímavých míst, ale hlavně zemí nebetyčných Alp.

      Němečtí celníci nás dlouho zdrželi na hranici. Při vjezdu do EU ze země, která není jejím členem, se musí zaplatit předem průjezd přes SRN. Cesta pod německými hrady probíhala plynule až před Norimberk. Asi 70 km před ním jsme díky dopravní nehodě kamionu projížděli 16 km dálnice plné 3 hodiny. Přesně v půlnoci jsme se opět rozjeli a brzo ráno jsme se přes Prahu vrátili do Loun. Poznali jsme další zemi, jsme plni nových zážitků a vjemů a těšíme se  jaký cíl pro nás paní Vorudová připraví na rok 2008.

 

FOTO - den čtvrtý.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde