iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Mirek Plazík Blažek
70 - stále se učím

1. 9. 2018 - 28. 10. 2018
Galerie u Plazíka
Peruc

Přístupno do ledna na zazvonění, nebo po domluvě.
PLAKÁTEK  

Výstava obrazů
Svět barev a tvarů
7.1. - 26.2. 2019
Louny, Vrchlického divadlo
Výstava obrazů peruckého malíře Jiřího Menouška a Alena Skalické v divadelní kavárně.
PLAKÁTEK 
 

Hotel Transylvánie 3:
Příšerózní dovolená
19.1. 2019 15:30 h.
Kino Peruc
Animovaný / Komedie / Rodinný. Vydáme na výletní parník, kde si má Drákula zaslouženě oddechnout od práce v hotelu. Když však Mavis zjistí, že se Drákula zbláznil do záhadné kapitánky lodi Eriky, která skrývá strašlivé tajemství, stane se z dovolené snů noční můra. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč
 

Po čem muži touží
26.1. 2019 17:30 h.
Kino Peruc
Komedie. Charismatický cynik Karel Král, trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne ale jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film.
Vstupné 70 Kč

Ostře sledované vlaky
1.2. 2019 18 h.
Divadlo Most
Kulturní komise vás zve na divadelní představení známých Hrabalových Ostře sledovaných vlaků v oblíbeném mosteckém divadle. Jeďme se podívat, jak se s Oskarovým příběhem vypořádli nám známí herci. Dopravu platí městys Peruc.
Vstupné dospělí 170 Kč, senioři 102 Kč, studenti 85 Kč.

PLAKÁTEK  

Bylo nás pět
8.2. 2019 18 h.
Kino Peruc
Veselohra divadla MALIS Libochovice podle knihy Karla Poláčka pro všechny děti, puberťáky a jejich rodiče.
(Doporučuji, viděl jsem a navíc tam hraje i žačka perucké ZŠ.)
Vstupné dobrovolné
 
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc

Informační středisko
Sezona skončila.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Galerie u Kozorožce arrow Peruc plná Francie
Peruc plná Francie
Napsal Plazík st.   
Sobota, 26 prosinec 2009

3.7.2007

Po výstavě fotografií z Francie v galerii amatérské fotografie na Peruci, se i do Galerie U Kozorožce nastěhovala tato nádherná země. Vernisáží zde byla v sobotu 30.6. otevřena výstava akvarelů docentky germanistiky ze Štrasburku Bernadette Hoffmann.

    Bernadette Hoffmann rozená Laval se narodila v roce 1950 ve francouzském městě Brive. Malování akvarelů se věnuje ve volném čase přes dvacet let pod vlivem její spolupráce s českými umělci. Povoláním je docentkou germanistiky na univerzitě ve Štrasburku. Její vědecká specializace je vztah mezi obrazem, fotografií a textem, slovem. Je autorkou doktorské práce o ilustrované frazeologii germánských jazyků.  Publikovala různé studie o ilustracích.

    Vystavené akvarely zobrazují buď známá Daliová Codques, Toskánska, Pravence, nebo méně známá, to jen buď dojemné a přívětivé krajiny jejích předků v Jihozápadní Franci, nebo předměty každodenní potřeby, zahrady, domy či květiny. V poslední době si oblíbila Severočeský a Šumavský venkov.

    Soustřeďuje se na barvy a jejich rovnováhu a na objemy více, než na linku. Má ladný malý formát, často se snaží o dramatizaci krajiny, i když podle ní je její ruka nespíš vedena vědomě k větší dávce světla než tmy. Nikdy neměla za cíl vystavovat. Její akvarely měly za cíl stát se dárky pro její přátele a blízké . Nápad uskutečnit tuto výstavu je důsledkem jejího seznámení se s paní Hermínou V. Kopicovou, majitelkou Galerie U kozorožce na Peruci.

                                                                                                          Vladimír Fišera

 

    Ve čtyři hodiny odpoledne se na peruckém náměstí opět sešlo, tak jak je to u Kopiců zvykem, mnoho milovníků výtvarného umění. A tentokráte nejen z Česka, ale i z Německa a samozřejmě ze země autorky akvarelů z Francie.
popis       Po krásných irských melodiích v podání mladé flétnistky a houslisty uvítala přítomné majitelka galerie paní Hermína Viera Kopicová. O autorce a vystavených obrazech pohovořil její manžel, Josef Kopic. Krásné verše poté v češtině i francouštině přednesl překladatel francouzské poezie, profesor dějepisu ze Štrasburku, Vladimír Fišera. Zahájení třetí letošní výstavy v Galerii U Kozorožce ukončili opět přítomní hudebníci. Všichni si poté se skleničkou výborného francouzského vína v ruce prohlédli vystavené akvarely. Mimo těch z rodné země autorky jsou zde i obrázky z Českého středohoří, které vystavující autorka vytvořila při svých návštěvách českých přátel ve Chrámcích.
   Výstava bude otevřena pro prázdninové návštěvníky Peruce od středy do neděle od 10 do 18 hodin až do srpna.

 

FOTO z vernisáže

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu