iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Parno na Plešivci – den druhý
Parno na Plešivci – den druhý
Napsal Plazík st.   
Pátek, 18 prosinec 2009

13.6.2007

Ano, pařák jak … nás provázel celý motorkářský víkend na Plešivci u Berouna. V sobotu to pálilo již od rána.

     Dopoledne by bylo klidné, nebýt ranního incidentu dvou ožralých taky motorkářů. Jezdit ve stavu, kdy se neudrží ani na nohou po kempu a srážet jiné stroje je zhovadilost. Nakonec jednoho odvezla záchranka, možná by bylo lepší, kdyby ho odvezli havrani. Stejně se mi zdá, že díky tomu, že  být motorkářem se stává módou  je  konec toho správného postoje být motorkářem. Projevuje se to také při soutěžích a koncertech kapel. Nikdo se nechce zapojit, nikdo se nechce bavit, jen samý chlast a frajeřina. Také mnoho kamarádů, které jsem dřív na srazech potkával, již nejezdí. Zkrátka je to v této společnosti nebaví.

    Ale vraťme se na sobotní Plešivec. Dopoledne mnoho z nás okusilo teplotu vody v Berounce. Měla jen o něco míň než voda ve vaně, přesto to bylo příjemné osvěžení. Spanilá jízda byla o hodinu posunuta a já ji po delší době nejel. Nenašel jsem tu sílu obléci se zpocený do kůže. Vyjížďka v okolí Berounky byla určitě pěkná, já si
 
vyfotil    po obědě její návrat.

    Po dojezdu začalo odpoledne plné soutěží. Čenda se Suchošem pracně sháněli dobrovolníky, kteří poté točili kliku, jezdili na kole, přetahovali se na laně, zatáčeli si hlavu na řídítkách a opět řezali kaprem připravený, ale zmenšený trámek. Mimo mnoha sponzorů dali cenu i od stánku s uzeným seletem. Ten kdo nejdál došel na prázdném sudu si odnesl uzenou prasečí hlavu. Nejšikovnější byla krásná mladá motorkářka.

     Byl již čas na nějakou muziku. Na pódiu se objevil Ztracenej šnycl. Tuto kapelu jsem neznal, hráli dost dobře, ale rozjíždět večer je vždy těžký úděl nováčků. To další kapela, která se chystala, je na motorkářských i jiných akcích žádaná. Ale chvíli jsme si museli počkat. Zuzi, naše zdatná zdravotnice, si připravila bezvadnou soutěž. Nejdřív pro každého pár otázek ze zdravovědy a pak si nafoukněte Andulu. Soutěžící to pro mne až překvapivě zvládali (i když oživení by se možná povedlo jen pozdějšímu vítězi). Jeden z nich to měl však o něco těžší, když vedle Anduly ležela nafukovací pana se zajímavými otvory. Ale to již nazvučila Tři sestry revival banda. Letos u nich došlo k několika změnám, již nezpívá sestřička Lucinka, Veronika nedrží harmoniku ale doma svoji ratolest a změna byla i u jedné kytary. Ale byla to prvá kapela, která večer rozproudila. Pod pódiem létaly kelímky s pivem, flašky s chlastem a já dofotil.

     Takže večer ještě ohňová show a  lesby číslo blondýny a černovlásky, dost dobří Rammsteini ( ti striptýz, který občas dělávají nepředvedli), pak tři odvážně donucená mokrá trička za nádherné ceny a v téměř nedělní ráno kapela D.N.A.  Určitě se i přes nové místo již 13. srazu akce podařila, pořadatelé ze Stochova jako vždy perfektní, počasí až moc dobrý. U prezentace mluvili něco o 800 účastnících, včetně pěších a čtyřkoláků. A to je dost pěkný. Za rok někde (Bucek nebo Plešivec?) zase Čau.

 

Sobota na Plešivci

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde