iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezona skončila.
Těšíme se na shledanou v březnu 2022 

Adventní koncert
neděle 5.12.2021
14 hod.

Peruc, kaple M. J. Husa
Vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat na adventní koncert Pěveckého sboru při kostele Církve československé husitské v Lounech pod vedením Ivany Derflerové.
Účast je možná za dodržení aktuálních hygienických nařízení..
PLAKÁTEK
  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc
Vánoční tržnice ZRUŠENA
KAVÁRNA
Mimo sezonu uzavřena.
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Další informace a akce v plakátku.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
kostel sv. Bartolomeje

2021
Série tradičních koncertů ve smolnickém kostele.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow ARCHIV arrow Se sobotním Antikotlem jsem nepočítal
Se sobotním Antikotlem jsem nepočítal
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 17 prosinec 2009

22.5.2007

Skutečně! Měl jsem v sobotu tak bohatý program, že jsem jej z plánů vyškrtl. Dopoledne jsem jel na motorky do Stradonic, k večeru na fotbal a pak jsem se nechal zlákat.

   Nejel jsem na plánované akce, ale ze Zeměch zamířil opět na Bahno, na druhý den největšího lounského hudebního festivalu. Nestihl jsem prvých 8 kapel. Mrzel mne znovuzrozený Vaškův rakovnický Logarytmy Jazz, neslyšel jsem ani legendární Delta Rock a ACE.

.     3bra3 právě končili, ale nastupoval další hip hop LOUNSKÁ KONEKCE. Je to muzika, kterou oproti technu mohu poslouchat, ale neumím ji ohodnotit. Ale kluci se mi zdáli dost dobří. Mělo to švih, slušný texty a bylo dobře všemu, oproti pátečnímu Karaben MC, rozumět. Jen jsem koukal kdo s nimi hraje. Maty, bývalý vynikající saxofonista, který ale pro svoji nespolehlivost propadl ze špičkových kapel, přes ty místní a Kleina a skončil jako stín začátečníků. Škoda.


.     Dalším letošním nováčkem lounské scény jsou FEAST OF FRIENDS, o kterých jsem psal po koncertě v Káčkách. A musím opět chválit. Wojta sestavil opět vynikající formaci, která se vrátila k rocku více než 30 let starému. Hipies a tato nádherná doba z jejich projevu živě dýchá, člověk slyší Hendrixe, známé kapely a to vše v podání kluků z Loun. Někdo si možná myslí, že tato muzika nemá cenu, ale je to správný návrat ke kořenům.

.     Naopak další kapela, KRTECZEK ze Slaného hraje ve stylu posledních let, nejvíc připomínají Cranberries. Jejich největší devizou je jejich zpěvačka Ivana, určitě nejlepší ze všech zpěváků, co na Bahně v sobotu zpívali. V programu je jejich styl nazýván progresivní nerock, neznám přesný význam, ale i tato hudba jasně vychází z rocku. Jen je zdeformovaná vláčností a projevem 21. století. Moc se mi líbili.

.     Pojďme si zaskákat. No a s kým jiným, než s pankáči. A mezi mladými v Lounech v poslední době kraluje JISTÝ NÁBOJ. Jejich různý odrůdy punku dokáží rozhýbat pořádný kotel. Mladým klukům sluší i 30 let starý styl muziky, jistě více než 80. léta Janečkovské továrny na talenty, kterou předvedl následující pražský N.D.N. Až později mně došlo, že zpěvák je bývalá hvězda perucké školy, hezounek z Hřivčic (už ani nevín, jak se jmenoval). V Lounech však propadl na celé čáře.

.     Časový harmonogram byl již jen cár papíru a tak s dvouhodinovým zpožděním nastoupili pořadatelští NA PAPÍŘE. Stehlíci a spol., s dobrým zpěvákem a saxofonem, také dělají muziku, která je v Lounech neobvyklá. Jejich beat s jazzovými prvky a Kidovými rytmy je zajímavou a náročnou disciplínou. Je to jistě jeden ze směrů, kterým se mohou dobří mladí muzikanti ubírat.

.     Ti co vytrvali dlouho přes půlnoc zde zůstali jistě kvůli třebocké (ústecké) kapele SNÍH NA SCHODIŠTI. I tito kamarádi jsou tradičními a vítanými hosty na Antikotli. Po změnách v sestavě se po dvou letech stabilizovali a výbornou hudbou odměnili vytrvalce. Já jsem si je poslechl asi 20 minut, ale pak jsem totálně vyčerpán sedl na svoji Jawičku a upaloval domů. Nohy mne už nenesly a byl jsem rád, když jsem doma zalehl.

Nevím, jak prodloužený sobotní večer skončil, měl hrát ještě Iggy Pop a Les Symboles ( kluci, kteří si již nezahráli v pátek v sestavě La díra), vy kteří jste vydrželi jste je jistě podpořili. No a co říci po tak náročném víkendu. Hlavně asi, že se další Antikotel moc vydařil, slyšeli jsme klasiku i nováčky, slyšeli jsme kvalitu i snahu a počasí bylo nádherné. Jen by snad možná příště měli pořadatelé omezit přehlídku jen na lounské kapely a dát jim i návštěvníkům čas na hraní v rozumném čase. Harmonogram byl dost hustej. Klady akce však tento malý škraloupek předčili a můžeme se těšit na Antikotel 2008.

Sobotní Antikotel

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv