iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Fotbalový den mládeže
Peruc - hřiště FK
29. 6. 2024 
9:00 - 14:00 hod.

FK Peruc pořádá a zve na fotbalový den mládeže.

PLAKÁTEK

140 let SDH Peruc
Peruc - za hřištěm
29. 6. 2024 
12:00 - 22:00 hod.

Peručtí hasiči vás zvou na oslavu 140. výročí svého spolku. Bohatý program, od 20 hod. taneční zábava.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Společně sami
Letní kino v parku
Pátek 21.6.
21.00 hod.

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu. Drama / Česko / 2024 / 90 min.
Nevhodné mládeži do 12 let

Vstupné 100 Kč

Lassie: Nové dobrodružství
Letní kino v parku
Pátek 28.6.
21.00 hod.

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný / Dobrodružný / Německo / 2023 / 91 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Koncert laureátů
16.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow Vzhledný pastel u Kozorožce
Vzhledný pastel u Kozorožce
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 17 prosinec 2009

14.5.2007

Tradičně v neděli odpoledne se konají v galerii U kozorožce paní Kopicové na Peruci vernisáže připravených výstav. Nejinak to bylo o uplynulou neděli, kdy zde byla zahájena výstava obrazů Vojtěcha Jírovce.

.     Na nově upraveném dvorečku galerie se sešlo asi 50 hostů z Peruce i jiných míst. Úvod obstaraly malé flétnistky z peruckého Království hudby a písniček. Poté již o vystavených obrazech a o jejich autorovi pohovořil pan Josef Kopic. Slova paní Hermíny Viery Kopicové výstavu oficiálně otevřely. Všichni přítomní si prohlédly suché pastely, na kterých je mimo staveb a krajiny ve Středomoří několik pohledů na krásné kouty Čech a což bylo pro místní občany milé i na různé zákoutí a ulice Peruce. . Realismus, barevné ladění a vybraným pohledem přirozeně zarámované celky se většině přítomných líbily a na mnohých se objevily i jména budoucích kupců.
Výstava bude otevřena do 25. června od středy do neděle vždy od 10 do 18 hodin.


. Mgr. Vojtěch Jirovec
se narodil v roce 1978 v Praze. Již od útlého věku byl jeho život formován dvěma aktivitami, jimž trávil volný čas. Za prvé se jednalo o sport v jeho mnoha podobách, a ve druhém případě šlo o výtvarnou tvorbu provozovanou v širokém spektru různých médií. Vojtěch byl během dětství a mládí v rámci obou svých volnočasových aktivit běžně skupinově organizován, a tak svůj čas dělil mezi pravidelné hodiny v tehdejší Lidové škole umění v Praze 7 a mezi neméně pravidelné tréninky několika pražských sportovních klubů.
Během studia grafiky na střední umělecké škole se jeho zaměření na výtvarné umění pochopitelně zintenzivnilo, což také rozhodlo o tom, který z jeho do té doby vyrovnaných zájmů se v budoucnu stane tím o něco důležitějším. Na tomto místě je vhodné se zmínit o malbě pastelů, které se nepřetržitě věnuje jako čistě osobní aktivitě již od roku 1995, kdy právě navštěvoval zmíněnou střední školu. Světu výtvarného umění a hlavně výtvarné tvorby pak zůstal Vojtěch Jirovec věrný i nadále, což vyvrcholilo jeho úspěšným dokončením studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru výtvarná výchova.
Na výstavě U Kozorožce v Peruci představuje malířskou část své práce. Jak je uvedeno výše, z malířských technik si oblíbil zejména pastel, což se odráží i na této prezentaci. Výstava představuje práce vzniklé v období posledních zhruba deseti let, přičemž největší prostor dostaly ty aktuálnější, které jsou jeden až dva roky staré.
Z námětů si autor volí zejména krajinu, často krajinu městskou.Ve výběru témat se odráží jeho láska k přírodě a k přirozenému životnímu prostředí. Zároveň jej velice zajímá také architektura ve svých rozmanitých podobách, což vysvětluje městské a jim podobné scenérie, jež se právě na jeho obrazech často objevují. Většina námětů jeho obrazů je ale propojena ještě dalším prvkem a tím je prostor. Prostor jako takový, ale hlavně možnost uchopení tohoto fenoménu výtvarně - hlavně malířsky - je pro autora téměř celoživotní vášní, zdrojem inspirace a velmi významným tématem.
Přesto, že prostor je všude kolem nás a dokonce i v nás, Vojtěch Jirovec se ve své práci drží, zjednodušeně řečeno, v podstatě klasického pojetí krajinomalby. To je s největší pravděpodobností způsobeno tím, že autor je fascinován zejména vizuální působivostí prostoru, tedy tím, jak prostor chápeme skrze to, co z něho nebo v něm vidíme. Tato "klasická forma" jeho malby asi kromě toho souvisí se zmíněnou láskou autora k přírodě i "dobré" architektuře. Jinými slovy autor obdivuje a je fascinován krásou, vznešeností i specifickým nábojem některých prostředí, krajin, prostorů nebo míst. A o tomto svém okouzlení vypráví svými obrazy.
Vedle jiných míst na něho takto silně a inspirativně zapůsobila i obec Peruc se svým okolím, což by měla dokázat právě otevřená výstava.

Vernisáž ve fotografii.


 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde