iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí.  Výstava je přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Zámecký piknik & noční karneval
20.6.2020 13 hod.
Zámek Pátek n.O.
Kostýmovaný zámecký piknik & noční karneval v maskách, soutěž o nejlepší fotografii v zámeckých nikách, odpolední hry a soutěže o drobné ceny
Zámek Pátek 

Tajemný poklad na Pátku
27.6.2020 14 hod.
Zámek Pátek n.O.
Šerm a různé kratochvíle pro všechny hravé lidičky.
Vstupné dobrovolné

Zámek Pátek  

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Galerie u Kozorožce arrow Vzhledný pastel u Kozorožce
Vzhledný pastel u Kozorožce
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 17 prosinec 2009

14.5.2007

Tradičně v neděli odpoledne se konají v galerii U kozorožce paní Kopicové na Peruci vernisáže připravených výstav. Nejinak to bylo o uplynulou neděli, kdy zde byla zahájena výstava obrazů Vojtěcha Jírovce.

.     Na nově upraveném dvorečku galerie se sešlo asi 50 hostů z Peruce i jiných míst. Úvod obstaraly malé flétnistky z peruckého Království hudby a písniček. Poté již o vystavených obrazech a o jejich autorovi pohovořil pan Josef Kopic. Slova paní Hermíny Viery Kopicové výstavu oficiálně otevřely. Všichni přítomní si prohlédly suché pastely, na kterých je mimo staveb a krajiny ve Středomoří několik pohledů na krásné kouty Čech a což bylo pro místní občany milé i na různé zákoutí a ulice Peruce. . Realismus, barevné ladění a vybraným pohledem přirozeně zarámované celky se většině přítomných líbily a na mnohých se objevily i jména budoucích kupců.
Výstava bude otevřena do 25. června od středy do neděle vždy od 10 do 18 hodin.


. Mgr. Vojtěch Jirovec
se narodil v roce 1978 v Praze. Již od útlého věku byl jeho život formován dvěma aktivitami, jimž trávil volný čas. Za prvé se jednalo o sport v jeho mnoha podobách, a ve druhém případě šlo o výtvarnou tvorbu provozovanou v širokém spektru různých médií. Vojtěch byl během dětství a mládí v rámci obou svých volnočasových aktivit běžně skupinově organizován, a tak svůj čas dělil mezi pravidelné hodiny v tehdejší Lidové škole umění v Praze 7 a mezi neméně pravidelné tréninky několika pražských sportovních klubů.
Během studia grafiky na střední umělecké škole se jeho zaměření na výtvarné umění pochopitelně zintenzivnilo, což také rozhodlo o tom, který z jeho do té doby vyrovnaných zájmů se v budoucnu stane tím o něco důležitějším. Na tomto místě je vhodné se zmínit o malbě pastelů, které se nepřetržitě věnuje jako čistě osobní aktivitě již od roku 1995, kdy právě navštěvoval zmíněnou střední školu. Světu výtvarného umění a hlavně výtvarné tvorby pak zůstal Vojtěch Jirovec věrný i nadále, což vyvrcholilo jeho úspěšným dokončením studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru výtvarná výchova.
Na výstavě U Kozorožce v Peruci představuje malířskou část své práce. Jak je uvedeno výše, z malířských technik si oblíbil zejména pastel, což se odráží i na této prezentaci. Výstava představuje práce vzniklé v období posledních zhruba deseti let, přičemž největší prostor dostaly ty aktuálnější, které jsou jeden až dva roky staré.
Z námětů si autor volí zejména krajinu, často krajinu městskou.Ve výběru témat se odráží jeho láska k přírodě a k přirozenému životnímu prostředí. Zároveň jej velice zajímá také architektura ve svých rozmanitých podobách, což vysvětluje městské a jim podobné scenérie, jež se právě na jeho obrazech často objevují. Většina námětů jeho obrazů je ale propojena ještě dalším prvkem a tím je prostor. Prostor jako takový, ale hlavně možnost uchopení tohoto fenoménu výtvarně - hlavně malířsky - je pro autora téměř celoživotní vášní, zdrojem inspirace a velmi významným tématem.
Přesto, že prostor je všude kolem nás a dokonce i v nás, Vojtěch Jirovec se ve své práci drží, zjednodušeně řečeno, v podstatě klasického pojetí krajinomalby. To je s největší pravděpodobností způsobeno tím, že autor je fascinován zejména vizuální působivostí prostoru, tedy tím, jak prostor chápeme skrze to, co z něho nebo v něm vidíme. Tato "klasická forma" jeho malby asi kromě toho souvisí se zmíněnou láskou autora k přírodě i "dobré" architektuře. Jinými slovy autor obdivuje a je fascinován krásou, vznešeností i specifickým nábojem některých prostředí, krajin, prostorů nebo míst. A o tomto svém okouzlení vypráví svými obrazy.
Vedle jiných míst na něho takto silně a inspirativně zapůsobila i obec Peruc se svým okolím, což by měla dokázat právě otevřená výstava.

Vernisáž ve fotografii.


 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu