iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Květoslava Foitová
Moje pohledy
31. 8. 2019 - 28. 10. 2019
Galerie u Plazíka
Peruc
Závěrečná výstava "Roku žen" patří další fotografce, která si fotoaparátem splnika své sny o malování.  Díky své nové zálibě vytváří snové fotky květin, jako malované, plné pocitů a emocí. 
Výstavu si můžete prohlédnout o víkendy a svátky až do 28. října 2019.
PLAKÁTEK
 

Cesty
Daniely Jandové
30. 6. 2019 - 25. 10. 2019
Galerie U kozorožce
Peruc

Výsatava obrazů brněnské výtvarnice Daniely Jandové, která získala výtvarné vzdělání ve Španělsku, kde v mládí žila. Na svých obrazech znázorňuje svéráznou technikou zamyšlené až snivé tváře dívek a žen, do nichž přenáší své vnitřní pocity a duševní rozpoložení..
Vernisáž je připravena na 16. hodinu v neděli 30.6.2019.
Výstavu můžete navštívit od 10 do 18 hod. v úterý až neděle do 30.8.2019 a o víkendy a svátky až do 25.10.2019.
PLAKÁTEK 
 

Beseda o církvích
v Rakousku a Německu
18.10.2019 v 18 hod.
Peruc
knihovna

Zve Husův sbor a knihovna.
PLAKÁTEK 

Dýňový den
plný zábavy
19.10.2019 v 10 hod.
Hřivčice
- Vraňany

Zájezd MS ČČK Hřivčice do Vraňan na farmu rodiny Hančových.
PLAKÁTEK 

Captain Marvel
19. 10. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi. Děj se odehrává v devadesátých letech dvacátého století. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. Film. USA Délka filmu 124 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Dumbo
26. 10. 2019 15:30 hod.
Peruc kino
Rodinný / Fantasy. Majitel cirkusu Max Medici pověřuje bývalou hvězdu a jeho děti Milly a Joe, aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Film USA. Délka filmu 112 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
  

Dezertér z Volšan
26.10.2019 v 18 hod.
Radonice n. O.
sokolovna

Divadelní družina ZSBJ zve na divadelní hru E. A. Longena.

PLAKÁTEK

Hacafígr, křest knihy
27.10.2019 v 14 hod.
Radonice n. O.
bývalá škola

Zveme vás na křest knihy M. Antroipiuse Hacafígr, spojený s jejím prodejem a autogramiádou..
PLAKÁTEK  

Dušičkové setkání
2.11.2019 v 16 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na dušičkové setkání a zapálení svíček na opuštěných hrobech.
PLAKÁTEK 

10 let
9.11.2019 v 20 hod.
Hřivčice sál
Kapela 
NOTOSNADNENÍMOŽNÝ
slaví 10 let. 
PLAKÁTEK  

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 17 hod.
Radonice n. O.
ZSBJ a Klub žen zvou na tradiční Rozsvícení vánočního stromku.
PLAKÁTEK 

Adventní setkání
14.12.2019 ve 14 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na Adventní setkání. Vystoupí sbor Senior Melody TV MKL. V bývalé škole následuje jarmark.
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona 2019, pondělí zavřeno,
úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin.
Nová prodejní výstava obrazů Antonína Kučaby.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba v letní sezoně v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Galerie u Kozorožce arrow Vzhledný pastel u Kozorožce
Vzhledný pastel u Kozorožce
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 17 prosinec 2009

14.5.2007

Tradičně v neděli odpoledne se konají v galerii U kozorožce paní Kopicové na Peruci vernisáže připravených výstav. Nejinak to bylo o uplynulou neděli, kdy zde byla zahájena výstava obrazů Vojtěcha Jírovce.

.     Na nově upraveném dvorečku galerie se sešlo asi 50 hostů z Peruce i jiných míst. Úvod obstaraly malé flétnistky z peruckého Království hudby a písniček. Poté již o vystavených obrazech a o jejich autorovi pohovořil pan Josef Kopic. Slova paní Hermíny Viery Kopicové výstavu oficiálně otevřely. Všichni přítomní si prohlédly suché pastely, na kterých je mimo staveb a krajiny ve Středomoří několik pohledů na krásné kouty Čech a což bylo pro místní občany milé i na různé zákoutí a ulice Peruce. . Realismus, barevné ladění a vybraným pohledem přirozeně zarámované celky se většině přítomných líbily a na mnohých se objevily i jména budoucích kupců.
Výstava bude otevřena do 25. června od středy do neděle vždy od 10 do 18 hodin.


. Mgr. Vojtěch Jirovec
se narodil v roce 1978 v Praze. Již od útlého věku byl jeho život formován dvěma aktivitami, jimž trávil volný čas. Za prvé se jednalo o sport v jeho mnoha podobách, a ve druhém případě šlo o výtvarnou tvorbu provozovanou v širokém spektru různých médií. Vojtěch byl během dětství a mládí v rámci obou svých volnočasových aktivit běžně skupinově organizován, a tak svůj čas dělil mezi pravidelné hodiny v tehdejší Lidové škole umění v Praze 7 a mezi neméně pravidelné tréninky několika pražských sportovních klubů.
Během studia grafiky na střední umělecké škole se jeho zaměření na výtvarné umění pochopitelně zintenzivnilo, což také rozhodlo o tom, který z jeho do té doby vyrovnaných zájmů se v budoucnu stane tím o něco důležitějším. Na tomto místě je vhodné se zmínit o malbě pastelů, které se nepřetržitě věnuje jako čistě osobní aktivitě již od roku 1995, kdy právě navštěvoval zmíněnou střední školu. Světu výtvarného umění a hlavně výtvarné tvorby pak zůstal Vojtěch Jirovec věrný i nadále, což vyvrcholilo jeho úspěšným dokončením studia na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru výtvarná výchova.
Na výstavě U Kozorožce v Peruci představuje malířskou část své práce. Jak je uvedeno výše, z malířských technik si oblíbil zejména pastel, což se odráží i na této prezentaci. Výstava představuje práce vzniklé v období posledních zhruba deseti let, přičemž největší prostor dostaly ty aktuálnější, které jsou jeden až dva roky staré.
Z námětů si autor volí zejména krajinu, často krajinu městskou.Ve výběru témat se odráží jeho láska k přírodě a k přirozenému životnímu prostředí. Zároveň jej velice zajímá také architektura ve svých rozmanitých podobách, což vysvětluje městské a jim podobné scenérie, jež se právě na jeho obrazech často objevují. Většina námětů jeho obrazů je ale propojena ještě dalším prvkem a tím je prostor. Prostor jako takový, ale hlavně možnost uchopení tohoto fenoménu výtvarně - hlavně malířsky - je pro autora téměř celoživotní vášní, zdrojem inspirace a velmi významným tématem.
Přesto, že prostor je všude kolem nás a dokonce i v nás, Vojtěch Jirovec se ve své práci drží, zjednodušeně řečeno, v podstatě klasického pojetí krajinomalby. To je s největší pravděpodobností způsobeno tím, že autor je fascinován zejména vizuální působivostí prostoru, tedy tím, jak prostor chápeme skrze to, co z něho nebo v něm vidíme. Tato "klasická forma" jeho malby asi kromě toho souvisí se zmíněnou láskou autora k přírodě i "dobré" architektuře. Jinými slovy autor obdivuje a je fascinován krásou, vznešeností i specifickým nábojem některých prostředí, krajin, prostorů nebo míst. A o tomto svém okouzlení vypráví svými obrazy.
Vedle jiných míst na něho takto silně a inspirativně zapůsobila i obec Peruc se svým okolím, což by měla dokázat právě otevřená výstava.

Vernisáž ve fotografii.


 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu