iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Peruc
úterý 27.2.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Aristokratka ve varu
Kino Peruc
Pátek 1.3.2024
19:00 h.
Hrabě Frank, manželka Vivien a dcera Marie žijí na zámku Kostka. Pomáhají jim hospodyně, údržbář a kastelán. Zámek chátrá kvůli nedostatku peněz. Objevuje se Bendina dcera, což vše ještě více komplikuje situaci. Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Pavel Liška... Komedie / Česko / Slovensko, 2024, 99 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Pchod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Již pošesté jsme vyrazili pod Říp
Již pošesté jsme vyrazili pod Říp
Napsal Plazík st.   
Středa, 16 prosinec 2009

9.5.2007

8. května 2002 vyjelo několik peruckých motorkářů se svými kamarády k hoře Říp. Nikdo netušil, že se z toho stane tradice, a že se již pošesté jako vždy 8. května i v roce 2007 tím směrem vydají.

    Letošní počasí je nepříjemné pro přírodu, vyjížďce na motocyklech však vyhovuje. Po loňském velmi úspěšném průběhu jsme se připravovali na ještě větší akci, pozvali dvě kapely, připravili soutěže, nakoupili ceny a dokonce nechali udělat pamětní medaile. Meteorologické předpovědi nás však minulý týden vystrašily a k naší nelibosti se vyplnily. V pondělí odpoledne začalo pršet, noc byla velmi deštivá a zamračeno a pošmourno bylo i v úterý ráno. S pomocí kamarádů jsme zastřešili podium a očekávali, kolik motorkářů přijede. Prví dorazili ještě před devátou kamarádi z Loucké a kolem desáté přijížděli další. K našemu překvapení se na peruckém náměstí seřadilo téměř 50 strojů různých kubatůr. 

.     V půl jedenácté jsme vyrazili po obvyklé trase Peruc – Zlonice – Velvary pod památnou horu Říp. Ta nás přivítala silným větrem a pár kapkami deště. Na přístupové cestě jsem napočítal 47 motocyklů. Dojel i Standa na Babetě. Dlouho jsme se ale nezdržovali a přes Mšené Lázně vyrazili zpět k Peruci. Za Ředhoští nás postihla prvá větší dešťová přeháňka a tak jsme dojeli trochu promočení.
.     Na podiu již byl ruksak, vlastně Ruxak se svojí zpěvačkou, také motorkářkou, Veronikou. Kluci z Paraletu ještě chvilku zvučili a tak jsme se pustili do prvé připravené soutěže, obvyklé motorkářské páky. Přihlásilo se osm mužů a dvě ženy. Po vyřazovacích bojích zvítězil Vašek a Eva zdolala Šárku. Ke všemu hrála kapela a Veronika se moc líbila (ona i její zpěv). Druhou soutěží byl oblíbený gumicuk a do něj již bylo zájemců více. Mokrá tráva se však klouzala a tak i Komínek ukořistil šampáňo až napodruhé. Přenechali jsme na chvíli prostor vzpomínkové akci místních občanů. Bohužel počasí se moc nelepšilo a tak promočení kamarádi postupně odjížděli a ani místních nepřišlo tolik, jako vloni. Dohodli jsme se, že Paralet odvoláme a Ruxak zahraje ještě několik písniček. I přes téměř bojové podmínky opět uspěl. Na závěr setkání si to ještě rozdali místní i motorkářští pivaři v rychlosti pití piva. Na další připravené soutěže, sumo a lyžování, se však již pro počasí a prořídlou účast již nedostalo. Snad příště. Sbalili jsme , uklidili, konečně jsem si dal pivo a šel domů schnout. Měli jsme přeci jen štěstí, před šestou se snesl slejvák s kroupami.

     6. ročník jízdy Peruc – Říp – Peruc končil a i přes velikou nepřízeň počasí si myslím, že byl úspěšný. Pořádali jsme jej jako vždy bez přímých sponzorů jen vlastními náklady a s příspěvkem kamarádů motorkářů. Přesto musím poděkovat mnohým za nezištnou pomoc. Radkovi a kamarádům za zastřešení podia, Haberovi a Obecnímu úřadu za informační materiály pro soutěžící, autodoprovodu a samozřejmě kapele Ruxak a zvukařům z Paraletu. Pomáhali i další, jen s tou hospodou to nějak nedopadlo. Snad se příště dostane jídlo a pití včas pro všechny a nejen pro ty, kteří trpělivě vystáli až půlhodinovou frontu.
    Takže na dalších motorkářských akcích a samozřejmě na 7. ročníku jízdy na Říp AHOJ.

 

FOTO Říp07

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde