iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
3.9. - 19.11. 2023
víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.  Vernisáž proběhne v neděli 3. září 2023 ve 14 hodin.

PLAKÁTEK

Zatmění

Kino Peruc
29.9.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie / Thriller. Hrají: Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Ján Jackuliak, Tereza Švejdová, Albert Čuba, Vladimír Polák, Robin Ferro, Josef Carda, Anna Kadeřávková. Film Česko. Délka filmu 85 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 100 Kč

Na kole přes Alpy
Za Dubem Peruc
1.10.2023
neděle 16:00 hod.
Cestovatel Josef Sedláček bude vyprávět a promítat fotografie ze své cestě na kole přes Alpy až k moři.
PLAKÁTEK

Výtvarná dílna
s pilinou a hoblinou
Knihovna Peruc
7.10.2023
neděle 15:00 hod.
Tvoření pro děti i dospělé s Annou Černotovou.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Ukončení 1.10.2023
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Zprávy arrow PZ 1.07 - Z Černochova
PZ 1.07 - Z Černochova
Napsal Plazík st.   
Úterý, 15 prosinec 2009
25.4.2007

Černochovské Kulturní sdružení Václava Krejného uveřejnilo v prvém čísle letošního zpravodaje hodnocení své loňské, opět úspěšné sezóny.

Výroční zpráva Kulturního sdružení Václava Krejného za rok 2006

    9. února 2007 se konala výroční členská schůze KSVK Černochov, které se jako host zúčastnila místostarostka Městyse Peruc paní Šárka Křepčíková. Hlavním bodem programu výroční schůze bylo zhodnocení práce v roce 2006 a plán činnosti na rok 2007.
    Vlastní činnost v roce 2006 byla vcelku pestrá a jejím hlavním cílem bylo, zpestřit kulturně společenský život v obci. Proto se KSVK snaží, aby se jednotlivé akce týkaly pokud možno všech věkových kategorií našich spoluobčanů. 
     Naši první plánovanou akcí v roce 2006 byla výroční členská schůze, která se konala v únoru. Jako hosté byli přítomni starosta Obce Peruc Josef Vilhelm a místostarostka Helena Halamová.
    V březnu jsme, stejně jako v minulých letech, uspořádali masopustní průvod obcí. Před zraky početného publika se ho zúčastnilo přibližně 30 masek, mezi kterými opět nechyběla skupinka nadšenců z Kostelce nad Ohří. Do kroku všem zúčastněným vyhrávala perucká dechová hudba Rodáci. Aby byla masopustní veselice úplná, konala se večer taneční zábava, na které hrála k tanci i poslechu skupina Oharka z Loun.

Pro děti byly uspořádány tyto akce:
Pálení čarodějnic za účasti několika „skutečně strašidelných bytostí“.Toto setkání již tradičně končilo společným piknikem s opékáním špekáčků.
Dětský den, na kterém si děti v různých disciplínách vysoutěžily nákupní poukázky, za které si pak vybraly odměny v improvizovaném dětském obchodě.
Mikulášská nadílka, kde každé dítě dostalo od Mikuláše, anděla a čerta balíček pamlsků a po nadílce následovalo promítání animované pohádky.

Akce pro dospělé:
Den matek se konal dle tradice druhou květnou neděli. Ženy, které k nám přišly oslavit svůj svátek, byly pohoštěny zákuskem a kávou, a jako dárek si odnesly kytičku. K příjemné atmosféře přispělo promítání starých filmů, které zachytily společenský život v naší obci.
Anenská taneční zábava se konala v červenci na sále místního pohostinství. K tanci hrála skupina Oharka a před půlnocí dostal každý návštěvník zdarma porci guláše s chlebem. Toto pohoštění věnoval tehdejší nájemce hospody pan Gärtner.

Kvůli malé návštěvnosti a prodělečnosti v loňském roce jsme ustoupili od konání Mikulášské taneční zábavy a letního setkání se sponzory. Nebráníme se však novým nápadům a rádi pro své spoluobčany uspořádáme i jiné akce, pokud o ně bude zájem.
    Členové kulturního sdružení celoročně provozovali a nadále provozují místní lidovou knihovnu a po uzavření zdejšího obchodu zde zajišťovali i prodej Peruckého zpravodaje.
   
Z finančních prostředků přidělených Purkyňovou nadací na dotační titul Památky a občané a ve spolupráci s Obecním úřadem Peruc byla opravena kaplička sv. Floriána v katastru naší obce a podařilo se ji tak zachránit pro další generace. Uskutečněním této akce byly finance přidělené na pětiletý projekt téměř vyčerpány.
   
Daří se nám udržovat dobré vztahy s místním Mysliveckým sdružením a s Obecním úřadem Peruc, který nám významně pomáhá v uskutečňování našich záměrů. Nezbývá než doufat, že tato spolupráce bude pokračovat k vzájemné spokojenosti i v budoucnu.
   
Podobný plán činnosti byl schválen i pro tento rok, ale členové KSVK se nebrání ani novým nápadům z řad občanů. Pokud bude nová myšlenka v našich podmínkách uskutečnitelná, rádi ji pomůžeme zrealizovat.

Vlastimil Míth

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde