iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Zimní přestávka
10. 2019 - 2. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Galerie se uložila k zimnímu spánku. Nová sezona bude zahájena v březnu 2020. Těšíme se.

Avengers: Endgame
23. 11. 2019 17:30 hod.
Peruc kino
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy. Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé super-hrdiny k tomu, aby sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder. Film USA. Délka filmu 182 min.
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 70.- Kč
 

Willy a kouzelná planeta
30. 11. 2019  hod.
Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi. Malý Willy cestuje s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se sám v záchranné kapsli dostává na neznámou divokou planetu. Naštěstí má s sebou důležitého parťáka – robota Bucka. Film Francie. Délka filmu 90 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 15:30 hod.
Hřivčice
MS ČČK Hřivčice zve na rozsvícení vánočního stromku a mikulášskou besídku.
PLAKÁTEK  

Rozsvícení vánočního stromku
1.12.2019 v 17 hod.
Radonice n. O.
ZSBJ a Klub žen zvou na tradiční Rozsvícení vánočního stromku.
PLAKÁTEK 

Rozsvícení vánočního stromku
s HANOU KŘÍŽKOVOU
1.12.2019 v 17 hod.
Peruc, nám. E. Filly
Vystoupení žáků ZŠ Peruc pod vedením Mgr. Moniky Gajdošové a adventní trhy. Výstava a prodej výrobků ZŠ a MŠ Peruc a občanů Peruce.
Teplé nápoje zajištěny.
PLAKÁTEK   

Adventní setkání
14.12.2019 ve 14 hod.
Radonice n. O.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na Adventní setkání. Vystoupí sbor Senior Melody TV MKL. V bývalé škole následuje jarmark.
PLAKÁTEK  

Vánoční Německo
15.12.2019 v 6:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd na zámek Moritzburg a Drážďan. Přihlášky u paní Drobné. 
PLAKÁTEK 

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

6. - 9. 2019
Za Dubem
Peruc

Program do konce roku v perucké usedlosti v přiloženém letáku.
PLAKÁTEK 
 

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Návštěvní sezona skončila.

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Poděkování vám všem
Poděkování vám všem
Napsal Plazík st.   
Úterý, 15 prosinec 2009
4.4.2007

Stále vstřebávám dojmy z vernisáže mých fotografických obrázků, která proběhla v neděli odpoledne v Muzeu české vesnice na mé rodné Peruci. Je mou milou povinností poděkovat vám všem, kteří jste se zúčastnili.

K vyhlídce     Přišlo vás více než sto, viděl jsem známé tváře peruckých spoluobčanů, známé z Loun, Prahy a dalších míst, ale i tváře, do té doby pro mne neznámé. Vážím si každého, kdo přišel a shlédl moji výstavu, kterou jsem dosti narychlo připravil na žádost OÚ s největší úctou k Peruci a jejím návštěvníkům. Musím poděkovat za zahájení panu starostovi Lancovi, za až příliš chválící slova akademickému sochaři Tomáši Polcarovi a hlavně dětem ze ZŠ Peruc a jejich milé paní učitelce Gajdošové za krásný zpěv, kterým nedělní odpoledne velmi zpříjemnili.
A co mne velmi potěšilo po té srdeční stránce, že jsme se zde sešli nejbližší z mé rodiny. Vždyť nás bylo 17 a to se nám povedlo po několika letech.
Vyslechl jsem od mnoha z vás příjemná slova a jsem rád, že se vám obrázky líbí. Po vašich slovech jsem ještě zašel s kamarády domů a do večera jsme na jarním sluníčku vychutnávali atmosféru vydařeného dne. Hned druhý den jsem od dvou fotografů dostal fotografie z vernisáže, jen co budu mít chvíli času, ukáži je i vám. V předešlém příspěvku jsem četl hodnocení kamaráda – člověka se silným kulturním a společenským vnímáním - Honzy Vnoučka a i jemu tímto děkuji.
Ještě jednou všem moc děkuji a
zde je několik snímků , které pořídila má dcera Petra.
Na Lounských stránkách vyšel rozhovor s paní redaktorkou Vavřínovou s fotkami pana J. Boudy a i ten si můžete přečíst zde:

Plazík: Koukám kolem sebe a občas stisknu spoušť

V neděli na Apríla byla zahájena výstava fotografických obrázků Miroslava Blažka. Se svolením redaktorky T. Vavřínové z Deníku předkládám nezkrácený rozhovor, který s fotografem, bez něhož se neobejde snad žádná kulturní akce na lounsku, pořídila:

Výstavou fotografií Mirka Blažka zahájilo v neděli svoji další sezónu Muzeum českého venkova v Peruci. Na slavnostní vernisáž přišlo až nečekané množství lidí, kteří si se zájmem prohlédli vystavené fotografie. Autor nazval výstavu Peruc mým objektivem. Mezi vystavenými fotografiemi jsou jak záběry zámku nebo protějšího kostela sv. Petra a Pavla, tak i snímky z přírody - detaily stromů, skal, část expozice patří i historii městečka. Hluboký vztah k Peruci však nepostrádá žádná z nich a je jednotícím prvkem celé výstavy. Současného pracovníka Vrchlického divadla v Lounech jsme se před verinsáží zeptali:

Kdy jste se setkal s fotoaparátem po prvé?
„První setkání s fotopřístrojem jsem si odbyl ještě dřív, než jsem začal chodit do školy. Moje maminka fotila a já s ní zpracovával fotky. Prvním přístrojem byl zděděný předválečný Kodak, první samostatné fotky jsem nafotil ve 3. třídě na školním táboře. První nový přístroj byl sovětský Ljubitěl a zvětšovák Magnifax. To mi bylo 14  a od té doby fotím.“

Jaký byl váš fotografický vývoj, pokud jde o žánry?
„Na prvních snímcích byla hlavně rodina, kamarádi a první záběry Peruce. Někde v krabici mám negativy, snad se někdy dostanu k tomu je znovu rozbalit. V sedmdesátých a osmdesátých letech se přidal motorismus - auta v Mostě nebo Ředhošti, Rallye Teplice a motorky ve Slaném, na Rané, ale i jinde. V devadesátých letech se přidaly fotky z rockových klubů (Opera), a potom už přišlo divadlo. Ale profíkem se necítím a nebudu cítit nikdy. Co neumím a nefotím, je aranžovaná umělecká fotografie. Fotím jen, co vidím - koukám kolem sebe a stisknu spoušť, když mne něco zaujme. Fotím samozřejmě Peruc a divadlo, ale i na motorkářských srazech, kam jezdím se svou Jawičkou  a loni mi třeba vyšly pěkné snímky ve Francii, což byla moje první zahraniční cesta od roku 91.“

Kdy jste začal s internetem?
„Někdy kolem roku 98  nebo 99, po připojení se k internetu, jsem začal přispívat  na Ondrákovy Lounské stránky, on mi zase o tři roky později pomohl rozjet Perucké stránky, dnes známé jako iperuc. Nejdřív jsem myslel, že dám dohromady redakční radu, ale nakonec zůstalo všechno na mně. Nabízel jsem využití internetového magazínu i tehdejšímu starostovi obce Josefu Vilhelmovi, ale ten o internet na Peruci neměl zájem.“

Co byste řekl na téma vy a Peruc?
„ Na Peruci jsem se v roce 1948 narodil, prožil zde větší část života a věřím, že si tady
za 4 roky začnu užívat i důchod. Žiju ve svém rodném domě, tak to abych pomalu nechal udělat tabulku ZDE SE NARODIL, ŽIL A ZEMŘEL ... . Ale věřím, že na to mám snad ještě alespoň 30 let čas. Důchod samozřejmě neznamená konec s koníčky, právě naopak. Pak snad zbude čas i na to, uspořádat i ony zmíněné negativy z počátku fotografování a jiné příjemné věci.“

Za rozhovor poděkovala Táňa Vavřínová.

Foto J. Boudy z vernisáže  

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu