iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Miroslav Krhounek
Prolétám
4.7. - 30.8.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava fotografií a veršů Miroslava Krhounka.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 4.července 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK 

KRAJINA
ZUŠ Postoloprty

20.6. - 31.8.2020
Galerie U kozorožce Peruc
Výstava kresby, malby, objektů z papíru a keramiky - prací žáků ZUŠ Postoloprty.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 18 hodin až do 31. srpna 2020.
PLAKÁTEK 
 

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

V síti
11.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Dokumentární. 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Přístupný od 15 let.
Vstupné 70 .- Kč

16. Plutofest
18.7.2020 15 - 24 hod.
Zámecký park 
Peruc
Tradiční festival s devíti kapelami - více v plakátku.
PLAKÁTEK

Country minifestival
25.7.2020 13 hod.
Pod Stradonkou 
Stradonice
Tradiční festival se sedmi kapelami - více v plakátku. 
PLAKÁTEK 
 

Modelář
25.7.2020 17:30 hod.
Peruc kino
Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

Letní slavnost Thun
1.8.2020 14 hod.
Muzeum české vesnice 
Peruc
Letní slavnost k výstavě 10 květin pro šlechtické rody Thun de Suys. Komentovaná prohlídka, hudební s taneční vystoupení, workshop. 
PLAKÁTEK  

3 Bobule
8.8.2020 17:30 hod.
Peruc kino
 Drama / Thriller / Psychologický. Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech, ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel, který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný od 12 let.
Vstupné 70 .- Kč

The Beatles Revival
& Karel Kahovec
14.8.2020 19.30 hod.
Restaurace Stromovka 
Louny
Koncert ke 30. výročí zahraní restaurace s parketem. 
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic
22.8.2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný/ Akční/ Dobrodružný/ Komedie/ Rodinný/ Sci-Fi. Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma, ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. Film USA/ Japonsko . Délka filmu 100 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .- Kč
 

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK 
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow Poděkování vám všem
Poděkování vám všem
Napsal Plazík st.   
Úterý, 15 prosinec 2009
4.4.2007

Stále vstřebávám dojmy z vernisáže mých fotografických obrázků, která proběhla v neděli odpoledne v Muzeu české vesnice na mé rodné Peruci. Je mou milou povinností poděkovat vám všem, kteří jste se zúčastnili.

K vyhlídce     Přišlo vás více než sto, viděl jsem známé tváře peruckých spoluobčanů, známé z Loun, Prahy a dalších míst, ale i tváře, do té doby pro mne neznámé. Vážím si každého, kdo přišel a shlédl moji výstavu, kterou jsem dosti narychlo připravil na žádost OÚ s největší úctou k Peruci a jejím návštěvníkům. Musím poděkovat za zahájení panu starostovi Lancovi, za až příliš chválící slova akademickému sochaři Tomáši Polcarovi a hlavně dětem ze ZŠ Peruc a jejich milé paní učitelce Gajdošové za krásný zpěv, kterým nedělní odpoledne velmi zpříjemnili.
A co mne velmi potěšilo po té srdeční stránce, že jsme se zde sešli nejbližší z mé rodiny. Vždyť nás bylo 17 a to se nám povedlo po několika letech.
Vyslechl jsem od mnoha z vás příjemná slova a jsem rád, že se vám obrázky líbí. Po vašich slovech jsem ještě zašel s kamarády domů a do večera jsme na jarním sluníčku vychutnávali atmosféru vydařeného dne. Hned druhý den jsem od dvou fotografů dostal fotografie z vernisáže, jen co budu mít chvíli času, ukáži je i vám. V předešlém příspěvku jsem četl hodnocení kamaráda – člověka se silným kulturním a společenským vnímáním - Honzy Vnoučka a i jemu tímto děkuji.
Ještě jednou všem moc děkuji a
zde je několik snímků , které pořídila má dcera Petra.
Na Lounských stránkách vyšel rozhovor s paní redaktorkou Vavřínovou s fotkami pana J. Boudy a i ten si můžete přečíst zde:

Plazík: Koukám kolem sebe a občas stisknu spoušť

V neděli na Apríla byla zahájena výstava fotografických obrázků Miroslava Blažka. Se svolením redaktorky T. Vavřínové z Deníku předkládám nezkrácený rozhovor, který s fotografem, bez něhož se neobejde snad žádná kulturní akce na lounsku, pořídila:

Výstavou fotografií Mirka Blažka zahájilo v neděli svoji další sezónu Muzeum českého venkova v Peruci. Na slavnostní vernisáž přišlo až nečekané množství lidí, kteří si se zájmem prohlédli vystavené fotografie. Autor nazval výstavu Peruc mým objektivem. Mezi vystavenými fotografiemi jsou jak záběry zámku nebo protějšího kostela sv. Petra a Pavla, tak i snímky z přírody - detaily stromů, skal, část expozice patří i historii městečka. Hluboký vztah k Peruci však nepostrádá žádná z nich a je jednotícím prvkem celé výstavy. Současného pracovníka Vrchlického divadla v Lounech jsme se před verinsáží zeptali:

Kdy jste se setkal s fotoaparátem po prvé?
„První setkání s fotopřístrojem jsem si odbyl ještě dřív, než jsem začal chodit do školy. Moje maminka fotila a já s ní zpracovával fotky. Prvním přístrojem byl zděděný předválečný Kodak, první samostatné fotky jsem nafotil ve 3. třídě na školním táboře. První nový přístroj byl sovětský Ljubitěl a zvětšovák Magnifax. To mi bylo 14  a od té doby fotím.“

Jaký byl váš fotografický vývoj, pokud jde o žánry?
„Na prvních snímcích byla hlavně rodina, kamarádi a první záběry Peruce. Někde v krabici mám negativy, snad se někdy dostanu k tomu je znovu rozbalit. V sedmdesátých a osmdesátých letech se přidal motorismus - auta v Mostě nebo Ředhošti, Rallye Teplice a motorky ve Slaném, na Rané, ale i jinde. V devadesátých letech se přidaly fotky z rockových klubů (Opera), a potom už přišlo divadlo. Ale profíkem se necítím a nebudu cítit nikdy. Co neumím a nefotím, je aranžovaná umělecká fotografie. Fotím jen, co vidím - koukám kolem sebe a stisknu spoušť, když mne něco zaujme. Fotím samozřejmě Peruc a divadlo, ale i na motorkářských srazech, kam jezdím se svou Jawičkou  a loni mi třeba vyšly pěkné snímky ve Francii, což byla moje první zahraniční cesta od roku 91.“

Kdy jste začal s internetem?
„Někdy kolem roku 98  nebo 99, po připojení se k internetu, jsem začal přispívat  na Ondrákovy Lounské stránky, on mi zase o tři roky později pomohl rozjet Perucké stránky, dnes známé jako iperuc. Nejdřív jsem myslel, že dám dohromady redakční radu, ale nakonec zůstalo všechno na mně. Nabízel jsem využití internetového magazínu i tehdejšímu starostovi obce Josefu Vilhelmovi, ale ten o internet na Peruci neměl zájem.“

Co byste řekl na téma vy a Peruc?
„ Na Peruci jsem se v roce 1948 narodil, prožil zde větší část života a věřím, že si tady
za 4 roky začnu užívat i důchod. Žiju ve svém rodném domě, tak to abych pomalu nechal udělat tabulku ZDE SE NARODIL, ŽIL A ZEMŘEL ... . Ale věřím, že na to mám snad ještě alespoň 30 let čas. Důchod samozřejmě neznamená konec s koníčky, právě naopak. Pak snad zbude čas i na to, uspořádat i ony zmíněné negativy z počátku fotografování a jiné příjemné věci.“

Za rozhovor poděkovala Táňa Vavřínová.

Foto J. Boudy z vernisáže  

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu