iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Poděkování vám všem
Poděkování vám všem
Napsal Plazík st.   
Úterý, 15 prosinec 2009
4.4.2007

Stále vstřebávám dojmy z vernisáže mých fotografických obrázků, která proběhla v neděli odpoledne v Muzeu české vesnice na mé rodné Peruci. Je mou milou povinností poděkovat vám všem, kteří jste se zúčastnili.

K vyhlídce     Přišlo vás více než sto, viděl jsem známé tváře peruckých spoluobčanů, známé z Loun, Prahy a dalších míst, ale i tváře, do té doby pro mne neznámé. Vážím si každého, kdo přišel a shlédl moji výstavu, kterou jsem dosti narychlo připravil na žádost OÚ s největší úctou k Peruci a jejím návštěvníkům. Musím poděkovat za zahájení panu starostovi Lancovi, za až příliš chválící slova akademickému sochaři Tomáši Polcarovi a hlavně dětem ze ZŠ Peruc a jejich milé paní učitelce Gajdošové za krásný zpěv, kterým nedělní odpoledne velmi zpříjemnili.
A co mne velmi potěšilo po té srdeční stránce, že jsme se zde sešli nejbližší z mé rodiny. Vždyť nás bylo 17 a to se nám povedlo po několika letech.
Vyslechl jsem od mnoha z vás příjemná slova a jsem rád, že se vám obrázky líbí. Po vašich slovech jsem ještě zašel s kamarády domů a do večera jsme na jarním sluníčku vychutnávali atmosféru vydařeného dne. Hned druhý den jsem od dvou fotografů dostal fotografie z vernisáže, jen co budu mít chvíli času, ukáži je i vám. V předešlém příspěvku jsem četl hodnocení kamaráda – člověka se silným kulturním a společenským vnímáním - Honzy Vnoučka a i jemu tímto děkuji.
Ještě jednou všem moc děkuji a
zde je několik snímků , které pořídila má dcera Petra.
Na Lounských stránkách vyšel rozhovor s paní redaktorkou Vavřínovou s fotkami pana J. Boudy a i ten si můžete přečíst zde:

Plazík: Koukám kolem sebe a občas stisknu spoušť

V neděli na Apríla byla zahájena výstava fotografických obrázků Miroslava Blažka. Se svolením redaktorky T. Vavřínové z Deníku předkládám nezkrácený rozhovor, který s fotografem, bez něhož se neobejde snad žádná kulturní akce na lounsku, pořídila:

Výstavou fotografií Mirka Blažka zahájilo v neděli svoji další sezónu Muzeum českého venkova v Peruci. Na slavnostní vernisáž přišlo až nečekané množství lidí, kteří si se zájmem prohlédli vystavené fotografie. Autor nazval výstavu Peruc mým objektivem. Mezi vystavenými fotografiemi jsou jak záběry zámku nebo protějšího kostela sv. Petra a Pavla, tak i snímky z přírody - detaily stromů, skal, část expozice patří i historii městečka. Hluboký vztah k Peruci však nepostrádá žádná z nich a je jednotícím prvkem celé výstavy. Současného pracovníka Vrchlického divadla v Lounech jsme se před verinsáží zeptali:

Kdy jste se setkal s fotoaparátem po prvé?
„První setkání s fotopřístrojem jsem si odbyl ještě dřív, než jsem začal chodit do školy. Moje maminka fotila a já s ní zpracovával fotky. Prvním přístrojem byl zděděný předválečný Kodak, první samostatné fotky jsem nafotil ve 3. třídě na školním táboře. První nový přístroj byl sovětský Ljubitěl a zvětšovák Magnifax. To mi bylo 14  a od té doby fotím.“

Jaký byl váš fotografický vývoj, pokud jde o žánry?
„Na prvních snímcích byla hlavně rodina, kamarádi a první záběry Peruce. Někde v krabici mám negativy, snad se někdy dostanu k tomu je znovu rozbalit. V sedmdesátých a osmdesátých letech se přidal motorismus - auta v Mostě nebo Ředhošti, Rallye Teplice a motorky ve Slaném, na Rané, ale i jinde. V devadesátých letech se přidaly fotky z rockových klubů (Opera), a potom už přišlo divadlo. Ale profíkem se necítím a nebudu cítit nikdy. Co neumím a nefotím, je aranžovaná umělecká fotografie. Fotím jen, co vidím - koukám kolem sebe a stisknu spoušť, když mne něco zaujme. Fotím samozřejmě Peruc a divadlo, ale i na motorkářských srazech, kam jezdím se svou Jawičkou  a loni mi třeba vyšly pěkné snímky ve Francii, což byla moje první zahraniční cesta od roku 91.“

Kdy jste začal s internetem?
„Někdy kolem roku 98  nebo 99, po připojení se k internetu, jsem začal přispívat  na Ondrákovy Lounské stránky, on mi zase o tři roky později pomohl rozjet Perucké stránky, dnes známé jako iperuc. Nejdřív jsem myslel, že dám dohromady redakční radu, ale nakonec zůstalo všechno na mně. Nabízel jsem využití internetového magazínu i tehdejšímu starostovi obce Josefu Vilhelmovi, ale ten o internet na Peruci neměl zájem.“

Co byste řekl na téma vy a Peruc?
„ Na Peruci jsem se v roce 1948 narodil, prožil zde větší část života a věřím, že si tady
za 4 roky začnu užívat i důchod. Žiju ve svém rodném domě, tak to abych pomalu nechal udělat tabulku ZDE SE NARODIL, ŽIL A ZEMŘEL ... . Ale věřím, že na to mám snad ještě alespoň 30 let čas. Důchod samozřejmě neznamená konec s koníčky, právě naopak. Pak snad zbude čas i na to, uspořádat i ony zmíněné negativy z počátku fotografování a jiné příjemné věci.“

Za rozhovor poděkovala Táňa Vavřínová.

Foto J. Boudy z vernisáže  

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde