iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Sokolové bilancovali a volili
Sokolové bilancovali a volili
Napsal Plazík st.   
Úterý, 15 prosinec 2009
20.3.2007

Se smíšenými pocity a s očekáváním věcí dalších se sešli peručtí Sokolové v sobotu na své valné homadě. Vzhledem k všeobecně známým rozporům ve stávajícím výboru si kladli otázku Jak dál?

dál? .     Valnou hromadu zahájil a řídil dosavadní místostarosta bratr Vladimír Maťejček. Přivítal členy TJ a hosty, zástupkyně župy pí. Sádovskou a Bendovou a místostarostku obce Š. Křepčíkovou. Poté se již ujal slova starosta Sokola Pavel Novák se svojí zprávou o uplynulém roku. TJ Sokol Peruc má v současné době 62 dospělých členů a mnoho dětí.  Vzpomněl oslav 110.výročí místní Jednoty, které vyvrcholily zářijovým peruckým sletem. Ten dokázal, že myšlenky Sokola stále žijí. Vzpomněl též novoroční vycházky na Krásnou vyhlídku, kterých se zúčastňuje více než stovka turistů, vydařený 10. ročník Běhu Oldřicha a Boženy a nedávné dětské Šibřinky.  V závěru svého vystoupení vyzval přítomné k vzpomínce na dlouholetého, nedávno zemřelého, bratra Jaroslava Voláka.

J. Volák

       Poté vystoupili zástupci jednotlivých oddílů. Přítomní se dozvěděli o dlouholetých přípravách rekonstrukce plochy Tyršova cvičiště, o rozvíjejícím se cvičení rodičů s dětmi, o cvičení žákyň, kterých se schází 10 – 12 a jejich vedení  převzala P. Gruntová. Úspěšní jsou stolní tenisté, jejichž oddíl má 11 členů, 1.družstvo vyhrálo B soutěž a postoupilo bez porážky do OP. V létě se pravidelně scházejí tenisté, kteří se však pro nevyhovující povrch nemohou zúčastnit soutěží. V letošním roce chtějí založit tenisovou školičku pro děti a mládež. Již asi 10 roků pracuje oddíl volejbalu, který má po krátké stagnaci opět 12 – 16 členů a nově byl založen oddíl nohejbalu. Po vynucené odmlce (nebyl trenér) opět ožil mládežnický florbalový oddíl.
    O hospodaření jednoty informoval pan Mildorf. V loňském roce bylo aktivní a částka na kontě Jednoty vzrostla asi o 20%. Ta je potřebná na spoluúčast k obdržení slíbené dotace na opravu Tyršova cvičiště. Hospodaření prověřila kontrolní komise TJ.
     Ještě před diskuzí se hlasovalo a průběhu voleb a byl přijat návrh na tajné hlasování. V diskuzi jako prvá vystoupila sestra Koudelová s výtkami proti stávajícímu výboru a způsobu hospodaření. Proti tomu se ohradil starosta bratr Novák a  vyzval přítomné k vyjádření ke kritickým názorům. Nikdo z přítomných tyto výtky nepotvrdil a ani nepřidal další. Bratr Kaplan vyzval výbor, aby umožnil prázdninové využívání Tyršova cvičiště pro děti a mládež.  V závěru diskuze vystoupila zástupkyně Lounské župy sestra Bendová, poděkovala jednotě i výboru za jejich činnost a vytkla všem, že neumí svoji dobrou práci prodat. Cvičitelky cvičení rodičů s dětmi pozvala na cvičení do Loun kde mají dlouholeté zkušenosti s touto činností.

    Poté se již přistoupilo k očekávaným tajným volbám nového výboru. Jednotlivě se hlasovalo a pěti hlavních funkcích a poté hromadně o dalších čtyřech členech výboru. Na vedoucí funkce byl navržen vždy pouze jeden kandidát a během valné hromady nepřišly další návrhy. 41 přítomných členů jednoty volilo následovně: starosta – Vladimír Matějček (40 hlasů), náčelník - Stanislav Lanc (41), náčelnice – Jiřina Koudelová (22), předseda odboru sportu – Jan Laube (40) a vzdělavatel – Magda Kučerová (40). K původně navrženým dalším čtyřem členům výboru navrhli přítomní dalších pět a tak se volilo z devíti kandidátů. Z navržených získali nejvíce hlasů a členy výboru sestali  P. Grossmanová (30), P. Novák (29), P. Gruntová (22) a M. Bláhová(20). Další kandidáti – V. Kučerová, V. Mildorf, R. Šmíd, P. Kučera a Vl. Kaplanová dostali méně hlasů.
  V závěru valné hromady byli zvoleni zástupce do župy (Vl. Matějček) a delegáti na konferenci (M. Kučerová a P. Novák). Usnesení schválilo jednotlivé zprávy, výsledky voleb, rekonstrukci Tyršova cvičiště a udělilo absolutorium odstupujícímu výboru za jeho činnost. 

    Výbor TJ Sokola Peruc se tedy radikálně proměnil, má pět nových členů. Je dobře, že se starostou stal zkušený a dlouholetý Sokol bratr Matějček, že členem výboru zůstal dosvadní starosta P. Novák a hlavně, že byly zvoleny čtyři nové mladé členky. To vše dává předpoklady k tomu, aby 110-ti letá Jednota i nadále aktivně pracovala a postupně se přeměnila  v moderní tělocvičnou organizaci.
 

 Z Valné hromady.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde