iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
Do konce ledna 2024 přístupné po domluvě, nebo na zazvonění.
Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.

PLAKÁTEK

Její tělo

Kino Peruc
24.11.2023
pátek 19:00 hod.
Akční / Drama. Hrají: Natalia Germani, Zuzana Mauréry, Martin Finger, Denisa Barešová, Zuzana Stivínová, Cyril Dobrý, Karolína Krézlová, Tereza Švejdová, Štěpán Lustyk. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let
Vstupné 100 Kč

Proměny Ústeckého kraje
Kino Peruc
30.11.2023
čtvrtek v 18 hod.
Zveme do kina Peruc na promítání zajímavého dokumentu o našem kraji.
Následuje beseda s historikem Janem Marešem.
PLAKÁTEK

Adventní koncert
Kaple M. J. Husa
Peruc

3.12.2023
Nedělě ve 14 hod.
Vystoupí Pěvecký chrámový sbor při Náboženské obci Církve československé husitské v Lounech pod vedení sestry Ivany Derflerové. Srdečně zveme všechny lidi dobré vůle.
PLAKÁTEK

Rozsvícení vánočního stromu
Náměstí E. Filly
Peruc

3.12.2023
neděle v 16:30 hod.
Tradiční zahájení Adventu s programem a trhem.
PLAKÁTEK

Předvánoční tržnice
Peruc Za Dubem
9.12.2023
sobota 12 - 15 hod.
Tradiční předvánoční tržnici pro vás připravila usedlost Za Dubem.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Mimo sezonu zavřeno.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK 

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Sokolové bilancovali a volili
Sokolové bilancovali a volili
Napsal Plazík st.   
Úterý, 15 prosinec 2009
20.3.2007

Se smíšenými pocity a s očekáváním věcí dalších se sešli peručtí Sokolové v sobotu na své valné homadě. Vzhledem k všeobecně známým rozporům ve stávajícím výboru si kladli otázku Jak dál?

dál? .     Valnou hromadu zahájil a řídil dosavadní místostarosta bratr Vladimír Maťejček. Přivítal členy TJ a hosty, zástupkyně župy pí. Sádovskou a Bendovou a místostarostku obce Š. Křepčíkovou. Poté se již ujal slova starosta Sokola Pavel Novák se svojí zprávou o uplynulém roku. TJ Sokol Peruc má v současné době 62 dospělých členů a mnoho dětí.  Vzpomněl oslav 110.výročí místní Jednoty, které vyvrcholily zářijovým peruckým sletem. Ten dokázal, že myšlenky Sokola stále žijí. Vzpomněl též novoroční vycházky na Krásnou vyhlídku, kterých se zúčastňuje více než stovka turistů, vydařený 10. ročník Běhu Oldřicha a Boženy a nedávné dětské Šibřinky.  V závěru svého vystoupení vyzval přítomné k vzpomínce na dlouholetého, nedávno zemřelého, bratra Jaroslava Voláka.

J. Volák

       Poté vystoupili zástupci jednotlivých oddílů. Přítomní se dozvěděli o dlouholetých přípravách rekonstrukce plochy Tyršova cvičiště, o rozvíjejícím se cvičení rodičů s dětmi, o cvičení žákyň, kterých se schází 10 – 12 a jejich vedení  převzala P. Gruntová. Úspěšní jsou stolní tenisté, jejichž oddíl má 11 členů, 1.družstvo vyhrálo B soutěž a postoupilo bez porážky do OP. V létě se pravidelně scházejí tenisté, kteří se však pro nevyhovující povrch nemohou zúčastnit soutěží. V letošním roce chtějí založit tenisovou školičku pro děti a mládež. Již asi 10 roků pracuje oddíl volejbalu, který má po krátké stagnaci opět 12 – 16 členů a nově byl založen oddíl nohejbalu. Po vynucené odmlce (nebyl trenér) opět ožil mládežnický florbalový oddíl.
    O hospodaření jednoty informoval pan Mildorf. V loňském roce bylo aktivní a částka na kontě Jednoty vzrostla asi o 20%. Ta je potřebná na spoluúčast k obdržení slíbené dotace na opravu Tyršova cvičiště. Hospodaření prověřila kontrolní komise TJ.
     Ještě před diskuzí se hlasovalo a průběhu voleb a byl přijat návrh na tajné hlasování. V diskuzi jako prvá vystoupila sestra Koudelová s výtkami proti stávajícímu výboru a způsobu hospodaření. Proti tomu se ohradil starosta bratr Novák a  vyzval přítomné k vyjádření ke kritickým názorům. Nikdo z přítomných tyto výtky nepotvrdil a ani nepřidal další. Bratr Kaplan vyzval výbor, aby umožnil prázdninové využívání Tyršova cvičiště pro děti a mládež.  V závěru diskuze vystoupila zástupkyně Lounské župy sestra Bendová, poděkovala jednotě i výboru za jejich činnost a vytkla všem, že neumí svoji dobrou práci prodat. Cvičitelky cvičení rodičů s dětmi pozvala na cvičení do Loun kde mají dlouholeté zkušenosti s touto činností.

    Poté se již přistoupilo k očekávaným tajným volbám nového výboru. Jednotlivě se hlasovalo a pěti hlavních funkcích a poté hromadně o dalších čtyřech členech výboru. Na vedoucí funkce byl navržen vždy pouze jeden kandidát a během valné hromady nepřišly další návrhy. 41 přítomných členů jednoty volilo následovně: starosta – Vladimír Matějček (40 hlasů), náčelník - Stanislav Lanc (41), náčelnice – Jiřina Koudelová (22), předseda odboru sportu – Jan Laube (40) a vzdělavatel – Magda Kučerová (40). K původně navrženým dalším čtyřem členům výboru navrhli přítomní dalších pět a tak se volilo z devíti kandidátů. Z navržených získali nejvíce hlasů a členy výboru sestali  P. Grossmanová (30), P. Novák (29), P. Gruntová (22) a M. Bláhová(20). Další kandidáti – V. Kučerová, V. Mildorf, R. Šmíd, P. Kučera a Vl. Kaplanová dostali méně hlasů.
  V závěru valné hromady byli zvoleni zástupce do župy (Vl. Matějček) a delegáti na konferenci (M. Kučerová a P. Novák). Usnesení schválilo jednotlivé zprávy, výsledky voleb, rekonstrukci Tyršova cvičiště a udělilo absolutorium odstupujícímu výboru za jeho činnost. 

    Výbor TJ Sokola Peruc se tedy radikálně proměnil, má pět nových členů. Je dobře, že se starostou stal zkušený a dlouholetý Sokol bratr Matějček, že členem výboru zůstal dosvadní starosta P. Novák a hlavně, že byly zvoleny čtyři nové mladé členky. To vše dává předpoklady k tomu, aby 110-ti letá Jednota i nadále aktivně pracovala a postupně se přeměnila  v moderní tělocvičnou organizaci.
 

 Z Valné hromady.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde