iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Do Chraštína v lednu
Do Chraštína v lednu
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 14 prosinec 2009
30.1.2007

Každý rok se jdu alespoň jednou podívat do Chraštína, ale v lednu jsem tam asi ještě nebyl. Ale je to letos leden? V neděli 21. to ještě nevypadalo.

    Chtěl jsem jít původně jen kousek do lesa, ale nakonec, i přes větrno a pádící mraky, jsem se lesem procházel 3 hodiny. Nebudu vám popisovat cestu, kudy jsem šel, každý ji již přinejmenším z mých foto vycházek zná. Jen se ohlédnu za několika snímky z padesátikusové série.
Bažantnice     Hned v parku, proti Fillově síni, jsem viděl jednu z nemnohých škod po středeční vichřici. Původně několika kmenný strom se pomalu rozpadal a poslední z nich se vyvrátil i s kořeny a padl na doktorovic zeď. I stromy stárnou a odchází. Před ořechovou alejí jsem tentokráte uhnul vlevo a obešel jsem zaklíněné pole po okraji lesa. Byl odtud pěkný pohled na Bažantnici. V těžkých ranách po zběsilé těžbě jsem již i odsud viděl ostré hrany Českého středohoří. I v lese se vyskytly ojedinělé padlé stromy, které neodolaly více než 100 km náporu větru.


České středohoří z Krásné vyhlídky 

Přes plynovod a modřínovou alejí jsem došel na Krásnou vyhlídku, v posledním měsíci již počtvrté. Výhled byl nádherný, ale já se právě v tu chvíli rozhodl pokračovat dál pod vysokým napětím do perucké osady Chraštína. Nad našimi kopečky se začaly stahovat mraky, ale zde ještě svítilo téměř jarní slunce. Před statkem jsem se pozdravil se známým chalupářem – taxikářem z Prahy a pokračoval kolem bývalé hospody pana Černého do Dolního Chraštína. Stradonický rybník čeřil vítr a já pokračoval místem, zvaným V hlubokém. Překvapila mne informační cedule u cesty, nebyla to však ještě součást naučné stezky, ale informace Ústeckého kraje. Náhodný návštěvník se zde dozví mnoho zajímavého.
Podkova     Pokaždé se stavím v Lázních u podkovy a studánky. Na sypané hrázi, v místě kde perucký pán i s koněm skočil do jezera, mne čekalo nepříjemné překvapení. Vichřice vyvrátila mohutný smrk v těsné blízkosti podkovy a jeho kořeny rozmetaly její pravou hranu. Doufám, že lesáci při odklízení stromu podkovu neponičí a dají ji opět dopořádku. Ohlásil jsem to i na peruckém OÚ. Zamračilo se, začalo poprchávat a tak jsem byl rád, že mne kamarád Martin svezl od penzionu nahoru do vsi.
Jako vždy to byla moc příjemná procházka a já se o víkendu trochu rozhýbal. Další týden napadl sníh, ale asi jen na chvilku, letošní zima již asi zimní nebude.

Foto procházka do Chraštína.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde